Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENEL HOXHAJ All 1,478,008.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 575,008 2020-12-15 2020-12-16 73021300012020 Sherbime te tjera Bashkia M.Madhe (tr.TV)u.prok.dt.10.2020 prc.fitusi 26.11.2020 fat nr.serie 001011 dt.11.12.2020
  Zyra Punesimit Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 9,000 2020-01-13 2020-01-14 104410102082019 Sherbime te printimit dhe publikimit 1010208, NJOFTIM NE TV MMADHE, UB NR 48 DT 11.12.2019, FT NR 16 DT 25.11.2019 SER 000997,PCV DT 25.11.2019EMAIL DT 03.01.2020
  Zyra Punesimit Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 9,000 2019-10-25 2019-10-28 89510102082019 Sherbime te printimit dhe publikimit 1010208, Drej. Raj. Sher. Komb. Punesimit Shkoder, njoftim ne TV ( M.Madhe),ub nr 37 dt 19.10.2019, ft nr 8 dt 15.10.2019 ser 002981,pcv dt 15.10.2019
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 400,000 2019-09-03 2019-09-04 46321300012019 Sherbime te tjera Bashkia M.Madhe (Filmim +transm.ne TV u.prok.30.07.2019 njof.fit.02.09.2019 seri 000938)
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 240,000 2019-07-16 2019-07-17 38221300012019 Sherbime te tjera Bashkia M.Madhe (shpenz.ambjent me qera+dekor UP 20.06.2019.nj.fitusi.24.06.2019. fat.tat.nr.20 .dt.25.06.2019.seri.000923 )
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 245,000 2019-02-05 2019-02-06 3521300012019 Sherbime te tjera Bashkia M.Madhe (shpenz.per ak.kultur. UP 17.12.2018.nj.fitusi.19.11.2018. fat.tat.nr.87 seri.003005 dt.19.12.2018)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >