Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Trans Adriatic Pipeline AG Albania All 15,428,279,225.00 41 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 1,097,300,201 2021-07-01 2021-07-02 135310100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim, lik TVSH, shkresa Njof. miratim. nr. 12102 dt 30.6.2021, kerkese 11353 dt 6.6.2019, 362 dt 17.02.2020,2814 dt 06.02.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2021-06-30 2021-07-01 1135310100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim, lik TVSH, shkresa 11353 dt 30.6.2021, kerkese 11353 dt 6.6.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 175,693,438 2021-06-01 2021-06-02 972510100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim, lik TVSH,shkresa 9725/1, date 31.05.2021, kerkese rimb 1060, date 17.1.19
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 424,306,562 2021-06-01 2021-06-02 972610100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH,shkresa9726/1, date 31.05.2021, kerkese rimb 11353, date 6.6.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 1,100,000,000 2021-05-04 2021-05-05 735110100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH,shkresa 7351/1 DT 30.04.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2021-04-30 2021-05-04 1060310100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH,shkresa 1060 dt 30.04.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 1,100,000,000 2021-04-07 2021-04-08 106010100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim, lik TVSH, shkresa 1060 dt 31.3.2021, kerkese rimbursimi 1060 dt 17.1.19
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2021-04-02 2021-04-06 6081110100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik rimb tvsh sipas formatit miratimit nr 6081/1 DT 31.03.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2021-04-01 2021-04-02 106010100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik rimb tvsh sipas formatit miratimit nr 1060 dt 31.03.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2021-03-02 2021-03-03 372710100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH,shkresa nr 3727 date 26.02.2021, kerkese 1060, date 17.01.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 209,957,281 2021-02-01 2021-02-02 179910100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH, shkresa per njoft.fit 179/9, date 29.01.2021, shkrese kerkese 1060, date 17.01.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 490,042,719 2021-02-01 2021-02-02 179810100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH, shkresa per njoft.fit 179/8, date 29.01.2021, shkrese kerkese 16562, date 09.08.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2021-01-29 2021-02-01 178010100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit 1010039 Rimb TVSH lik rimb tvsh shk mirat 1780 prot 16562 dt 29.1.2021 kerkes 16562 dt 9.8.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-12-30 2021-01-15 2523810100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT rimbursim TVSH sipas shkreses te miratimit 25238dt 29.12.2020,kerk per rimbursim nr 16562 dt 9.8.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-11-27 2020-12-01 2294910100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas formatit miratimit nr 22949 dt 27.11.2020,kerk per rimbursim nr 16562 dt9.8.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 280,000,000 2020-11-02 2020-11-03 2110210100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 21102 dt 30.10.2020, kerkes 16562 dt 9.8.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 144,341,344 2020-10-01 2020-10-02 791210100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 7912 dt 30.9.2020, kerkesa 7912 dt 18.4.20
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-09-30 2020-10-01 1895310100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT rimbursim TVSH sipas shkreses te miratimit 7912 DT 18.04.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 420,000,000 2020-08-31 2020-09-01 7912310100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 7912/3 dt 21.09.2018
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Trans Adriatic Pipeline AG Albania Tirane 82,738,226 2020-07-30 2020-08-03 791210100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 7921 dt 18.04.2018