Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Spiro Koti All 1,465,871.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Maliq (1515) Spiro Koti Korçe 35,906 2021-12-21 2021-12-23 86721680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2168001 BASHKIA MALIQ MBIKQYRJE OBJEKTI "MIREMBAJTJE KANALI REMBEC" UP NR 63 DT 19.05.2021,F.OFERTE DT.19.05.2021,DOK SISTEMI PVERBAL DT 19,21.05.2021,KONTRATE NR.2928 DT 25.05.2021 FAT NR.06/2021 DT.04.11.2021,UB 42574
  Bashkia Maliq (1515) Spiro Koti Korçe 23,814 2021-12-21 2021-12-23 86621680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2168001 BASHKIA MALIQ MBIKQYRJE OBJEKTI "RIPARIM OBJEKTE SHKOLLORE" UP NR 64 DT 19.05.2021,F.OFERTE DT.19.05.2021,DOK SISTEMI PVERBAL DT 19,21.05.2021,KONTRATE NR.2928/1 DT 25.05.2021 FAT NR.07/2021 DT.04.11.2021,UB 42573
  Bordi i Kullimit Korce (1515) Spiro Koti Korçe 359,000 2021-12-17 2021-12-20 21210050722021 Sherbime te tjera 1005072 DR.E UJITJES E KULLIMIT KORCE MBIKQYRJE PUNIMESH,UP NR.08 DT.14.04.2021,FT.OF.DT.16.04.2021, .P.V. DT.19.04.2021,KONT.DT.21.04.2021,NJOFT.FIT.DT.20.04.2021,PRINT.SIST.,FAT NR.09 DT.07.12.2021,UB 42474
  Bashkia Maliq (1515) Spiro Koti Korçe 264,707 2021-11-19 2021-11-22 77221680012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2168001 BASHKIA MALIQ MBIKQYRJE OBJEKTI "KUZ NJESITE ADMINISTRATIVE" UP NR 21 DT 05.03.2021,F.OFERTE DT.05.03.2021,DOK SISTEMI PVERBAL DT 05,09.03.2021,KONTRATE NR.1705 DT 16.03.2021 FAT NR.03/2021 DT.05.10.2021,UB 42098
  Qarku Korçe (1515) Spiro Koti Korçe 82,525 2021-07-12 2021-07-13 10520150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KESH I QARKUT KORCE (2015001) MBIKQ.PUN. 'SIST.ASF. RR.NASI PENDAVINJI,FSH.PENDAVINJ MALIQ',U.P NR.22 I FT.OF DHE P.V.F.LIM DT 14.12.2020,P.V.V.O DHE P.V NJ.FIT. DT 15.12.2020,KONTR.NR.807/1 PROT. DT 16.12.2020,FAT.NR.2/2021 DT 30.06.2021
  Bordi i Kullimit Korce (1515) Spiro Koti Korçe 68,340 2020-12-03 2020-12-04 20710050722020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005072 DREJTORIA E UJITJES E KULLIMIT KORCE KOLAUDIM PUNIMESH,KONTRATA DT.27.04.2020,U.PROKURIMI NR.5 DT.27.04.2020,PV DT.27.04.2020,FAT NR.17 DT.02.12.2020;UB 39712
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Korce (1515) Spiro Koti Korçe 4,000 2020-10-26 2020-10-27 12010051152020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1005115 QTTB KORCE KOLAUDIM OBJEKTI"RIK.HANGARI I MEKANIKES BUJQESORE I QTTB KORCE" U.PROKURIMI NR 18 DT 03.07.2020 P VERBAL DT 03.07 2020 ;FAT NR 13 DT 16.10.2020;KONTRATE DT.03.07.2020;UB 39373
  Nd-ja Komunale Banesa (1529) Spiro Koti Pogradec 2,938 2020-10-13 2020-10-14 30021360052020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2136005 Nde.MI+P.Publike- lik Kolaudim objekti "Miremb.kanali ujites Zagorcan",Urdher kolaudimi nr.07 dt.12.04.2019,Kontrate dt.12.04.2019,fatura nr. 67308788 dt.23.12.2019
  Bashkia Bilisht (1505) Spiro Koti Devoll 52,505 2020-09-29 2020-09-30 55421050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DEVOLL PER KOLAUDIM " RIKONSTRUKSIONI RR BILISHT - VERNIK" NR KONTRATE 08 DT 14.07.2020 UP 1857/4 DT 09.07.2020 NR FAT 10 DT 24.07.2020
  Bordi i Kullimit Korce (1515) Spiro Koti Korçe 59,040 2020-08-06 2020-08-07 12810050722020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005072 DR.UJITJES E KULLIMIT KORCE KOLAUDIM PUNIMESH OBJEKTET PASTRIM,RIPARIM KU REZERVUARI GJABC,URA E KUCIT,NAUM PANXHI,POLIS TUDAN; KONTRATE DT.27.04.2020,U.PROKURIMI NR.06 DT.27.04.2020, P VERBAL DT 27.04.2020 FAT NR 11 DT 27.08 2020
  Bordi i Kullimit Korce (1515) Spiro Koti Korçe 77,040 2020-06-11 2020-06-12 8210050722020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1005072 DR.UJITJES E KULLIMIT KORCE MBIKQYRJE OBJEKTI RIKONSTRUKSION I GODINES SE ZYRAVE DHE MAGAZINA KONT.DT.03.12.19,U.PROKURIMI NR.32 DT.03.12.2019, P VERBAL DT 03.12.2019 FAT NR 08 DT 08 06 2020 U B 38430
  Bordi i Kullimit Korce (1515) Spiro Koti Korçe 380,400 2019-12-23 2019-12-24 27910050722019 Sherbime te tjera 1005072 DREJTORIA E UJITJES E KULLIMIT KORCE KOLAUDIMPUNIMESH NE KULLIM DHE UJITJE KONT.DT.18.03.19,UP NR.03 DT.11.03.19,F.OFERTE DT.14.03.19;PV.DT.15.03.19 FAT NR.23 DT.03.12.19,DOK.SISTEMI
  Bashkia Bilisht (1505) Spiro Koti Devoll 11,260 2019-11-26 2019-11-27 68721050012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore BASHKIA DEVOLL PAGESE PER KOLAUDIM OBJEKTI 'PERMISIMI I KUSHTEVE TE KOMUNITETIT TE BANIMIT TE PAFAVORIZUARA NR KONTRATE 38 DT 26.11.2018 UP 3791 DT 21.12.2019 NR FAT 20 DT 27.12.2019
  Bordi i Kullimit Korce (1515) Spiro Koti Korçe 17,880 2019-10-21 2019-10-22 22210050722019 Sherbime te tjera 1005072 DREJTORIA E UJITJES E KULLIMIT KORCE KOLAUDIM" PASTRIM SISTEMIM KANALI UJITES POLIS TUDAN ELBASAN ; PASTRIM KANALI KRYESOR GJANC" KONT.DT.2.4.19,UP NR.13 DT.1.4.19,PV.DT.1.4.19 FAT NR.21 DT.18.10.19,UB NR.37177
  Qarku Korçe (1515) Spiro Koti Korçe 3,719 2019-07-25 2019-07-26 14420150012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2015001 KESHILLI I QARKUT KORCE KOLAUDIM OBJEKTI "NDERHYRJE PJESORE NE INFRASTRUKTUREN RRUGORE TE FSHATIT RAVONIK DHE FLOQ", URDHER NR.25 DT.25.03.2019, FAT.17 DT.10.07.2019,AKT I KOLAUDIMIT DT.30.03.2019,UR.BLERJA 36614
  Qarku Korçe (1515) Spiro Koti Korçe 4,985 2019-07-25 2019-07-26 14520150012019 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2015001 KESHILLI I QARKUT KORCE KOLAUDIM OBJEKTI "RIGJENERIM I HAPESIRAVE MES PALLATEVE BILISHT", URDHER NR.31 DT.11.04.2019, FAT.16 DT.10.07.2019,UR.BLERJA 36619
  Bashkia Pustec (1515) Spiro Koti Korçe 6,412 2019-06-27 2019-06-28 10724990012019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2499001-BASHKIA PUSTEC,KOLAUDATOR FUR. DHE VENDOSJE SAHAT UJI PUSTEC LESKE SHULIN,URDHER NR.34/1 DT 22.06.2018,P.V DT 18.06.2018,KONTR. KOLAUDATOR PUNIMI DT 25.06.2018,FAT. NR.5 DT 26.07.2018
  Bashkia Pustec (1515) Spiro Koti Korçe 11,400 2019-06-27 2019-06-28 10824990012019 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2499001-BASHKIA PUSTEC,KOLAUDATOR PUNIMI SIST. ASF. RRUIGA DOLLNA GORICA (FAZA I) ,URDHER NR.35 DT 08.04.2019,P.V DT 04.04.2019,KONTR. KOLAUDATOR PUNIMI DT 08.04.2019,FAT. NR.8 DT 11.04.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >