Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 2,027,283,466.00 142 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) R & T Tirane 7,878,068 2022-01-12 2022-01-13 75010060012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala MIE kthim garancie projkti aplik tek e fundit shkrese 29/12 dt 29/12/21 proces verbal 28/12/21certifikate marrje dorzim 9186/1 dt 28/12/21 akt-kolaudim dhjetor 20 kontrate baze 11878/6 dt 4/12/18 kontrate shtese 2241/5 dt 10/4/20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,727,310 2021-12-24 2021-12-28 297210130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602- lik mirembajtje objekteve ndertimore sipas kont ne vazhdim nr 469/24 dt 29.7.2021. fat nr 1/2021 dt 1.12.21.sit nr 4 per periudh 1.11-30.11.21.pv dt 1.12.2021
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 7,808,250 2021-12-16 2021-12-20 35410160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021, mirmb skanera kont va nr 30/7 dt 06.08.2020 fat nr 4/2021 dt 14.12.2021
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 13,714,627 2021-11-26 2021-12-01 56310050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,Rikonstruksion merkato e peshkut Vlore,,Vazhdim kontrate nr 6476/10 dt 3.12.2019,Urdh nr 653 dt 03.12.2019,Situac pjesor nr 6 dt 04.10.2021,,shkresa e KNZK dt 20.10.21,fature 2 dt 04.10.2021
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 25,650,665 2021-11-24 2021-11-25 79210170512021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 12 dt 15.11.21, ft 6/2021 dt 15.11.21, majtur 5% garanci punimi
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-11-23 2021-11-24 30010160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021 mirmbajtje paisje kont vazhdim nr 30/7 dt 06.08.2020 fat nr 4/2021 dt 06.11.2021 shkr nr 3665 prot date 12.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,706,001 2021-11-12 2021-11-15 255710130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT- 602-sherb miremb objekteve ndertimore sipas kont vazhdim nr 469/24 date 29.7.2021 fat nr1/2021 date2.11.2021 .situac nr 3 per periudh 1.10-31.10.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,512,753 2021-10-18 2021-10-19 232010130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602-Shp mirembobjekteve ndertimore sipas kont ne vazhdim nr 469/24dt 29.7.2021.fat nr1/2021 dt1.10.2021.situac nr 2 per periudh shtator 21
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-09-29 2021-09-30 21310160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021,mirmbajtje paisje kont nr 30/7 date 06.08.2020 fat nr 3/2021 dt 07.09.2021 situacion sherbimi nr 11 date 06.08.2021,relacion 30 dt 20.8.21
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) R & T Tirane 29,120,119 2021-09-22 2021-09-23 40010050012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Rikonstruksion i merkatos se peshkut me shumice Vlore,Vazhdim kontrate nr 6476/10 dt 03.12.2019,Urdher nr 653 dt 03.12.2019,situac pjes nr 5 dt 29.07.2021,shkres 5517 dt 29.07.2021,Shkre KNZK nr 5517/1 dt 25.08.21,Fat 11 d 29.7.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 5,404,799 2021-09-17 2021-09-20 211010130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT- mirembajtje objekte ndertimore spitalore kont vazhdim nr 469/24 date 29.07.2021 fat nr 1/2021 date 01.09.2021 sit nr 1 periudha 01.08-31.08.2021
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 23,991,199 2021-09-13 2021-09-14 60010170512021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051,reparti 4001, ndertim objeki ushtarak, vazhdim kont.503 dt 13.12.19(e kufizuar), situacion 11 dt 8.9.21, ft 4/2021 dt 8.9.21, majtur 5% garanci pun
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-08-27 2021-08-30 19110160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021,mirmbajtje paisje kont nr 30/7 date 06.08.2020 fat nr 2/2021 dt 06.08.2021 situacion sherbimi nr 11 date 06.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,507,942 2021-08-23 2021-08-25 138010130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT- mirmb e obj ndertimore , MK 101/10 dt 25.01.2021 , kontr nr 469/5 dt 10.02.2021 , ft nr 3/2021 dt 09.08.2021 ,sit nr 6 periudh 01.07.2021-31.07.2021 , pv dt 02.08.2021
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) R & T Tirane 23,785,181 2021-08-09 2021-08-10 52910170512021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051,reparti 4001, ndertim objekti garnizoni Berzhite kont vazhdim nr 503 date 13.12.2019 fat nr 1/2021 date 02.08.2021 sit nr 10 date 02.08.2021
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-07-21 2021-07-22 17110160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QFMT mirmbajtje paisje kompj.kont va nr 30/7 dt 06.08.2020 fat nr 6/20214 dt06.07.2021 sit sherb nr 10 dt 06.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 3,550,226 2021-07-16 2021-07-19 160510130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602-Shp miremb objekteve ndertimore spitalore sipas kont ne vazhdim nr 469/5 dt 10.2.2021.fat nr 4/2021 dt 6.7.2021.sit nr 5 dt 31.5-30.6.2021,pv dt 1.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,064,050 2021-06-28 2021-06-29 138410130492021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT-602- Lik miremb objekt ndertimore sipas kont ne vazhdim nr469/5 dt10.2.21.fat nr23/2021 dt 31.05.21.sit nr 4 per periudh 30.4-30.5.21
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) R & T Tirane 23,275,296 2021-06-25 2021-06-28 43810730012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KQZ pagese sistem video monitorim fat nr 23/2021 dt 15.06.2021 kontr nr 2162/5 dt 07.04.2021 ne vazhdim situacion nr 2162/10 dt 15.06.2021
  QFM Teknike Tirane (3535) R & T Tirane 3,904,125 2021-06-10 2021-06-11 13310160562021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016056 QFMT 2021, mirembajtje scanera , kontr 30/7 dt 6.08.2020 vazhdim ft nr 25 dt 7.06.2021 sit sherbi 9 dt 7.06.2021 rel 30/7 dt 9.06.2021