Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MOTO-MANIA All 29,009,627.00 43 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) MOTO-MANIA Tirane 1,293,408 2021-11-11 2021-11-16 41010290012021 Shpenz. per rritjen e AQT - motorçikleta KLGJ lik bl motocikleta, kon nr 4097/7, dt 27.10.2021, up nr 65 dt 22.09.2021, njof fit nr 4097/4, dt 11.10.2021, ft nr 147/2021, dt 03.11.2021, pvmd dt 03.11.2021, fh nr 12 dt 03.11.2021
  ASHR Tirane (3535) MOTO-MANIA Tirane 787,504 2021-10-14 2021-10-18 27810130022021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013002 NJVKSH blerje medikamente per stomatologjine up nr 72 dt 05.10.2021 ftese oferte dt 06.10.2021 klasifikim perfundimtar ft nr 110 dt 11.10.2021 fh nr 310 dt 11.10.2021 mar dor dt 11.10.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Lushnje (0922) MOTO-MANIA Lushnje 229,240 2021-10-06 2021-10-08 13010130122021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013012 Njesia Vendore e Kujd.Shendetsor LU, Sa lik. Urdh.Prok.nr.14,dt.15.09.2021 Bl.medikamente stomatologjike sipas fat fiskaliz.nr.92, dt.27.09.2021, f.hyrje nr.26,dt.27.09.2021,Pcv marr.dorezim dt.27.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) MOTO-MANIA Tirane 558,000 2021-08-27 2021-09-01 277421010012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101001 Bashkia Tirane Blerje bicikleta Up dt 07.06.2021 Fh 25 dt 15.07.2021 fat 14/2021 dt 15.07.2021 pv 15.07.2021 ftese oferte 19598/2 dt 21.06.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) MOTO-MANIA Korçe 597,060 2021-08-04 2021-08-05 17110130092021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013009 NJESIA VENDORE E KUJDES. SHENDET. KORCE ILACE DHE MATERIALE MJEKIMI U.PROK.NR.23 E FTESE OFERTE DT. 02.07.2021 P.V.FOND LIMIT DT.25.06.2021 P.V.O. DT. 12.07.2021 FAT.NR. 8/2021 E FL.HYRJE.NR.2 NR.2/1 DT.13.07.2021 UB NR.41305
  Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) MOTO-MANIA Tropoje 120,000 2020-12-24 2020-12-28 9910130472020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Tropoje, materiale mbrojtese andi covid-19, up nr.18, date 14.11.2020, njoftim fituesi date 23.12.2020, fat tat nr.1178, date 23.12.2020, seria nr.94850172, flete-hyrje nr.50, date 24.12.2020.
  Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) MOTO-MANIA Kavaje 229,860 2020-11-13 2020-11-16 16810130302020 Ilaçe dhe materiale mjeksore NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETSORE SA LIKUIDOJME KITE DHE REAGENTE UP 9 DT 23.10.2020 PROCV 492/1 DT 23.10.2020 FTESA PER OFERTA 4923/2 DT 28.10.2020 FAT 992 DT 04.11.2020 SERI 92007736 FH 22 DT 04.11.2020
  Drejtoria e shendetit publik Tropoje (1836) MOTO-MANIA Tropoje 235,200 2020-11-11 2020-11-13 8410130472020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Tropoje, blerje materiale mbrojtese (konsumi) , up nr.15, date 29.10.2020, njoftim fituesi date 06.11.2020, fat tat nr.1000, date 06.11.2020, seria nr.92007744, flete-hyrje nr.35, date 06.11.2020.
  ASHR Tirane (3535) MOTO-MANIA Tirane 773,640 2020-11-10 2020-11-11 30610130022020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013002 NJVKSH mat mjeksore up 109 dt 20.10.2020 ft 92007877 dt 23.10.2020 fh 101/1 dt 23.10.2020
  ASHR Tirane (3535) MOTO-MANIA Tirane 731,620 2020-11-10 2020-11-11 30510130022020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013002 NJVKSH barna up 108 dt 20.10.2020 ft 92007876 dt 23.10.2020 fh 101/3 & 101/4 dt 23.10.2020
  Drejtoria e shendetit publik Skrapar (0232) MOTO-MANIA Skrapar 99,840 2020-11-06 2020-11-09 14110130442020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013044 U-blerje nr.7934 Fature nr.968 seri 92007712 dt.29.10.2020 Kerkese dt.16.10.2020 "Alkol,doreza,veshje per COVID-19"Shk.MSH nr.4361 dt.29.09.2020 F-H nr.05 dt.02.11.2020 PVMD dt.02.11.2020 Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor SKRAPAR
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) MOTO-MANIA Durres 120,000 2020-11-05 2020-11-06 14110130052020 Ilaçe dhe materiale mjeksore FAT 92007717 ILACE MATERIALE MJEKSORE /NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETSOR / KOD 1013005 / TDO 0707 FAT BP0171000007139
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) MOTO-MANIA Elbasan 4,249,915 2020-10-26 2020-10-27 32910110992020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 2020 Universitet " Aleksander Xhuvani '' pajisje laboratori dixhital i Anatomise Up nr 19 dt 06.07.2020 vendim nr 19 dt 11.09.2020 kontrate nr 1165/12 prot dt 23.09.2020 fat nr 930 seri 92007868 dt 20.10.2020 fh nr 44 dt 20.10.2020
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) MOTO-MANIA Elbasan 10,575,605 2020-10-21 2020-10-22 32710110992020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 2020 Universitet " Aleksander Xhuvani '' pajisje laboratori dixhital i Anatomise Up nr 19 dt 06.07.2020 vendim nr 19 dt 11.09.2020 kontrate nr 1165/12 prot dt 23.09.2020 fat nr 930 seri 92007868 dt 20.10.2020 fh nr 44 dt 20.10.2020
  Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) MOTO-MANIA Mat 91,070 2020-10-08 2020-10-09 12410130372020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Njesia Vend.e Kujdesit Shend.Mat(1013037)Lik.Ilace dhe materiale mjekesore(Stomatologjike)Kerkese Dt.15.09.20 Fat.Tat.Nr.863 Dt.06.10.20 Proc-Verb.Dt.06.10.20 Fl-Hyrje Nr.7,7/1 Dt.06.10.20
  Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) MOTO-MANIA Durres 16,800 2020-08-07 2020-08-10 9710130052020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative FAT 563 MATERIALE DHE SHERBIME TERMOMETER /NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETSOR / KOD 1013005 / TDO 0707
  Drejtoria e shendetit publik Permet (1128) MOTO-MANIA Permet 324,700 2020-07-27 2020-07-28 7510130402020 Ilaçe dhe materiale mjeksore NJESIA VENDORE KUJDESIT SHENDETESOR PERMET BLERJE REAGENT FAT NR 485 NR SER 87011971 DT 29.06.2020 FH NR 6,7,8,9,10,11 DT 29.06.2020 U PROK NR 8 DT 05.06.2020 PROCES VERBAL DT 29.06.2020
  Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) MOTO-MANIA Korçe 518,940 2020-07-15 2020-07-16 12310130092020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013009 NJESIA VENDORE E KUJDESIT SHENDETESOR KORCE ILACE DHE MATERIALE MJEKESORE U PROK NR.22 FTESA PER OFERTE,DT 17.06.20 P V LLOG FOND LIMIT DT.08.06.20 P V PERF DT 24.06.20 TE TJERA DOK TE PROC FAT NR.465 E F H 2 2/1 2 DT.24.06.20
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) MOTO-MANIA Fier 202,800 2020-07-07 2020-07-08 7921110082020 Shpenzime te tjera transporti Nd e Pastrimit Fier 2111008 up 21 dt 23.6.2020,fo 24.6.2020,amd ,fd 477,seri 87011963,fh 28 dt 26.6.2020
  Dega e Kujdesit Paresor Fier (0909) MOTO-MANIA Fier 754,980 2020-06-10 2020-07-01 10410130072020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nesia Vendore e KSH Fier 1013007 up 14 nr 29/1 prot dt 4.5.2020,fo 291/2 dt 4.5.2020,pv 1 6.5.2020,kontr 291/3 dt 7.5.2020,fd 297,seri 887594832,pvmd,fh 9 11.5.2020