Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PROGEEN All 751,029,582.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 32,773,426 2022-01-06 2022-01-11 79310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banes ind, kontr GOA 2020/p-38 dt 05.03.2021, ft nr 95/2021 dt 22.12.2021, sit pjesore nr 2 (15.10.2021-22.12.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 99,628,609 2021-12-29 2022-01-05 76910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert godine park, kontr GOA 2020/p-262 dt 23.12.2020, ft nr 94/2021 dt 21.12.2021, sit nr 3 (29.09.2021-21.12.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 44,412,500 2021-12-29 2021-12-31 77010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, ft nr 90/2021 dt 24.11.2021, sit nr 5 (16.09.2021-05.10.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 34,437,413 2021-10-05 2021-10-07 53910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert godine, kontr GOA 2020/p-262 dt 23.12.2020, ft nr 55/2021 dt 29.09.2021, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 44,412,500 2021-09-29 2021-09-30 51810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, ft nr 54/2021 dt 27.09.2021, sit nr 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 133,237,500 2021-09-27 2021-09-29 48010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, ft nr 53/2021 dt 21.09.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 130,900,000 2021-07-16 2021-07-19 32410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH 2021, lik ft rindert i banesave indiv, kontr ne vazhd GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, ft 12/2021 dt 14.7.21, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 74,933,978 2021-06-17 2021-06-21 25510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft ndert god, kontr GOA 2020/p-262 dt 23.12.2020, ft nr 3/2021 dt 16.06.2021, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 32,244,730 2021-04-22 2021-04-26 12610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj individuale, kontr GOA 2020/p-38 dt 05.03.2021, nr ft 1/2021 dt 15.04.2021 (paradhenie)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 30,632,494 2021-04-22 2021-04-23 12710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj individuale, kontr GOA 2020/p-38 dt 05.03.2021, nr ft 2/2021 dt 15.04.2021, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 44,412,500 2020-12-23 2020-12-24 50810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rindert i banesave indiv, kontr ne vazhd GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, seri 84857421 dt 18.12.2020, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PROGEEN Tirane 46,750,000 2020-12-21 2020-12-23 50310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft rindert banesa indiv , kontr GOA 2020/p-202 dt 25.11.2020, seri 84857420 dt 15.12.2020, shkrese e min fin nr 10340/1 dt 08.06.2020 per paradhenie
  Bashkia Mat (0625) PROGEEN Mat 112,697 2020-11-13 2020-11-18 143421320012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Mat (2132001) Lik. Garanci punime te 'Hidroizolim tarace te muzeut'.Kontr.Nr.1703Prot.Dt.26.06.2019,Akt-Kol.Dt.12.07.2019,Certif.marre dorez.perher.Dt.28.09.2020,Shkr.per cbllokim garancie Nr.4841 Prot.Dt.06.11.2020.
  Bashkia Mat (0625) PROGEEN Mat 2,141,235 2019-07-24 2019-07-25 129221320012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashk.Mat(2132001)Lik.Hidroizolim Tarace te muzeut,fat. tat. nr. 49/15.07.19, Sit. pun.nga dt. 26.06.19-11.07.19 UP 170/15.05.19, Kont. pun. 1703/26.06.19, PV. kol. dt. 12.07.19, Cert, marr. perkoh. dorz. 15.07.19,URdh. tit. nr.233/15.07.19
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >