Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NIKA All 813,555,833.00 384 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) NIKA Tirane 402,854 2021-11-24 2021-12-01 77610170512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051,reparti 4001, sherbim ushqimi, vazhdim kont.sherbimi 1806/6 dt 30.3.20, ft 164/2021 dt 13.11.21
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) NIKA Tirane 1,244,484 2021-11-24 2021-12-01 78510170512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051,reparti 4001, sherbim ushqimi, vazhdim kont.3868 dt 30.6.20, ft 161/2021 dt 5.11.21
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) NIKA Tirane 1,295,840 2021-11-24 2021-12-01 78710170512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051,reparti 4001, sherbim ushqimi, vazhdim kont.sherbimi 1806/6 dt 30.3.20, ft 165/2021 dt 16.11.21
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) NIKA Lezhe 2,191,608 2021-11-25 2021-11-26 31310050742021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJTORIA E UJITJES DHE KULLIMIT PAG FAT NR 172 DT 23.11.2021,URDHER PROK NR 51 DT 06.04.2021,NJ FITUESI DT 10.05.2021,KONTRATE NR 166/2 DT 11.05.2021,SITUACION PERFUND ,AKT MARRJE NE DOREZ DT 08.07.2021,VEPRA E MARRJES SE UJIT MAT
  Njesia Speciale e Kufirit dhe Migracionit DELTA Vlore (3737) / Reparti Special per Kufirin dhe Migracionin DELTA (3737) NIKA Vlore 454,984 2021-11-23 2021-11-25 12210160162021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 DELTA FORCE LIKUJDIM I FATURES SE USHQIMIT TETOR 2021 KONT NR 3 DT 05.06.2020 FAT NR 162 DT 09.11.2021 F.H NR 10 DT 31.10.2021
  Qarku Lezhe (2020) NIKA Lezhe 2,282,508 2021-11-15 2021-11-16 18720200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KESHILLI I QARKUT LEZHE PAG FAT NR 3 DT 03.11.2021,KONTRATE NR 242 DT 19.04.2021,AKT KOLAUDIM DHE AKTMARRJE NE DOREZIM DT 19.05.2021,U. PROK NR 12 DT 12.03.2021,NJ FITUESI DT 01.04.2021,SITUACION PERFUNDIMTAR REHABILITIM I SHESHIT UNGREJ
  Bashkia Shkoder (3333) NIKA Shkoder 2,741,228 2021-11-11 2021-11-12 154021410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2141001, 5% Rik Godina teatrit Migjeni, ub 1098 dt 25.10.2021, kontr 49 dt 12.10.2015, akt kol 19.12.2016, certif perk MD 19.12.2016, certif perfundimtare MD 17686 dt 14.10.2021
  Spitali Shkoder (3333) NIKA Shkoder 120,728 2021-11-10 2021-11-11 68610130232021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Spitali Shkoder sher gatimi kon ne vazh nr 3014 dt 01.01.2021 fat nr 141 dt 06.10.2021 situ dt 06.10.2021 pv dt 06.10.2021 akt rako drt 06.10.2021
  Spitali Shkoder (3333) NIKA Shkoder 1,204,020 2021-11-10 2021-11-11 68410130232021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Spitali Shkoder sher gatimi kon ne vazh nr 3014 dt 01.01.2021 fat nr 139 dt 02.10.2021 situ dt 04.10.2021 pv dt 04.10.2021 akt rako drt 04.10.2021
  Bashkia Permet (1128) NIKA Permet 156,298 2021-11-08 2021-11-09 91721350012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA PERMET USHQIME FAT NR 158/2021 DT 03.11.2021 FH NR 55,55/1, DT 03.11.2021 KONT NR 522 PROT DT 26.02.2021 NJOFT FIT NR 452 DT 19.02.2021 U PROK NR 15 DT 22.01.2021 PROCES VERBAL DT 03.11.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) NIKA Shkoder 573,660 2021-11 2021-11-05 18210060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drejtoria Rajonit Verior Shkoder, mirmb.rutin rr.u.bunes-shiroke-h.berdice,kontr vazhd 10/12 dt 06.4.2016,ft61362002 dt30.03.2018,sit.22+pcv kolaudimi dt30.03.2018,dit.det35636,ub nr5dt01.11.2021,rakordim22.10.2021
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) NIKA Shkoder 530,460 2021-11 2021-11-05 18310060772021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 Drejtoria Rajonit Verior Shkoder, mirmb.rutin rr.u.bunes-shiroke-h.berdice,kontr vazhd 10/12 dt 06.4.2016,ft61362003 dt30.03.2018,sit.22+pcv kolaudimi dt30.03.2018,dit.det35636,ub nr5dt01.11.2021,rakordim22.10.2021
  Bashkia Shkoder (3333) NIKA Shkoder 562,321 2021-11-01 2021-11-02 143921410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001Rik rr Freskej,up 312 dt 29.03.21,fnjk 5027/4 dt 06.04.21,bul app fit 75 dt 17.05.21,kont 5027/12 dt 31.05.21,akt dor sh+pcv fill pun 10552 dt 21.6.2021,fat 115/2021 dt 23.08.2021,sit 1 dt 25.08.21,akt kol+cer perkoh17714 dt 13.10.21
  Njesia Speciale e Kufirit dhe Migracionit DELTA Vlore (3737) / Reparti Special per Kufirin dhe Migracionin DELTA (3737) NIKA Vlore 431,420 2021-10-26 2021-10-27 11010160162021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016016 DELTA FORCE LIKUJDIM I FATURES SE USHQIMIT KONT NR 3 DT 05.06.2020 FAT NR 143 DT 13.10.2021 F.H NR 9 DT 30.09.2021
  Bashkia Kamez (3535) NIKA Tirane 5,787,032 2021-10-25 2021-10-26 114221660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rruga Faik Konica+Fan Noli Paskuqan2,Up.2248 dt 26.04.19, pv.08.07.19,rap. perf.08.07.19, njof. fit.3980 dt 08.07.2019,kont.4422 dt 31.07.2019 sit. dt. 01.05.2020,fat.27 dt 01.05.2020 seria 72495398
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) NIKA Tirane 393,558 2021-10-20 2021-10-25 70710170512021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017051,reparti 4001, sherbim ushqimi, vazhdim kont.sherbimi 1806/6 dt 30.3.20, ft 145/2021 dt 14.10.21
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) NIKA Tirane 125,375 2021-10-22 2021-10-25 45410900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, kthim te ardhura urdher nr 444 dt 18.10.2021 Vendim KPP nr 729/2021 dt 07.10.2021
  Bashkia Maliq (1515) NIKA Korçe 1,365,540 2021-10-20 2021-10-21 67821680012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2168001 BASHKIA MALIQ TRANSPORT MATERIALE MIREMBAJTJE RRUGET E FUSHES FAT.NR 109-114,117-123/2021 DHE FH NR 111-116,123-126 DT 18.08.21,03,07.09.21 KONT.DT 08.07.21 UP NR 47 DT 15.04.21,PVERBAL DT 01,11.06.2021,RAP PERM 22.06.21,UB 41231
  Bashkia Shkoder (3333) NIKA Shkoder 1,167,280 2021-10-15 2021-10-18 136621410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001asfalt rr Xhamise Luarze,up 202 d 3.3.21,fnjk 3738/4 d 4.3.21,bul app fit 49 dt 6.4.21,kontr 3738/12 dt 29.4.21,akt dor sheshi+pcv fill pun 8880 d 7.6.21,fat 98/2021 d 2.8.21,sit 1 dt 2.8.21,akt kol 16599 d179.21.pcv perkohMD 17.9.21
  Spitali Shkoder (3333) NIKA Shkoder 1,162,862 2021-10-14 2021-10-15 61410130232021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Spitali Shkoder sherbim gatimi kon ne vazh nr 3014 dt 31.12.2020,fat nr 134 dt 14.09.2021,situ dt 14.09.2021,pv dt 14.09.2021,akt rakor dt 14.09.2021