Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All UEVI-2015 All 219,209,996.00 78 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2022-02-23 2022-02-24 3310110992022 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011099 Universiteti A.Xhuvani Shërbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 7/2022 dt 27.01.2022
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 5,021,645 2022-02-11 2022-02-14 2221090142022 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Pages roje Up nrt, 3098 dt.01.07.2021vendim nr, 3098/5 dt. 06.08.2021kontratnr,3098.8 dt. 12.08.2021njoftim fituesi fature nr100/2021 dt. 30.09.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,956,645 2022-02-11 2022-02-14 2321090142022 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2109014 Agjensia e Sherbimeve Publike Roje Up nr.3098 dt.01.07.2021 vendim nr.3098/5 dt. 06.08.2021 kontrat nr.3098/8 dt. 12.08.2021 njoftim fituesi 3098/3 fature nr.109/2021 dt.30.10.2021 ID 44254
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 5,021,645 2022-02-11 2022-02-14 2121090142022 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Pages roje Up nrt, 3098 dt.01.07.2021vendim nr, 3098/5 dt. 06.08.2021kontratnr,3098.8 dt. 12.08.2021njoftim fituesi fature nr91/2021 dt. 30.08.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2021-12-29 2021-12-30 36710110992021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 128/2021 dt 28.12.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 908,271 2021-12-24 2021-12-28 74021090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 vendim 02.07.2020 NJF dt 03.07.2020 kont 2358/10 dt 12.01.2021 fat nr.49/2021 dt 28.05.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 1,917,634 2021-12-22 2021-12-23 74221090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 vendim 02.07.2020 NJF dt 03.07.2020 kont 2358/10 dt 12.01.2021 fat nr 82/2021 dt 29.07.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 3,104,011 2021-12-22 2021-12-23 74321090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 3214 dt 06.07.2021 NJf 09.07.2021 kontrate 3214/5 dt 12.07.2021 fat nr.82/2021 dt 29.07.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 5,021,645 2021-12-22 2021-12-23 74121090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 vendim 02.07.2020 NJF dt 03.07.2020 kont 2358/10 dt 12.01.2021 fat nr 61/2021 dt 29.06.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 3,131,963 2021-12-14 2021-12-15 70921090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 vendim 02.07.2020 NJF dt 03.07.2020 kont 2358/10 dt 12.01.2021 fat nr 49/2021 dt 28.05.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2021-12-03 2021-12-06 30410110992021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 120/2021 dt 29.11.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2021-11-10 2021-11-11 27110110992021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 110/2021 dt 30.10.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 5,021,645 2021-10-27 2021-10-28 63821090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 vendim 02.07.2020 NJF dt 03.07.2020 kont 2358/10 dt 12.01.2021 fat nr 48/2021 dt 30.04.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 981,411 2021-10-27 2021-10-28 63921090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 vendim 02.07.2020 NJF dt 03.07.2020 kont 2358/10 dt 12.01.2021 fat nr 49/2021 dt 28.05.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2021-10-12 2021-10-13 24010110992021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 101/2021 dt 30.09.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2021-09-07 2021-09-08 20810110992021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 92/2021 dt 31.08.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 5,021,645 2021-08-19 2021-08-20 56421090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 kont 2358/8 dt 12.01.2021 vendim 02.07.2020 fat nr 31/2021 dt 31.03.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2021-08-03 2021-08-04 18810110992021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 66/2021 dt 27.07.2021
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) UEVI-2015 Elbasan 4,377,192 2021-07-14 2021-07-15 15910110992021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2021 Universiteti A.Xhuvani 1011099 Sherbim Roje UP nr 1 dt 16.02.2021 vendim nr. 1/1 dt 06.04.2021 Kontrate nr.444/10 dt.20.04.2021 fat nr 56/2021 dt 29.06.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) UEVI-2015 Elbasan 5,021,645 2021-06-15 2021-06-16 40221090142021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Roje UP nr 2358 dt 27.05.2020 kont 2358/8 dt 12.01.2021 vendim 02.07.2020 fat nr 388/2021 dt 24.03.2021