Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SULOLLARI-KLIMA All 75,458,739.00 275 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti Politeknik (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 65,000 2022-01-21 2022-01-24 9210110402022 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Univ.Politeknik Tirane bl pompe shk 2065 dt 24.12.2021 463/2 dt 31.12.2021 ft 245/2021 dt 21.12.2021 fh 9 dt 21.12.2021
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 217,440 2022-01-19 2022-01-24 24310131042021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013104 SUT mirmb ashensori vazhdim kont up nr 11/6 dt 08.03.2021 mk nr 11/14 dt 16.04.2021 kontrate nr 11/18 dt 04.05.2021 ft nr 263/2021 dt .31.12.2021 akt rakord dt 31.12.2021
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 19,770 2022-01-17 2022-01-19 53110240012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1024001-K.L.SH.lik miremb sist kondic dhjetor , kontrate vazhd nr 188/9 dt 29.4.2021,fat 257/2021 dt 29.12.2021 p.v.mdorezim nr 8 dt 30.12.21
  Arkivi Shteteror i Sistemit Gjyqesor (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 154,560 2022-01-12 2022-01-17 410141062022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1014106 Arkivi Shteteror i Sistemit Gjyqesor riparim dhe mirembajtje sistemi ngrohjes up nr 62 date 19.11.2021 fat nr 230/2021 date 06.12.2021 fh nr 16 date 06.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 117,485 2022-01-11 2022-01-13 73910130502021 Shpenzime te tjera qiraje 1013050 SUOGJ.M.Geraldie qera kaldaje vazhdim kont nr 12/7 dt 15.02.2021up 12/1 dt 18.01.2021 ft nr 261/2021 dt 31.12.2021 sit nr 7 periudhe 24.12-31.12.2021
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 486,000 2022-01-10 2022-01-12 36310101792021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010179 Agj K Punesim dhe Afesive,lik shp miremb kondicionere, urdh prok nr 11.11.2021,ftese oferte 11.11.2021,klasifikim perfund 23.11.2021,kontrate 2698/8 dt 26.11.2021,fat 237/2021 dt 14.12.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SULOLLARI-KLIMA Tirane 54,000 2022-01-07 2022-01-12 74110060012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIe, pages mirmbajtje kondicionerkontrat 2964dt.29.3.21,pv marrje dorz dt.22/12/2021 fat 246/2021 dt.21/12.21
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 13,788 2022-01-08 2022-01-11 28610160032021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1016003 AST, shpenzime per mirembajtje cillerash,kontr 20/4 dt 14.04.2019,up nr 20 dt 1.4.21,ft.of 20/1 dt 1.04.21,fat 260/2021 dt 30.12.21, pvmd 30.12.21, situacion 3 dt 30.12.21
  Materniteti Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 425,882 2021-12-31 2022-01-10 68310130502021 Shpenzime te tjera qiraje 1013050 SUOGJ.M.Geraldie qera kaldaje vazhdim kont nr 12/7 dt 15.02.2021up 12/1 dt 18.01.2021 ft nr 249/2021 dt 23.12.2021 sit nr 6 periudhe 25.11.21-23.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 543,367 2021-12-31 2022-01-10 68410130502021 Shpenzime te tjera qiraje 1013050 SUOGJ.M.Geraldie qera kaldaje vazhdim kont nr 12/7 dt 15.02.2021up 12/1 dt 18.01.2021 ft nr 214/2021 dt 25.11.2021 sit nr 5 periudhe 09.10.21-24.11.2021
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 218,400 2021-12-31 2022-01-10 94810170092021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 1017009, reparti 1001, blerje kondicioner, shkr.MM 3165/2 dt 23.7.21, up 4721/1 dt 10.12.21, ft.oferte 10.12.21,nj.fitues 15.12.21, ft 244/2021 dt 20.12.21, fh 13 dt 20.12.21 pvmd 1 dt 20.12.21
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 114,000 2021-12-30 2022-01-06 23510121012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1012101,ins.kom.trasheg.kult. pagese riparim kondicioneri fat nr 255/2021 dt 28.12.2021 pverbal nr 2117/8 dt 28.12.2021 kontr nr 2117/7 dt 24.12.2021
  Shkolla Prof. "Karl Gega", Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 242,950 2021-12-30 2021-12-31 12410102682021 Sherbim per ngrohje 1010268 Shk. Ndert. Karl Gega - mirembajtje sistemi i ngrohje, U P nr 17 dt 17.11.2021, ft of dt 19.11.2021, nj ft dt 22.11.2021, kontrate ne 158/1, dt 23.11.2021, ft 234/2021 dt 10.12.2021, sit nr 1 dt 10.12.2021
  Universiteti Politeknik (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 297,360 2021-12-30 2021-12-31 196910110402021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes U.Politeknik Tirane mirmb kondic.up nr 42 dt 10.12.2021 njoft dt 13.12.2021 fat nr 256 dt 28.12.2021
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 23,064 2021-12-24 2021-12-31 63710050012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MBZHR,602,Mirembajtje ashensori per muajin Nentor 2021,vazhdim kontrate nr 2087/3 dt 23.03.2021,Urdher nr 137 dt 24.03.2021,Proces-verbal marrje ne dorezim dt 30.11.2021,Fature nr 223 date 30.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 480,120 2021-12-28 2021-12-31 66610130502021 Sherbime te tjera 1013050 SUOGJ.M.Geraldine sherbim mirmbajtje kondicioneri up nr 911/5 dt 07.12.2021 njof fit nr 14454 dt 07.12.2021 ft 239/2021 dt 15.12.2021 pv mar dorz dt 15.12.2021
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 23,304 2021-12-24 2021-12-31 63810050012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MBZHR,602,Mirembajtje ashensori per muajin Dhjetor 2021,vazhdim kontrate nr 2087/3 dt 23.03.2021,Urdher nr 137 dt 24.03.2021,Proces-verbal marrje ne dorezim dt 16.12.2021,Fature nr 240 date 16.12.2021
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535)/Agjencia e Trajtimit te Pronave (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 112,500 2021-12-28 2021-12-31 23510140962021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1014096 ATP shpenz per mirembajtjen e kondicionereve kont vazhdim nr 06/2 date 17.06.2021 fat nr 236/2021 date 14.12.2021
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 23,304 2021-12-24 2021-12-31 63610050012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MBZHR,602,Mirembajtje ashensori per muajin tetor 2021,vazhdim kontrate nr 2087/3 dt 23.03.2021,Urdher nr 137 dt 24.03.2021,Proces-verbal marrje ne dorezim dt 29.10.2021,Fature nr 185 date 29.10.2021
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) SULOLLARI-KLIMA Elbasan 19,200 2021-12-29 2021-12-30 25910290162021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Gjykata Elbasan 1029016 mirmbajtje ashensori uprokurimi nr, 07 dt.22.04.2021 ftesa per oferte fature nr, 253/2021dt.24.12.2021