Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All V.A.L.E RECYCLING All 165,386,693.00 547 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) V.A.L.E RECYCLING Elbasan 217,488 2021-11-24 2021-11-25 22910130062021 Sherbime te tjera 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan, Evadim mbetje te rrezikshme spitalore, UP nr.2 dt.23.02.2021, Kontrate nr.335 dt.05.03.2021, Fat. 912/2021 dt.15.11.2021
  Spitali Kukes (1818) V.A.L.E RECYCLING Kukes 174,960 2021-11-23 2021-11-25 55210130202021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013020 Spitali Kukes Asgjesim mbetjeve Ditar nr.38000 Kont nr.14 dt.06.01.2021 fat nr.366 dt.03.06.2021
  Spitali Kukes (1818) V.A.L.E RECYCLING Kukes 106,298 2021-11-23 2021-11-25 55010130202021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013020 Spitali Kukes asgjesim mbetjeve Ditar nr.37893 Kont nr.14 dt.06.01.2021 fat nr.405 dt.17.09.2021
  Spitali Kukes (1818) V.A.L.E RECYCLING Kukes 98,950 2021-11-23 2021-11-25 55110130202021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013020 Spitali Kukes Asgjesim mbetjeve Ditar nr.37893 Kont nr.14 dt.06.01.2021 fat nr.405 dt.17.09.2021
  Spitali Kukes (1818) V.A.L.E RECYCLING Kukes 194,544 2021-11-22 2021-11-23 53710130202021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013020 Spitali Kukes Asgjesim mbetje kont nr .946 dt.19.10.2021 fat nr.917/2021 dt.11.11.2021
  Sp. Laç (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 135,108 2021-11-22 2021-11-23 37310130752021 Sherbime te tjera Spitali Lac pagaur shpenzime per tratjtimin e mbetjeve spitalore sipas kontratesa nr 10/1 dt 15.04.2021 ft nr 860/2021 dt 04.11.2021
  Bashkia Lac (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 1,877,534 2021-11-19 2021-11-23 164621260012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Kurbin paguar sherbim pastrimi grumbullim mbetje urbane Milot dhe Fush Kuqe sipas kontrates nr 1947/14 dt 20.05.2021 situacion nr 3 (01.07.2021-31.07.2021) ft nr 193/2021 dt 24.08.2021
  Bashkia Lac (2019) V.A.L.E RECYCLING Laç 447,517 2021-11-19 2021-11-23 164721260012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Kurbin paguar transport dhe depozitim Lanfilli i Bushatit mbetjet urbane qutet Mamurras sipas kontrates nr 1861/15 dt 20.05.2021 ft nr 147/2021 dt 16.009.2021 situac (01.06.2021-30.06.2021
  Spitali Kukes (1818) V.A.L.E RECYCLING Kukes 324,298 2021-11-16 2021-11-18 52010130202021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013020 Spitali Kukes Asgjesim mbetje kont nr .946 dt.19.10.2021 fat nr.817/2021 ft nr.816/2021 dt.02.11.2021
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 123,984 2021-11-15 2021-11-17 20710140442021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1014044 Instituti i Mjekesise Ligjore obj trajtim i mbetjeve spitalore ,kontr ne vazhdim nr 622 dt 10.03.2021,ft nr 574/2021 dt 15.10.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) V.A.L.E RECYCLING Tirane 1,047,343 2021-11-11 2021-11-16 52010130882021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' eleminim mbetje te rrezikshme kont 770/2 date 06.08.2021 up 13/1 dt 29.03.2021 njof fit nr 13/25 dt 19.07.2021fat nr 819/2021 date 02.11.2021 sit 1 & 2 dt 02.11.2021
  Sp. Bulqize (0603) V.A.L.E RECYCLING Bulqize 43,044 2021-11-11 2021-11-12 25110130652021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim evadim mbeturina spitalore, kontr. dt 03.02.2021, fat nr.717/2021 dt.26.10.2021, situacion i dorezimit te mbetjeve.
  Spitali Diber (0606) V.A.L.E RECYCLING Diber 150,912 2021-11-10 2021-11-11 27410130152021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Diber 1013015 evadim mb spitalore. Kontr 13/6 dt 07.02.21, UP 13/1 dt03.08.20, Njoft fituesi 13/9 dt 07.01.21. Fat 3 dt 21.07.21, PV komisioni dt 15.07.2021
  Spitali Diber (0606) V.A.L.E RECYCLING Diber 65,049 2021-11-10 2021-11-11 27310130152021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Spitali Diber 1013015 eveadim mb spitalore. Kontr 13/6 dt 07.02.21, UP 13/1 dt03.08.20, Njoft fituesi 13/9 dt 07.01.21. Fat 410 dt 05.07.21, PV komisioni dt 22.06.2021
  Sp. Librazhd (0821) V.A.L.E RECYCLING Librazhd 174,684 2021-11-05 2021-11-08 41410130762021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FAT NR 818 DATE 02.11.2021,PER EVADIM MBETJE SPITALORE,KONT NR 72/56 DATE 15.01.2021,UB NR 4374.
  Sp. Pogradec (1529) V.A.L.E RECYCLING Pogradec 72,868 2021-11-05 2021-11-08 48510130822021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013082 Spitali Pogradec, lik evadim dhe trajtim i mbetjeve spitalore,Kontrate nr.21 dt.01.03.2021,Situacion nr.7+PV dorezimi mbetjeve dt.30.08.2021,Fature nr.258 dt.02.10.2021
  Sp. Pogradec (1529) V.A.L.E RECYCLING Pogradec 150,158 2021-11-05 2021-11-08 48610130822021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013082 Spitali Pogradec, lik evadim dhe trajtim i mbetjeve spitalore,Kontrate nr.21 dt.01.03.2021,Situacion nr.8+PV dorezimi mbetjeve dt.28.09.2021,Fature nr.552 dt.04.10.2021
  Sp. Kucove (0217) V.A.L.E RECYCLING Kuçove 69,408 2021-11-03 2021-11-04 23410130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 mbetje spitalore fat nr 333/21021 dt 09.09.2021
  Sp. Kucove (0217) V.A.L.E RECYCLING Kuçove 117,288 2021-11-03 2021-11-04 23510130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 mbetje spitalore fat nr 718/21021 dt 19.09.2021
  Sp. Berati (0202) V.A.L.E RECYCLING Berat 5,775 2021-10-26 2021-11-01 64910130642021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013064 Spitali Rajonal Berat mbetje spitalore ft nr 712 dt 15.10.2021, kontrata nr 3613 dt 23.09.2021 raporti perfundimtar 3170 dt 18.08.2021 prverbal bashkelidhur