Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All POSTA SHQIPTARE SH.A All 58,541,625,910.00 47,798 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,714,200 2021-11-24 2021-11-25 100821020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat pagese invalidet e punes nentor 2021 listepagesa
  Prefektura e qarkut Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 325 2021-11-24 2021-11-25 25110160592021 Posta dhe sherbimi korrier 1016059 prefektura,shpenzimepostare fat 178 dt 28.10.2021
  Prefektura e qarkut Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 735 2021-11-24 2021-11-25 25210160592021 Posta dhe sherbimi korrier 1016059 prefektura,shpenzimepostare fat 187 dt 28.10.2021
  Drejtoria e shendetit publik Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,300 2021-11-24 2021-11-25 9810130262021 Posta dhe sherbimi korrier Lik sherbim postar tetor 2021 DSHP
  Prefektura e qarkut Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,520 2021-11-24 2021-11-25 18810160602021 Posta dhe sherbimi korrier Prefektura Diber 1016060 posta Tetor 2021. Fat 186 dt 29.10.2021, nr seria 89207222
  Bashkia Peshkopi (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 30,991,720 2021-11-24 2021-11-25 95921060012021 Pagese paaftesie 2106001 Bashkia Diber paaftesi nentor 2021,,urdher nr.355 dt.24.11.2021,Ligji nr.57/2019 per asistencen sociale ne RSH neni 17 pika 2,neni22 germa b,neni 23 germa d
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 138,200 2021-11-24 2021-11-25 17210100472021 Posta dhe sherbimi korrier 1010047 DREJTORIA E TATIMEVE SHPENZIME POSTARE FAT 662 DT 28.10.2021
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 333,000 2021-11-24 2021-11-25 730210700820211 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit ne vazhdim,Te Dala 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT KTHIM MJETE NE RUAJTJE PER KOPSHTET E CERDHET SIPAS BORDEROSE
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,194,800 2021-11-24 2021-11-25 43921520012021 Pagese paaftesie 2021 Bashkia Belsh 2152001 Invalid pune Nëntor 2021 me përmbledhëse nr.3646 dt 23.11.2021 sipas Listëpagesave për cdo njësi ADM
  I.E.D.P Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,375 2021-11-24 2021-11-25 12810141042021 Posta dhe sherbimi korrier 1014104 I.E.D.P Elbasan Sherbim postar fat.nr.941/2021 dt.3.11.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,100 2021-11-24 2021-11-25 25210130072021 Posta dhe sherbimi korrier Njesia Vendore e KSH Fier 1013007 fature nr 1160/2021
  Prefektura e qarkut Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 410 2021-11-24 2021-11-25 25010160642021 Posta dhe sherbimi korrier TETOR 2021 N/ PREF BALLSH FAT 1118/2021
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,410 2021-11-24 2021-11-25 8310500102021 Posta dhe sherbimi korrier Statistika Fier 1050010 fature nr 1121/2021
  Zyra Vendore Arsimore, Roskovec (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,700 2021-11-24 2021-11-25 23210112572021 Posta dhe sherbimi korrier ZVA Roskovec 1011257 fature nr 1103/2021
  Prefektura e qarkut Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 9,495 2021-11-24 2021-11-25 24810160642021 Posta dhe sherbimi korrier TETOR 2021 PREFEKTURA FIER FAT 1142/2021 DT 05/11/2021
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,233 2021-11-24 2021-11-25 8210500102021 Posta dhe sherbimi korrier Statistika Fier 1050010 fature nr 1162/2021
  Prefektura e qarkut Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 885 2021-11-24 2021-11-25 24910160642021 Posta dhe sherbimi korrier TETOR 2021 N/ PREF LUSHNJE FAT 441/2021
  Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,085 2021-11-24 2021-11-25 8410500102021 Posta dhe sherbimi korrier Statistika Fier 1050010 fature nr 476/2021
  Bashkia Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 21,220 2021-11-24 2021-11-25 102921150012021 Posta dhe sherbimi korrier 2115001,Bashkia Gjirokaster posta fat 166/2021 dt 29.10.2021
  Drejtori.Rajonale.Kujd.Soc. Gjirokastër (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 15,400 2021-11-24 2021-11-25 10310131292021 Posta dhe sherbimi korrier 1013129, Dr.Raj e Sherbimit Social Shteteror telefon tetor 2021 fat nr 173/2021 dt 29.10.2021