Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Signs & Road Safety Solutions All 68,777,298.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) Signs & Road Safety Solutions Tirane 606,657 2021-12-16 2021-12-17 142121660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez, Sinjalistike dhe vijezime , Kont. ne vazhdim 4420 dt 31.07.2019 situacion dt. 15.10.2019 Permb. fat dt 15.12.2021 akt. kol. 10.02.20 sit. 15.10.19 urdh dorez. 705 dt 10.12.21 pv. dorez. 10.12.2021
  Bashkia Durres (0707) Signs & Road Safety Solutions Durres 819,970 2021-11 2021-11-05 180221070012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM GARANCI SINJALISTIKE RRUGORE, KONTR. 21200 DT 16.11.2018, AKT KOLAUDIM DT 12.2.2019, CERTIFIKATE E MARRJES DOREZIM DT 15.10.21,SHKRESE NR 10962/3 DT 28.10.21/BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) Signs & Road Safety Solutions Tirane 29,803 2021-10-07 2021-10-11 42910900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim ne KPP, urdher nr 399 dt 22.09.2021, vendim KPP nr 574/2021 dt 03.09.2021
  Bashkia Himare (3737) Signs & Road Safety Solutions Vlore 3,154,282 2021-09-15 2021-09-16 52521600012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 BASHKIA HIMARE SINJALISTIKA NE PLAZHE DHE RRUGORE, KONTR NR 169, DT. 28.06.2021, UP NR. 10, DT. 08.03.2021, FAT NR 04/2021, DT. 06.08.2021, SIT PERFUNDIMTAR, CERTIFIKATE E MARRJES NE DOREZIM 26.08.2021,A KT KOLAUDIMI DT. 26.08.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) Signs & Road Safety Solutions Tirane 13,151,185 2021-07-12 2021-07-14 13521011552021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2101155, DPRNricimit lik ft mater sinjalist nr 3/2021 dt 25.6.21 fh 3 dt 25.6.21 pvmd 25.6.21, kontr nr 564/10 dt 10.6.2021 u prok 12.3.21, pvof 8.4.21 njoft 11.6.21 raport permb 27.5.21
  Bashkia Kamez (3535) Signs & Road Safety Solutions Tirane 2,250,000 2021-04-21 2021-04-22 41021660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez, Sinjalistike dhe vijezime , Kont. ne vazhdim 4420 dt 31.07.2019 situacion dt. 15.10.2019 fat 43 dt 20.11.2019 seria 72242146
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) Signs & Road Safety Solutions Elbasan 4,506,573 2021-04-16 2021-04-19 28121090142021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per kontrollin e trafikut Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 FV sinjalistike rrugore UP nr 3787 dt 11.08.2020 NJF dt 02.09.2020 vendim dt 01.09.2020 Pv marrje ne dorzim dt 01.10.2020 situacion punimesh fat nr 73 dt 09.12.2020 seri 92981126
  Bashkia Kamez (3535) Signs & Road Safety Solutions Tirane 4,473,525 2020-11-05 2020-11-12 92921660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Likuidim sinjalistike dhe vijezime Kont. ne vazhdim 4420 dt 31.07.2019 situacion 15.10.2019 fat 43 dt 20.11.2019 seria 72242146
  Bashkia Konispol (3731) Signs & Road Safety Solutions Sarande 117,771 2020-06-29 2020-06-30 15921560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative LIKUJDIM FAT NR.21 DT.12.05.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) Signs & Road Safety Solutions Sarande 68,200 2020-06-29 2020-06-30 16021560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative LIKUJDIM FAT NR.23 DT.21.05.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Gjirokaster (1111) Signs & Road Safety Solutions Gjirokaster 4,637,514 2020-03-12 2020-03-17 26221150012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2115001 Bashkia Gjirokaster. Sinjalistike rrugore, fatura nr. 38, dt. 16.10.2019, nr.serie 72242141. Situacion perfundimtar punimesh.Kontrate nr. 3163, dt.26.04.2019. Certifikate e marrjes ne dorezim , akt kolaudimi 21.10.2019.
  Bashkia Kamez (3535) Signs & Road Safety Solutions Tirane 3,802,948 2019-11-11 2019-11-15 109021660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez -Sinjalistike dhe vijezime per rruget Up.2157 dt 23.04.19 pv. 08.07.2019 rap. perf. 08.07.19 fit. 3902 dt 08.07.19 kont 4420 dt 31.07.19 sit 1 dt 15.10.2019 fat 37 dt 15.10.2019 s 72242140
  Bashkia Durres (0707) Signs & Road Safety Solutions Durres 15,579,435 2019-04-10 2019-04-11 33721070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve FV SINJALISTIKA RRUGORE, KONTR. 21200 DT 16.11.18 ,LIK FAT 07 DT 20.3.19 AKT KOLAUDIM DT 12.2.19/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Durres (0707) Signs & Road Safety Solutions Durres 15,579,435 2019-04-10 2019-04-11 33721070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve FV SINJALISTIKA RRUGORE, KONTR. 21200 DT 16.11.18 ,LIK FAT 07 DT 20.3.19 AKT KOLAUDIM DT 12.2.19/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >