Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZDRAVO All 1,179,016,483.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) ZDRAVO Berat 1,125,862 2022-02-15 2022-02-22 4910130642022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013064 Spitali Berat pagese hidroizolim dispancerie ft nr 133 dt 14.02.2022 preventiv, situacion, kontrata nr 4678 dt 15.12.2021 kerkesa nr 4059 up nr 4356 ftes oferte 4356/1 prverbal bashkelidhur
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 17,206,625 2022-01-19 2022-01-21 81410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i obj arsim, kontr GOA 2020/p-09.06.2020, ft nfr 192/2021 dt 16.12.2021, sit nr 5 pjesor (03.11.2020-05.11.2020)
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZDRAVO Berat 1,235,000 2021-12-29 2022-01-06 88221670012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2167001 Bashkia Ure kontrate 29/16 dt 02.04.2021 rikonstruksion ish kinemase poshnje fat 193 dt 16.12.2021 situacioni perfundimtar akt kolaudimi 2382 dt 18.10.2021 cert marjes dorezim 3981 dt 09.12.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZDRAVO Berat 3,023,937 2021-12-28 2022-01-06 87521670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2167001 Bashkia Ure ,kontrate 2507/16 dt 28.09.2021 permiresimi kushteve te banimit per komunitet e pavorizuara fat 232 dt 24.12.2021 situacioni 1
  Bashkia Berat (0202) ZDRAVO Berat 10,033,336 2021-12-24 2021-12-31 110121020012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 25 dt 19.08.2021 njoftim fituesi 27.09.2021 kontrata 4785/3 dt 28.09.2021 sitacioni 1 fat 226 dt23.12.2021 permiresim i banesave ekzistuese te komuniteteve te varfra dhe te pafavorizuara
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 8,928,719 2021-12-30 2021-12-31 62621100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2110001 Bashkia Cerrik permirsim i banesaveuprokurimi nr.150 dt. 09.08.2021njoftim fituesi dt.04.10.2021 kontrat dt. 12.10.2021procesverbal dt04.10.2021 vendim dt04.10.2021fature 231/2021 dt. 23.12.2021 situacion
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 3,800,000 2021-12-21 2021-12-22 39821130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve DIF SIT PRF NDERT SINJ NE ROSKOVEC FAT 17 SERI 73198578 KNTR 2736 DT 02072018
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 4,431,249 2021-12-01 2021-12-02 38621130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore SIT PERF PERMIRESIM I BANESAVE PER KOM E VARFERA BASHK ROSK KNTR 4863 DT 22/09/2020 FAT 127/2021 DT 26/11/2021
  Bashkia Cerrik (0808) ZDRAVO Elbasan 1,294,883 2021-10-20 2021-10-21 46821100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 2110001 Bashkia Cerrik reabilitim banese ekzistuese up nr, 183 dt. 06.08.2021 pverbal dt.14.09.2020 vendim njoftim fituesi kontrate dt, 29.09.2020 fature nr, 3/2021dt. 18.10.2021 situacion pjesor nr3
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) ZDRAVO Kavaje 1,184,923 2021-10-20 2021-10-21 16921180102021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHTEPIA E TE MOSHUARVE KAVAJE KONTRATE NR 82 DT 28.09.2021 PROT THESAR 506/DT 07.10.2021 FATURE NR 1 DT 18.10.2021
  Bashkia Kucove (0217) ZDRAVO Kuçove 728,732 2021-10-05 2021-10-06 72021240012021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2124001 kthim garancie objekt:Rikontruksion i objekteve te komunitetit rom dhe egjiptian UB 236 dt.01.10.2021 certifikate e perkohshme dt.18.12.2018,e perhershme 17.09.2021 akt kolaudimi dt.28.11.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 188,228,097 2021-09-27 2021-09-29 48910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-235 dt 18.12.2020, ft nr 885/2021 dt 24.09.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 108,470,796 2021-09-27 2021-09-29 48810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-235 dt 18.12.2020, ft nr 16/2021 dt 05.07.2021, sit pjesor nr 2
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ZDRAVO Berat 2,591,833 2021-09-02 2021-09-08 56721670012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2167001 Bashkia Ure,kontrate 235 dt 13.04.2021 blerje materiale per mirmbajtje te objekteve fat 15/2021 dt 28.06.2021
  Bashkia Kucove (0217) ZDRAVO Kuçove 632,000 2021-08-24 2021-08-25 81221240012021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2124001 kthim garanci objekt.Rikonstruk.rruga Kongresi Lushnjes UB 183 dt.20.08.2021,certifik.perkohshme dt.09.03.2017,ceritif.perhershme 16.04.2018,akt kolaudimi 02.03.2017 kontr.e lidhur dt.21.09.2016
  Bashkia Kucove (0217) ZDRAVO Kuçove 1,098,191 2021-08-24 2021-08-25 81121240012021 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 2124001 kthim garanci objekt.Rikonstruk.oborreve te shkollave 28 Nentori dhe Gaqi Karakashi UB 182 dt.20.08.2021,certifik.perkohshme dt.12.12.2017,ceritif.perhershme 18.12.2018,akt kolaudimi 05.12.2017 kontr.2565 dt.01.08.2017
  Bashkia Gramsh (0810) ZDRAVO Gramsh 13,162,954 2021-08-11 2021-08-12 161121140012021/1 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 Sitacon perfundimtar per kontarten nr.2768 date 29.07.2020 fatura 2786/2021 date21.07.2021 Akt kualidimi date 12.07.2021 Certifikat e perkoshem marrje dorzim dat e05.08.2021
  Bashkia Krume (1812) ZDRAVO Has 4,598,237 2021-08-03 2021-08-10 24421170012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Sa lik. fat.elek. nr.804/2021 dt.26.07.2021,KONT nr.959 dt.28.05.2021 me objekt "Pastrim i kanaleve Ujitese te Ujembledhesave"akt-marrja e perko ne dorezim dt.26.06.2021,situacion.urdher nr.288 dt.28.06.2021,P-V kolaudim dt.29.06.2021
  Bashkia Roskovec (0909) ZDRAVO Fier 7,600,000 2021-08-03 2021-08-09 27221130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DIF SIT PRF NDERT SINJALIST NE QYTET FAZA E PARE B ROSK,KNTR 2736 DT 02/07/2018,FAT 17SERI 73198578 DT 08/07/2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZDRAVO Tirane 142,500,000 2021-08-03 2021-08-05 36910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,lik ft rindert banesa ind , kontr ne vazhd GOA 2020/p-235 dt 15.12.2020, ft nr 16/2021 dt 05.07.2021, sit nr 2 pjesore