Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MET-ENGENEERING All 25,575,272.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) MET-ENGENEERING Tirane 17,468,700 2020-12-10 2020-12-15 23810121012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1012101 Instit Komb Trashg Kulturore,pagese hartim i raporteve te sodazhit ,fat nr 28 dt 07.12.2020 serial 87330028 raport permb nr 1912 dt 21.09.2020 njoft fitues nr 1819/8 dt 22.09.2020 kontr sherb nr 1819/1 dt 29.09.2020 pv marrje ne dor
  Instituti Kombetar i Trashegimise Kulturore Tirane (3535) MET-ENGENEERING Tirane 7,983,500 2020-12-03 2020-12-09 23710121012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1012101 Instit Komb Trashg Kulturore, hartim raporteve te vezhgimit arkeologj. ne 24 zonat e zhvillimit, up 1819 dt 3.9.20,nj.fitues 22.9.20, kon.1819/11 dt 29.9.20, pv 2356/1 dt 19.11.20,ft 87330027 dt 1.12.20
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) MET-ENGENEERING Tirane 123,072 2020-10-09 2020-10-12 35210900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni Prokurimit Publik, 466, kthim te ardh op ek, ub nr 112, dt 16.04.2020, vkpp 123, dt 02.04.2020, ub 182, dt 16.07.2020, vkpp 229, dt 02.07.2020
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >