Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK All 325,897,006.00 327 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 28,976 2022-04-28 2022-04-29 6910161002022 Sherbime te tjera Drejt.Vend.per Kufirin dhe Migrac.sherbime te pergjithshme fat nr 1241/2022 dt 24.03.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 4,437 2022-04-25 2022-04-27 115210130492022 Sherbime te tjera 1013049 QSUT 602- sherb magazinimi sipas kerk nr 753/7 dt 11.3.2022 fat nr1070/2022 dt 10.3.2022 ,
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 7,697 2022-04-14 2022-04-15 96210130492022 Sherbime te tjera 1013049 QSUT sherbim magazinimi, ft 683/2022 dt 18.02.22, kerkese per likujdim 522/8 dt 21.02.22
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 20,740 2022-04-14 2022-04-15 96310130492022 Sherbime te tjera 1013049 QSUT sherbim magazinimi, ft 670/2022 dt 16.02.22, kerkese per likujdim 522/8 dt 21.02.22
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 3,208 2022-04-13 2022-04-14 9810130482022 Sherbime te tjera 1013048 ISHP 602- sherbim magazinimi ft nr 738/2022 dt 24.02.2022 ub nr 100 dt 08.04.2022 shkresa nr 228 dt 08.04.2022
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 1,448