Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SALILLARI All 6,800,198,632.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SALILLARI Tirane 16,201,486 2022-01-24 2022-01-26 71210050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Punime Rik QTTB Fushe Kruje,Vazhdim Kont 6764/5 dt 16.10.20,Urdh 532 dt 31.12.2020,Shkresa e KNZK dt 30.12.2021,Situacion nr 3 dt 29.12.2021,Fat 577 dt 31.12.2021
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SALILLARI Tirane 36,996,447 2021-12-30 2022-01-10 65710050012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Punime Rik QTTB Fushe Kruje,Vazhdim Kont 6764/5 dt 16.10.2020,Urdher 532 dt 31.12.2020,,Shkresa e KNZK dt 24.12.2021,Sit punimi nr 2 dt 20.12.2021,Fat 566 dt 28.12.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 544,349,426 2022-01-06 2022-01-10 167610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Plotesimi Sheshi Shqiponja-Lumi I Tir, Loti 1 dhe QMT" Pag Pjes Sit 1 Fat Nr. 576/21 dt 31.12.21 kon 9729/5 dt 24.12.21 up 272 dt 28.10.21NJF 185 dt 20.12.21 NJLK 192 dt 31
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SALILLARI Tirane 3,539,980 2021-12-29 2022-01-06 139810100012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min.Fin.Rikons.shkoll.profesion.Antoni Athanas Sarande,situac 1fat. Nr. 197/2021, dt.08.09.2021,memo nr.23033,dt.22.12.21,p.verb,dt.15.12.21,shkr.dt.09.09.21,situacnr. 01,libreze masash,kont.Nr.5529/9,dt.15.06.21,u.prok.nr.5529,dt.24.03.21
  Bashkia Finiq (3704) SALILLARI Delvine 28,500,000 2021-12-31 2022-01-05 51723260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore lik faturen nr 578/2021 data 31.12.2021 bashkia Finiq
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 203,796,716 2021-12-30 2022-01-05 159010060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehab Seg Rrug Mbikalim Pallat Shigj-Rrethrrotull Shqiponj Lot 2, 5% Garanci, Shk 10330/1 dt 29.12.21 Sit 11 ft 448/2021 dt 15.11.2021 Kon 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 28,836,722 2021-12-30 2022-01-05 160510060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi i seg. rrugor Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2, shtese punimesh Shkresa 11510/1 dt 29.12.2021 Sit 5 fat 552/2021 dt 17.12.2021 Kontrata 2995/5 dt 06.04.2021
  Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 7,819,693 2021-12-31 2022-01-05 69521650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik ndert Ura,vendos ndric Fushe Preze, urdh prok nr 79 dt 7.2.2017,APP nr 6 dt 13.2.2017,njof fit 79/4 dt 16.3.2017,kontr 79/5 dt 28.4.2017,situac nr 1 dt 31.5.2017,fat 69 dt 31.5.2017seri20068684,procverb kolaud 79/8dt30.11.17
  Bashkia Vore (3535) SALILLARI Tirane 7,302,380 2021-12-31 2022-01-05 69621650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik ndert Ura,vendos ndric Fushe Preze, urdh prok nr 79 dt 7.2.2017,APP nr 6 dt 13.2.2017,njof fit 79/4 dt 16.3.2017,kontr 79/5 dt 28.4.2017,situac nr 2 dt 31.5.2017,fat 16 dt 30.1.2017seri40197532,procverb kolaud 79/8dt30.11.17
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 124,723,048 2021-12-30 2022-01-05 159110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rehab Seg Rrug Mbikalim Pallat Shigj-Rrethrrotull Shqiponj Lot 2, 5% Garanci, Shk 11511/1 dt 29.12.21 Sit 12 ft 550/2021 dt 17.11.2021 Kon 7733/5 dt 02.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 43,664,372 2021-12-30 2022-01-05 159410060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndert rrug lidh Autostrad Milot-Morin me Aeroport Kukes, 5% Garanci, Shk 10611/1 dt 29.12.21 Pag Pjes Sit 3 ft 558/2021 dt 21.12.21 Kon 7831/5 dt 21.12.2020
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) SALILLARI Tirane 56,160,538 2021-12-30 2021-12-31 141110100012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Min.Fin.Rikons.shkoll.profesion.Antoni Athanas Sarande,situac2,fat. Nr. 568/2021, dt. 28.12.2021, p.verb nr. 23156/1, dt.28.12.21, shkr.nr. 23156 dt. 23.12.21, situacnr. 02, kont. Nr.5529/9, dt. 15.06.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 118,258,879 2021-12-30 2021-12-31 159310060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndert rrug lidh Autostrad Milot-Morin me Aeroport Kukes, 5% Garanci, Shk 10331/1 dt 29.12.21 Sit 2 ft 450/2021 dt 15.11.21 Kon 7831/5 dt 21.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 67,948,021 2021-12-30 2021-12-31 161210060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rehabilitimi i Segmentit rrugor Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2 Sh.punimesh Shkresa 11814/1 dt 29.12.2021 Pag e pjesshme Sit 6 Fat 565/2021 dt 27.12.2021 Kontrata 2995/5 dt 06.04.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SALILLARI Tirane 709,213 2021-12-29 2021-12-31 154710060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH TVSH Lot-4 Kontrata D (Projekti I Bankes Boterore) Proj miremb Sig Rrug me baze Perf Pag pjes Sit 58 Fat nr 545/2021 dt 16.12.2021 Kontrata ne vazhdim RRMSP/CW/2015/4 dt 24.01.2017 Marreveshja Financiare 8489
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 9,500,000 2021-12-24 2021-12-29 86121670012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2167001 Bashkia Ure ,kontrate 2506/20 dt 12.10.2021 rikonstruksion i ruges Unaza e re lagja 28 nentori bashkia Dimal fat 525 dt 10.12.2021 situacion 1 10.12.2021 shtese buxheti vkb 75 dt 17.12.2021 konfirmim pref 882/1 dt 20.12.2021
  Bordi i Kullimit Korce (1515) SALILLARI Korçe 15,061,838 2021-12-28 2021-12-29 23110050722021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005072 DR.E UJITJES E KULLIMIT KORCE LIK. LOTI II MBROJTJE NGA PERMB.LUMI OSUM UZNOVE BERAT,UP NR.268 DT.24.06.2021,KONT.DT.01.09.2021,AUT.LIDHJEKONT.5944/2 DT.24.08.2021,NJOFT.FIT.DT.24.07.2021,LIK.FAT NR.563 DT.23.12.2021,UB 41471
  Bashkia Tirana (3535) SALILLARI Tirane 70,834,220 2021-12-21 2021-12-23 485121010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik sit nr 5 god 15A/3 zona 5Maji kontr vazhd nr 36670/4 dt.28.10.20 sit nr.5 dt.30.11.2021 fat nr 519/2021 dt.09.12.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) SALILLARI Berat 19,000,000 2021-12-16 2021-12-20 81221670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2167001 Bashkia Ure ,kontrata 1826 dt 13.10.2021 situacioni 1 fat 525 dt 10.12.2021 likujdim pjesor i fatures u prok 2506 dt 05.08.2021 rikonstruksioni unazes re lagja 28 nentori bashkia ure vajg
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) SALILLARI Tirane 16,394,111 2021-12-15 2021-12-20 59410050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Pune Rik i godines QTTB F.Kruje,UP 335 d 27.8.20,Urdh 336 d 27.8.20,PV dt 30.9.20,Njoft fit 6764/4 d 8.10.20,Kont 6764/5 d 16.10.20,Sig kon 89139574 d 14.10.20,Ur 532 d 31.12.20,Shkr d 12.10.21,Sit 1 dt 17.9,21,fat 369 d 20.10.21