Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All S.A.S (Special Albania Security) All 7,918,835.00 56 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 78,000 2022-03-24 2022-03-25 4810102692022 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, lik ft sherb roje kontr ne vazhd nr 33 dt 09.03.2021, ft nr 270/2022 dt 28.02.2022
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 78,000 2022-02-28 2022-03-01 2210102692022 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, shp. sigurie & ruajtje, Janar 2022, kontrate ne vazhdim nr 33 dt 09.02.21, ft 136/2022 dt 31.01.2022
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 78,000 2022-01-21 2022-01-24 1110102692022 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, shp. sigurie & ruajtje, Dhjetor 2021, kontrate ne vazhdim nr 33 dt 09.02.21, ft 619/2021 dt 30.12.2021
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 78,000 2021-12-14 2021-12-16 15510102692021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, kon ne vazhdim ft 491/2021 dt 30.11.2021
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 78,000 2021-11-12 2021-11-16 13910102692021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, kon ne vazhdim ft 249/2021 dt 30.09.2021
  Shk. Elektrike. "Gjerg