Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SEKA HYDROPOWER All 397,567,941.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SEKA HYDROPOWER Tirane 78,655,573 2020-12-17 2020-12-18 2175210100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 21752/3 dt 15.12.2020, kerkes rimb 21614 dt 9.11.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SEKA HYDROPOWER Tirane 71,598,423 2020-10-05 2020-10-06 1639710100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 16397/4 dt 2.10.2020,kerkesa 16397 dt 21.08.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SEKA HYDROPOWER Tirane 146,424,833 2020-08-07 2020-08-10 979610100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 9796 dt 08.06.2020
  Drejtoria Rajonale Tatimore Diber (0606) SEKA HYDROPOWER Diber 10,889,112 2020-06-12 2020-06-15 0110100392020 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim Rimbursim per 1500,tatim i mbajtur ne burim, Subjekti SEKA HIDROPOWER
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SEKA HYDROPOWER Tirane 90,000,000 2020-04-30 2020-05-04 2053010100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit nr 20530 dt 30.4.2020,njoftim 20530 dt 7.11.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >