Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Technical Planning&Development All 57,318,134.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 19,991,372 2021-10-04 2021-10-06 53610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft projekt, kontr GOA 2020/sh-43 dt 17.06.2020, ft nr 23/2021 dt 16.09.2021, aktdorz projekti dt 30.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 9,005,123 2021-04-27 2021-04-29 14310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft projekt, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-43 dt 17.06.2020, nr ft 1/2021 dt 21.04.2021, aktdorz projekti dt 27.01.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 7,804,440 2020-10-29 2020-10-30 312105600120201 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontrate GOA 2020/sh-43 dt 17.06.2020, seri 36635039 dt 23.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 70,000 2020-10-02 2020-10-05 23610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh per ft seri 36635036 dt 10.09.2020, kontr ne vazhd CWPIV/CS/RP/2019-35 dt 01.07.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 1,400,000 2020-09-30 2020-10-01 23010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh per ft seri 36635036 dt 10.09.2020, kontr CWPIV/CS/RP/2019-35 dt 01.07.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 1,952,461 2020-07-13 2020-07-15 11510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik tvsh per ft seri 36635032 dt 15.06.2020, kontr CWPIC dt 01.07.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 1,435,200 2020-03-09 2020-03-11 0810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik tvsh per ft seri 36635030 dt 20.02.2020, kontr CWPIV/cs/rp/2019/35 dt 01.07.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Technical Planning&Development Tirane 791,538 2020-03-09 2020-03-11 0710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik tvsh per ft seri 36635029 dt 13.01.2020Kontr CWPIV/CS/RP/2019/35 projektim
  Bashkia Sarande (3731) Technical Planning&Development Sarande 8,868,000 2019-06-28 2019-07-05 32721380012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime lik fat nr 21 dat 07.03.2019, kontrata nr 24 dat 24.12.2018
  Bashkia Sarande (3731) Technical Planning&Development Sarande 6,000,000 2019-03-26 2019-03-29 15021380012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime lik nga bashkia sr fat nr 18 dat 17.02.2019 urdher prok nr 24 dhe24/1 dat 25.09.2018 kontrata nr 24 dat 24.12.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >