Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PE - VLA - KU All 1,602,566,675.00 69 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) PE - VLA - KU Lezhe 7,314,813 2022-03-25 2022-03-28 5110050742022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 3 DT 23.03.2022,URDHER PROK NR 277 DT 28.06.2022,NJ FITUESI NR 4835/14 DT 30.08.2022,KONTRATE NR 428 DT 10.09.2022,SITUACION NR 5 MBROJTJE NGA LUMI FAN ,RRETH I EPERM MIRDITE
  Bashkia Tirana (3535) PE - VLA - KU Tirane 4,664,513 2022-03-15 2022-03-28 70321010012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik riaft struk ndert pall 74 F.Xhajko skan ush 5210/2021 kontr, sitc dhe fat skan ne ush nr 5212/21 fat nr.38/21 dt.24.12.21(pjese mbetur)
  Bashkia Tirana (3535) PE - VLA - KU Tirane 1,324,254 2022-03-15 2022-03-28 70521010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Lik Riaft struk i ndert pall 76/2 F.Xhajko , Prak skan 5215 /2021 Kont.vazh 29064/3 dt 09.08.2021 Sit nr.1 15.11.2021 Fat 38/2021 dt.24.12.2021 (pj.e mbetur)
  Bashkia Tirana (3535) PE - VLA - KU Tirane 1,673,557 2022-03-15 2022-03-23 70421010012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane, Likuj riaftesim struk i ndert Pall 76/1, F.Xhajko, Praktik scan 5213/2021, kont vazhd 29064/3, dt 09.08.2021, sit nr.1, dt 15.11.2021, Fat 38/2021, dt 24.12.2021 ( pjese e mbetur)
  Bashkia Krume (1812) PE - VLA - KU Has 2,852,946 2022-03-02 2022-03-04 12521170012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1812.2117001.Sa likujdojme fat nr.02/2022 dt.28.02.2022 per kont.NR.1791.dt.27.09.2019"Zbati proj-prev per eficens e energj te ndertes ekzistuese 4-kt ne bashkepron lgj nr.2 qender qyteti Krume"situacioni nr.07 dt.28.02.2022,Bashkia HAS
  Bashkia Tirana (3535) PE - VLA - KU Tirane 4,473,124 2022-01-14 2022-01-20 521521010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik str ndert pall 76/2 F.Xhajko kontr vazhd nr 29064/3 dt.09.08.2021 sit nr 1 dt.15.11.2021 fat nr 38/2021 dt.24.12.2021 (lik pjesor sit)
  Bashkia Tirana (3535) PE - VLA - KU Tirane 2,351,576 2022-01-13 2022-01-17 521221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik ndert pallati 74 F.Xhajko kontr vazhd nr 29064/3 dt.09.08.21 sit nr 1 dt.15.11.2021 fat nr 38/2021 dt24.12.2021 (lik pjesor)
  Bashkia Tirana (3535) PE - VLA - KU Tirane 2,032,553 2022-01-13 2022-01-17 521021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane lik sit ndert pallati 80 F.Xhajko up 12582 dt.24.03.21 pv hp 23.07.21 pv vlrs 27.07.21 fnjf 29064/2 dt.26.07.21 kontr 29064/3 dt.09.08.21 aut 15832/1 dt.09.09.21 sit nr.1 15.11.2021 fat nr 38/2021 dt.24.12.2021
  Bashkia Tirana (3535) PE - VLA - KU Tirane 3,610,124 2022-01-13 2022-01-17 521321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane lik ndert pallati 76/1 F.Xhajko kontr vazhd 29064/3 dt.09.08.21 sit nr 1 dt.15.11.2021 fat nr 38/2021 dt.24.12.2021 (lik pjesor)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 49,168,817 2022-01-11 2022-01-13 81310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert ban ind, kontr GOA 2021/p-26 dt 19.02.2021, ft nr 37/2021 dt 22.12.2021, sit nr 5 pjesor (05.11.2021-10.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 10,109,900 2022-01-11 2022-01-13 81110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rehabilitim , Kontr FZHR/p-53 dt 30.12.2015, ft nr 35/2021 dt 13.12.2021, sit nr 5 pjesore (30.08.2021-30.09.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 55,273,914 2021-12-28 2021-12-30 73910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-226 dt 15.12.2020, ft nr 29/2021 dt 23.11.2021, sit nr 5 (01.09.2021-04.10.2021)
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) PE - VLA - KU Lezhe 11,962,814 2021-12-28 2021-12-29 36510050742021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 39 DT 27.12.2021,URDHER PROK NR 277 DT 28.06.2021,NJ FITUESI 4835/14 DT 30.08.2021,KONTRATE NR 428 DT 10.09.2021,SITUACION NR 4 DT 27.12.2021,MBROJTJE NGA LUMI FAN,RRETH I EPERM
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) PE - VLA - KU Lezhe 11,668,322 2021-12-22 2021-12-23 35610050742021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 36 DT 20.12.2021,URDHER PROK NR 277 DT 28.06.2021,NJ FITUESI 4835/14 DT 30.08.2021,KONTRATE NR 428 DT 10.09.2021,SITUACION NR 3 DT 20.12.2021 MBROJTJE NGA LUMI FAN RRETH I EPERM
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 9,677,458 2021-12-17 2021-12-21 147310060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Sistemim Asfaltim Masa Inxhinierike km 21+050 ne rrugen Rruga Qafe Thane Lin Pogradec (shtese punimesh) Kod Projekti M064182 Kontrata ne vazhdim nr 4638/5 dt 02.07.2018 PVK dt 23.10.19 PVMPD dt29.10.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 48,632,106 2021-12-17 2021-12-21 147010060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Sistemim Asfaltim Masa Inxhinierike km 21+050 ne rrugen Rruga Qafe Thane Lin Pogradec Kod Projekti M063673 Kontrata ne vazhdim nr.10066/5 dt 02.02.2016 PVK DT 23.10.2019 PVMPD DT29.10.2021
  Bashkia Puke (3330) PE - VLA - KU Puke 33,134,083 2021-12-14 2021-12-16 84021370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Puke kodi 2137001 Shp.konstruksione vep.ujore,up 53 dt 4.3.2021,kont 559/14 dt 16.6.2021,sit pjesor 1 dt 12.11.2021-18.11.2021,f.elek 27 dt 22.11.2021,shkr 531 dt 18.11.2021,kls sist dt 24.5.2021,bulet 83 dt 31.5.2021
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) PE - VLA - KU Lezhe 13,666,320 2021-12-13 2021-12-14 34010050742021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 33 DT 10.12.2021,URDHER PROK NR 277 DT 28.06.2021,NJ FITUESI 4835/14 DT 30.08.2021,KONTRATE NR 428 DT 10.09.2021,SITUACION NR 2 DT 09.12.2021,MBROJTJE NGA LUMI FAN FSHATI RRETH I EPERM
  Bashkia Krume (1812) PE - VLA - KU Has 950,731 2021-12-01 2021-12-02 39121170012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Sa lik. fat.elektronike nr.26/2021 dt.22.11.2021,kont nr.1791 dt.27.09.2019 "Zbatim projekt-preventiv i nderteses egzist 4-kt,ne bashkepronesi,pallati nr.3(firzamonike)""situacioni nr.6(pagese e plote) dt. 22.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) PE - VLA - KU Tirane 130,300,065 2021-11-16 2021-11-18 61310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i banesave ind , kontr GOA 2021/p-26 dt 19.02.2021, ft nr 25/2021 dt 09.11.2021, sit nr 4 ( 05.10.2021-08.11.2021)