Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PETRIT LIKA All 8,859,166.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 111,138 2021-10-15 2021-10-18 46621100012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2110001 Bashkia Cerrik materiale speciale uprokurimi nr4 dt.01.06.2021procesverbal dt.01.06.2021 fature nr, 48/2021 dt.20.09.2021 fl hr nr, 30 dt.07.10.2021
  Bashkia Belsh (0808) PETRIT LIKA Elbasan 828,000 2021-05-12 2021-05-14 18521520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 2021 Bashkia Belsh 2152001 Orendi Zyre Urdher Prok.948/1 dt 16.03.2021 Ftese per oferte 948/2 dt 16.03.2021 PV fituesi dt 18.03.2021 Fat 2/2021 Fh 12 dt 02.04.2021
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 1,938,528 2021-02-19 2021-02-22 6321100012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2110001 Bashkia Cerrik materiale up nr 188/2 dt 20.8.2020 pv dt 31.08.2020 formular njoft fituesi dt 08.09.2020 kont dt 16.9.2020 pv per marrje ne dorezim dt 20.9.2020 fat nr 27 seri 81862739 fh nr 56 dt 21.9.2020
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 116,400 2021-02-19 2021-02-22 6421100012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2110001 Bashkia Cerrik, Te tjera materiale speciale-Materiale per sinjalistike ne Fshatin Shtërmen Urdher Prok.30 dt 24.07.2020 Fat 1285 seri 90935772 dt 24.07.2020 fh 51 dt 11.08.2020
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) PETRIT LIKA Elbasan 80,640 2020-12-29 2020-12-30 23110051362020 Sherbime te tjera Agjens Raj.Sherb.Veterinar dhe mbrojtjes se bimeve konsulence juridike fat seri 81862746 pv dt 21.12.2020
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 400,000 2020-12-11 2020-12-14 64121100012020 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem Bashkia Cerrik suvencion per blerje hidroklorit natriumi up 96/4 dt 09.06.2020,pv 22.06.2020, fh 24 dt 17.09.2020, fature 81862738 kont dt 22.08.2020 urdh nr 155 dt 23.09.2020 vend nr 9 dt 15.09.2020 raport permbledhes
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 605,400 2020-07-15 2020-07-16 37921100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji Bashkia Cerrik blerje pajisje per ndricim rrugor, up 117 dt 16.6.2020, njoftim fituesi, 22.6.2020, kontrate 24.6.2020, fh 44 dt 30.6.2020, fature 81862732
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 118,800 2020-06-23 2020-06-24 31921100012020 Sherbime te tjera Bashkia Cerrik materiale te tjera, up 10 dt 18.05.2020, pv 18.05.2020, fature 81862724
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 117,600 2020-06-18 2020-06-19 30121100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Cerrik progrma pc, pajisje te tjera, up 8 dt 18.5.2020,pv 18.5.2020, fh 29 dt 21.5.2020, fature 81862725
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 118,800 2020-06-17 2020-06-18 29221100012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Cerrik te tjera materiale up 17 dt 05.06.2020, pv 05.6.2020, fature 81862730, fh 36 dt 8.6.2020
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 117,600 2020-06-17 2020-06-18 28921100012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Cerrik te tjera materiale up 7/1 dt 15.5.2020, pv 15.5.2020, fature 81862723, fh 27 dt 20.5.2020
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 115,200 2020-06-17 2020-06-18 29021100012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Cerrik te tjera materiale up 81 dt 30.12.2019, pv 30.12.2019, fature 81862726, fh 28 dt 21.5.2020
  Drejtoria Vendore e Policise Elbasan (0808) PETRIT LIKA Elbasan 1,992,780 2020-06-05 2020-06-08 16310160262020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016026 Drejtoria e Policise UP nr 471-b dt 16.04.2020 Pv nr 1 dt 30.04.2020 kontrate nr 510-b seri 1602 seri 88439394 fh nr 4
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 119,880 2020-02-11 2020-02-12 6521100012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Cerrik materiale te tjera, up 47 dt 14.10.2019, pv 16.10.2019, fature 81862703, fh 79/1 dt 17.10.2019, urdher adm 123 dt 05.12.2019
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 120,000 2020-01-30 2020-01-31 3721100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 2110001 Bashkia Cerrik te tjera materiale, up 332/1 dt 13.12.2019, pv marje ne dorezim 13.12.2019, fature 81862717, fh 98 dt 13.12.2019
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 537,600 2020-01-30 2020-01-31 3821100012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2110001 Bashkia Cerrik te tjera materiale, up 334/2 dt 17.12.2019,njoftim fituesi 20.12.2019, fature 81862718, fh 102 dt 20.12.2019
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) PETRIT LIKA Elbasan 117,600 2020-01-13 2020-01-14 25510051362019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005136 Agj.Raj.Sherb.Veterinar e Mb.Bimeve konsulence juridike up 2 03.01.2019 pcv 07.01.2019 fat 11 13.12.2019 seri 81862714
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) PETRIT LIKA Elbasan 91,200 2020-01-13 2020-01-14 25610051362019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005136 Agj.Raj.Sherb.Veterinar e Mb.Bimeve sherbim pastrimi urdh 8 22.02.2019 fat 12 13.12.2019 seri 81862715
  Bashkia Librazhd (0821) PETRIT LIKA Librazhd 120,000 2019-12-30 2019-12-31 116621280012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.07 DATE 12.11.2019 BLERJE KREVATE FEMIJESH PER ÇERDHEN E BASHKISE LIBRAZHD
  Agjencia Rajonale e Sherbimit Veterinar dhe Mbrojtjes se Bimeve Elbasan (0808) PETRIT LIKA Elbasan 68,400 2019-09-18 2019-09-19 16310051362019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005136 Agj.Raj.Sherb.Veterinar e Mb.Bimeve sherb pastrimi UP 8 22.02.2019 pcv 11.07.2019 fat 1136 16.09.2019 seri 81862622