Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Myftijan Dervishi All 2,206,989.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) Myftijan Dervishi Sarande 439,999 2021-10-11 2021-10-13 14210120172021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.5 dt.22.09.2021,up nr.3 dt.26.02.21 kont nr.12 dt.02.03.2021 nga zyra butrint
  Bashkia Peqin (0827) Myftijan Dervishi Peqin 175,000 2021-05-05 2021-05-06 21821340012021 Sherbime te tjera 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Sherbim dezinfektimi UP nr 41 dt 08.09.2020 fature nr 23 seria 13127075 dt 13.10.2020 ftese per oferte dt 08.09.2020 situacion punimesh kontrate nr 1586 dt 11.09.2020
  Bashkia Peqin (0827) Myftijan Dervishi Peqin 175,000 2021-05-05 2021-05-06 21921340012021 Sherbime te tjera 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Sherbim dezinfektimi UP nr 41 dt 08.09.2020 fature nr 25 seria 13127077 dt 24.10.2020 ftese per oferte dt 08.09.2020 situacion punimesh kontrate nr 1586 dt 11.09.2020
  Bashkia Peqin (0827) Myftijan Dervishi Peqin 159,200 2021-05-05 2021-05-06 22121340012021 Sherbime te tjera 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Sherbim dezinfektimi UP nr 42 dt 08.09.2020 fature nr 26 seria 13127078 dt 24.10.2020 ftese per oferte dt 08.09.2020 situacion punimesh kontrate nr 1586/1 dt 11.09.2020
  Bashkia Peqin (0827) Myftijan Dervishi Peqin 190,800 2021-05-05 2021-05-06 22021340012021 Sherbime te tjera 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Sherbim dezinfektimi UP nr 42 dt 08.09.2020 fature nr 22 seria 13127074 dt 13.10.2020 ftese per oferte dt 08.09.2020 situacion punimesh kontrate nr 1586/1 dt 11.09.2020
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) Myftijan Dervishi Sarande 160,000 2021-04-26 2021-04-28 4310120172021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.4 dt.19.04.2021,up nr.3 dt.26.02.2021 sipas kont.12 dt.02.03.2021 nga zyra butrint
  Bashkia Sarande (3731) Myftijan Dervishi Sarande 99,000 2021-02-11 2021-02-12 6321380012021 Sherbime te tjera LIK FAT 388 DT 27.01.2021
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) Myftijan Dervishi Sarande 450,000 2020-12-21 2020-12-22 17810120172020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.24 dt.16.12.2020,up nr.30 dt.13.11.2020 nga zyra butrint
  Bashkia Delvine (3704) Myftijan Dervishi Delvine 99,000 2020-11-24 2020-11-25 45221040012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale lik faturen nr 20 data 31.08.2020 up nr 2096/1 data 27.08.2020 bashkia Delvine
  Bashkia Libohove (1111) Myftijan Dervishi Gjirokaster 39,990 2020-10-14 2020-10-15 33921160012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2116001 Bashkia Libohove. Sherbim i dezinfektimit,deratizimit , fatura nr. 21,dt. 05.09.2020, nr serie 13127072.Urdher prokurimi nr. 30, dt. 02.09.2020,ftese per oferte.
  Bashkia Gjirokaster (1111) Myftijan Dervishi Gjirokaster 120,000 2020-08-14 2020-08-17 75121150012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 Bashkia Gjirokaster lik kontrat 4679 dt 18.06.2020 fat 9 dt 29.07.2020 nrser 1312706060
  Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) Myftijan Dervishi Sarande 99,000 2020-06-26 2020-06-29 6710120172020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM FAT NR.3 DT.15.06.2020 NGA zyra butrint
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >