Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NEW OFFICE ALBANIA All 1,958,962.00 17 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  IPQP Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 19,000 2021-12-29 2022-01-05 16110160052021 Kancelari 10160056 IPQP, lik kancelari, up nr 26 dt 24.12.2021, ft nr 371126822/2021 dt 24.12.2021, fh nr 13 dt 24.12.2021, pvmd dt 24.12.2021
  Shkolla Shqiptare e Administratës Publike (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 41,830 2021-12-29 2021-12-31 24910870142021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1087014,ASPA,lik shpenzime dok fizik kerkese nr 1302 dt 26.11.2021 kerkse nr 1417 dt 20.12.2021 pv 23.12.2021 ft nr 371126792 dt 23.12.2021 memo nr 1417/1 dt 20.12.2021 u lik 129 dt 23.12.2021
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEW OFFICE ALBANIA Durres 119,920 2021-11-02 2021-11-03 4421070222021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. KUPA DHE MEDALJE , LIK FAT 371126194/2021 , UP 12 DT 18.10.21 /QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / 2107022 / DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 98,900 2021-07-15 2021-07-16 7310140982021 Kancelari 1014098 DSHKBB Blerje kancelari up nr 426/1 date 23.06.2021 fat nr 371125421 date 02.07.2021 fh nr 5 date 02.07.2021
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 98,200 2021-07-12 2021-07-13 7110140982021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1014098 DSHKBB Shpenz blerje tonera up nr 425/1 date 23.06.2021 fat nr 371125369 date 25.06.2021 fh nr 4 date 25.06.2021
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 45,000 2021-05-17 2021-05-19 13210111402021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011140 Fakulteti i Shkencave te Natyres berje certifik dhe printim me ngjyra pv emergj 30.4.2021 ft 8/2021 dt 30.4.2021 fh 6 dt 30.4.2021
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 7,000 2021-05-17 2021-05-18 13310111402021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011140 Fakulteti i Shkencave te Natyres bl vule ft 4/2021 dt 21.4.2021 pv 21.4.2021 fh 4 dt 21.4.2021
  Drejtoria e Përgjithshme e Standardeve (DPS) (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 103,929 2021-04-19 2021-04-21 5410102812021 Kancelari 1010281 Drejt.ePergj.e Standartizimit -blerje materiale kancelarie, kerkese 85, date 25.03.2021, ft nr 3, date 13.04.2021, fh 2, date 13.04.2021
  Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA) (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 368,280 2021-04-06 2021-04-08 7010102762021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010276 Agjencia Shqip. e Zhvill. te Investimeve,lik materialepikture,kerkese 16.3.21,urdh prok 9/3 dt 16.3.21,ftese oferte 18.3.21,fat 2/2021 dt 23.3.2021,fl hyr nr 7 dt 23.3.21
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 240,000 2021-03-24 2021-03-25 12510100402021 Blerje dokumentacioni 1010040-Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane ,602-Blerje doc.up nr 06, dt 02.03.2021, nj fit 18.03.2021, ft nr 1, dt 18.03.2021, fh 1, dt 18.03.2021
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 147,720 2020-12-16 2020-12-22 43910160012020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016001, blerje materiale me logo, UP nr 6919 dt 29.09.2020 ftese per oferte nr 6919/1 dt 29.09.2020 njoftim fituesi APP dt 01.10.2020 fature 270065654 dt 09.10.2020 FH 37 dt 09.10.2020 prverbal dt 09.10.2020 shkrese 6919/2 dt 10.12.2020
  Drejtoria Rajonale Kujdesit Shendetesor Tiranë (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 119,880 2020-11-13 2020-11-17 8110131482020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1013148 DR.OSHKSH TONERA UB 214 DT 20.10.2020 FT 371123624 DT 28.10.2020 FH 29 DT 28.10.2020
  Bashkia Lushnje (0922) NEW OFFICE ALBANIA Lushnje 102,033 2020-01-13 2020-01-14 88121290012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik blerje kancelari per QKB, fat.nr.270063456 dt.02.12.2019, fh.nr.53 dt.02.12.2019, ur.prok.nr.45 dt.19.11.2019
  Keshilli Kombetar i Kontabilitetit (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 118,539 2020-01-13 2020-01-14 15810820012019 Kancelari 1082001 KKK 2019 Lik kancelari up 19 dt 25.11.2019 pv 25.11.2019 fat 270063467 dt 02.12.2019 fh 3 dt 02.12.2019
  Komiteti i Minoriteteve (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 119,000 2020-01-13 2020-01-14 10010870052019 Kancelari 1087005,lik bl artikuj , ker 152 dt 28.10.2019 , urdher nr 7 dt 12.12.2019 nr 152/1 ft nr 270063573 seri 2700635573 dt 13.12.2019 fh nr 4 dt 13.12.2019
  Reparti Ushtarak Nr.6660 Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 117,600 2019-10-04 2019-10-07 12310170852019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1017085 reparti 6004 , materiale zyre up nr 112 date 23.09.2019 fat sr 270062898 date 25.09.2019 fh nr 6 date 25.09.2019
  Bashkia-Seksioni Ekonomik (3731) NEW OFFICE ALBANIA Sarande 92,131 2019-03-12 2019-03-13 20213800072019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme lik nga sek ekonomik fat nr 761 dat 08.03.2018 fl hyrja nr 03 dat 08.03.2018 u prok nr 7 dat 16.02.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >