Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PERPARIMI/G All 20,630,808.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 340,523 2021-06-09 2021-06-10 115921140012021 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2114001 Vendim gjykate nr.827 (82-2017-1228) date 26.09.2017 me objekt kamatvon per kont.nder ure varur Holte
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 72,000 2021-05-19 2021-05-20 96021140012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2114001 up nr.10 date 19.04.2021,fondi limit,procesverbal,fat nr.1 date 19.04.2021,flet hyrje nr.16 date 05.05.2021
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 1,344,950 2021-03-31 2021-04-01 68021140012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.264 date 01.09.2020,vend fitues nr.112 date 09.10.2020,kontrate nr.4059 date 21.10.2020,situac perf,fat nr.6 date 31.12.2020,akt kolad dt 07.01.2021,akt marr dorzim,cert perkoh marr dorzim
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 394,260 2021-03-11 2021-03-12 50721140012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% g.defekt ndertim ura pasarel Velak,akt kolaud dt 06.12.2019,proc perfund marr dorzim,certifikat marrje dorezim,vend nr.20 dt 10.02.2021,kontrat nr.5129 dt 27.08.2019
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 949,179 2020-12-28 2020-12-29 323521140012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2114001 up nr.35 date 13.10.2020,ftese per ofert,njof fitues,kontrat nr.4090 date 22.10.2020,situacion,fat nr.4 date 03.12.2020
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 4,261,450 2020-12-18 2020-12-21 312421140012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.264 date 01.09.2020,vend fitues nr.112 date 09.10.2020,kontrate nr.4059 date 21.10.2020,situac pjes,fat nr.5 date 15.12.2020
  Dega e Thesarit Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 104,365 2020-07-22 2020-07-23 5210100102020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1011100 up nr.3 date 14.07.2020,preventiv,procesevrabl,situacion,fat nr.2 date 22.07.2020
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 145,045 2019-12-31 2020-02-03 300821140012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% garanci difekti akt kolaudim dt 26.11.2018 , Certifikat perfundimtare marrje dorzim dt 20.11.2019
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 59,794 2019-12-31 2020-02-03 301021140012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% garanci objekti rikon shkoll gjergjovin,akt kolad dt 20.10.2018,cert marr perfun dt 21.11.2019
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 3,660,220 2019-12-31 2020-02-03 312621140012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 Ndertim ure pasarel fsh.Verlak,up.nr.148 dat 08.07.2019,Ven Kom nr.1 dat09.08.2019,Kontrat nr.5129 date 27.08.2019,situacon perfund,akt kualidim date 06.12.2019.cert marr dorezim
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 115,267 2019-12-31 2020-02-03 300921140012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% garanci objekti rikon rrug dumberas,akt kolad dt 20.10.2018,cert marr perfun dt 21.11.2019
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 3,830,732 2019-10-29 2019-10-30 251121140012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave 2114001 up nr.148 dt 08.07.19,preventiv,form njof kont,vend nr.1 dt 09.09.2019,rap permb,vend fit nr.92 dt 19.08.2019,for njof fit,kont nr.5129 dt 27.08.2019,form sig kont,situac,fat nr.3 dt 21.10.2019,urdhr nr.185 dt 27.08.2019
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 3,368,005 2019-08-19 2019-08-20 201421140012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave 2114001 Detyrime te prapambetura konrata nr.192 date 20.08.2013 , fatura nr.29 date 31.03.2015 situaconi perfundimtare akt kualidimi date 26.11.2013 dhe akte marre dorzim fatura 29 dat.31.03.2015
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 122,896 2019-05-14 2019-05-15 421140152019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2114001 Likujdim 5% gara difek,urdher nr.10 dt 02.04.2019,akt koladuim date:28.02.2018,cert perfund nr.390 date 13.05.2019
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 931,061 2019-04-05 2019-04-08 34321140012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.155 dt 28.06.2018,vend nr.1 dt 31.07.2018,raport permbledhes,vend fitus nr.127 dt 08.08.2018,preventiv,situac perf,fat nr.8 dt 10.10.2018,kont nr.5271 dt 27.08.2018,akt kolaud dt 26.11.2018,marr dorz dt 26.11.2018
  Bashkia Gramsh (0810) PERPARIMI/G Gramsh 931,061 2019-04-05 2019-04-08 34321140012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.155 dt 28.06.2018,vend nr.1 dt 31.07.2018,raport permbledhes,vend fitus nr.127 dt 08.08.2018,preventiv,situac perf,fat nr.8 dt 10.10.2018,kont nr.5271 dt 27.08.2018,akt kolaud dt 26.11.2018,marr dorz dt 26.11.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >