Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VIANTE KONSTRUKSION All 479,871,203.00 69 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 245,303 2021-10-28 2021-10-29 31510110412021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1011041Univers.Bujqesor pages 5%garanci punim urdh 6 dt 25.10.2021 kontr 1042/14 dt 12.8.2021 akt kolaudimi 4.9.2021 sit perf 4.9.2020 pv md 4.9.2021 certifik m dorez punim 27.10.2021
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 3,865,992 2021-10-27 2021-10-28 122121280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.22/2021 DATE 18.10.2021,SIT.PERFUNDIMTAR,Kontrate Nr.5991 prot.date 29.12.2020 Rikonstruksion kanali RINE,,Dorez ,Librazhd .
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 49,052,092 2021-10-22 2021-10-25 47721100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik, Ndertim ujesjellesi fshatrat UP 186/3 dt 14.08.2020 pv 23.09.2020, vendim 02.10.2020, njoftim fituesi 02.10.2020, raport permb 02.1.2020, kontr dt 21.10.2020,situac pjesor 4,fature 5 dt 31.03.2021
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 30,947,908 2021-10-22 2021-10-25 47821100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik, Ndertim ujesjellesi fshatrat UP 186/3 dt 14.08.2020 pv 23.09.2020, vendim 02.10.2020, njoftim fituesi 02.10.2020, raport permb 02.1.2020, kontr dt 21.10.2020,situac pjesor5,fature13/2021 dt 31.07.2021
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 11,856,000 2021-10-19 2021-10-21 4110061642021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006164 AEE, lik ft projekt pilot per permirs efic energjise kontr nr 308/11 dt 11.03.2021, ft nr 7/2021dt 28.05.2021, situacion pjesor nr 1 deri me dt 28.05.2021
  Bashkia Tirana (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 537,723 2021-09-20 2021-09-29 305721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Likuj garanc per objekt "Ndert i rruges se shkolles 9-vjecar "Ymer Kurti" , Fshati Lagja e Re, kont vazhd 8999/9, dt 03.04.2019, PV kolaud dt 06.08.2019, Sit perfund nga fill deri 12.07.2019, PV marr dorz dt 27.08.202
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 1,882,699 2021-09-20 2021-09-23 25410110412021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Univers.Bujqesor pages 5%garanci punimesh kontr 2330/13 dt 4.12.2019 urdh 4 dt 8.9.2021 akt kolaudimi 2330/32 dt 21.4.2020 sit 17.4.2020 pv md 22.4.2020 ertyifik 1443/2 dt 10.9.2021
  Universiteti Bujqesor (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 381,699 2021-09-14 2021-09-15 24010110412021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Univers.Bujqesor. pages 5% garanci punimesh akt kolaudimi 445/24 dt 15.6.22020 kontr 445/9 dt 27.5.2020 sit perf 8.6.2020 pv md 15.6.2020 certifikat m perf dorezim 9.9.2021
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 6,723,530 2021-09-08 2021-09-10 101521280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.17/2021 DATE 06.08.2021,Kontrate Nr.3215 Prot.date 08.06.2021Rikonstruksion në kanale vaditëse , Kanali Joletës Polis,kanali Taksimi Gjurës Kutërman,kanali Vija e Vogël Dardhë ,Vija e Gurit Prevall.
  Agjensia Kombetare e Turizmit (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 120,000 2021-06-25 2021-06-30 10110260882021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Agjens.Komb.Turizmit. 2021 sherbim ft 23.6.2021nr 10 shkres 17.6.21
  Bashkia Prenjas (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 2,499,857 2021-06-24 2021-06-25 46421530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve B.PRRENJAS LIK FAT NR 9/2021 DT 18.06.2021,SIT PERFUNDIMTAR 17.06.2021,KONT NR 4278 DATE 21.12.2020,AKT KOL DT 17.06.2021,CERT PERK E MARRJES NE DORZ DT 17.06.2021,UB NR 4368.
  Bashkia Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 28,500,000 2021-06-22 2021-06-23 119621140012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.44 date 19.02.2021,vend fituesi nr.55 date 30.05.2021,kontrate nr.1811 date 19.05.2021,situacion pjesor nr.1,fat nr.8 date 14.06.2021
  Bordi i Kullimit Fier (0909) VIANTE KONSTRUKSION Fier 2,127,315 2021-04-21 2021-04-26 7910050702021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala GARANCI PER ARGJINATUREN E LUMIT SHKUMBIN UT 21/04/2021,KNTR 68/62 DT 27/1/2019,PRVERB I MARRJES DOREZDT 17/02/2020,AKT KOL 17/02/2020,CERT PERF E MARRJ DOREZ 26/03/2021,SIT PRF 31/01/2020
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 7,534,009 2021-04-14 2021-04-15 39721280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.6/2021 DATE 31.03.2021,SIT.NR.1, Kontrate Nr.5991 prot.date 29.12.2020 Rikonstruksion kanali RINE,Dorez ,Librazhd .
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 10,000,000 2021-03-18 2021-03-19 11721100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik, Ndertim ujesjellesi fshatrat UP 186/3 dt 14.08.2020 pv 23.09.2020, vendim 02.10.2020, njoftim fituesi 02.10.2020, raport permb 02.1.2020, kontr dt 21.10.2020,situac pjesor 3,fature 4 dt 09.03.2021
  Bashkia Librazhd (0821) VIANTE KONSTRUKSION Librazhd 2,332,554 2021-03-17 2021-03-19 26421280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.38 DATE 28.12.2020, Kontrate nr.3614 prot.date 31.08.2020 Rikonstruksion rruge rurale dhe hapje traste ne rrugen e lagjes Roci-Bogdani.
  Bashkia Shkoder (3333) VIANTE KONSTRUKSION Shkoder 1,272,864 2021-03-16 2021-03-18 27421410012021 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala 2141001, pag 5% obj Rik Qendres Rinore financim Prog Italo-Shqip Konvertimit Borxhit, ub 252 dt 12.03.2021, kontr 5348/16 dt 22.09.2017,akt kol14519 dt 09.09.2018, cert pekoh 14519 dt 09.09.2018, certif perf marrjes dor 19746 dt 29.12.2020
  Bashkia Cerrik (0808) VIANTE KONSTRUKSION Elbasan 2,067,360 2021-03-03 2021-03-04 7521100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2110001 Bashkia Cerrik, Ndertim zyrash ne NJ Adm Klos, UP 296 dt 18.11.2019, pv 17.12.2019, vendim 20.1.2020, njoftim fituesi 20.1.2020, raport permb 20.1.2020, kontr. nr 809 dt 09.3.2020,situac perfundimtar,fat 6 seri 85683906 dt 14.6.20
  Bashkia Kucove (0217) VIANTE KONSTRUKSION Kuçove 475,000 2021-03-01 2021-03-02 22621240012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2124001 permiresim banesa ekzistuese per komunitete e varfra dhe te pafavorizuara kontr.3343 dt.30.09.2020 fatura nr.85683923/22 dt 31.10.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Gramsh (0810) VIANTE KONSTRUKSION Gramsh 9,500,000 2021-02-16 2021-02-17 121140152021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114015 Detyrim prapambetur,up nr.13 date 10.04.2020,njofitm fituesi,situacion nr.2,fat nr.37 date 21.12.2020,kontrate nr.536 date 06.07.2020