Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Messer Albagaz All 513,508,444.00 1,873 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2022-04-28 2022-04-29 24310130642022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Berat pagese fature e oksigjenit nr 2853 dt 20.04.2022 fl hyrje nr 34 dt 21.04.2022 up nr 314, 314/1 dt 25.01.2022 prverbalet, kontrata nr 415 dt 02.02.2022
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 23,760 2022-04-28 2022-04-29 6110051112022 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111, ISUV, 602 likj gaz instrumental, fat nr 2625/2022 dt 12.4..2022,kontrt vazhdim nr 786/4 dt 11.11.2021,f.hyrje nr 26 dt 12.4.2022
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) Messer Albagaz Tirane 17,220 2022-04-28 2022-04-29 5910051112022 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 1005111, ISUV, 602 likj gaz instrumental, fat nr 2498/2022 dt 07.4..2022,kontrt vazhdim nr 786/4 dt 11.11.2021,f.hyrje nr 22 dt 07.4.2022
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2022-04-26 2022-04-28 22210130642022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Berat pagese fature e oksigjenit nr 2675 dt 13.04.2022 fl hyrje nr 33 dt 14.04.2022 raporti nr 354 dt 27.01.2022 kontrata nr 415 dt 02.02.2022 prverbali bashkelidhur
  Sp. Berati (0202) Messer Albagaz Berat 132,710 2022-04-26 2022-04-27 22310130642022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Berat pagese fature e oksigjenit nr 2472 dt 06.04.2022 fl hy