Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MELA. All 591,157,513.00 61 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 3,553,370 2022-03-18 2022-03-23 710560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 F ZH SH 2022, lik ft rehabilitim lagje , kontr ne vazhd GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, ft nr 37/2021 dt 14.12.2021, sit pjsore nr 10 (12.10.2021-10.11.2021)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 64,020 2022-02-28 2022-03-01 35410130492022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602- mirmbajtje impiantesh elektrike mk 21/5 dt 05.05.2021 kontrate 14/20 dt 11.06.2021 ft 43/2021 dt 31.12.2021 situacion periudha 01.12-31.12.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 240,366 2022-02-07 2022-02-09 10210130492022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT 602- shp mirembajtje impjantesh mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 14/20 dt11.6.2021.fat nr34/2021 dt 7.12.2021.sit nr 6 per peridh 1.11-30.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 19,387,376 2021-12-20 2021-12-22 69610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rehabilitim lagje, kontr ne vazhd goa 2020/p-132 dt 13.10.2020, ft nr 37/2021 dt 14.12.2021, sit pjesore nr 10 (12.10.2021-10.11.2021)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 168,109 2021-11-05 2021-11-09 250010130492021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT- 602-sherb miremb impjantesh elektronike sipas kont vazhdim nr 14/20 date 11.6.2021 fat nr32/2021 date1.11.2021 .situac nr 5 per periudh 1.10-31.10.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 4,619,929 2021-10-28 2021-10-29 58610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rehabilitim lagje , kontr GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, ft nr 31/2021 dt 19.10.2021, sit nr 9 (21.09.2021-12.10.2021)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 180,024 2021-10-12 2021-10-14 227810130492021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT-602-Shp miremb ipjantesh sipas kont ne vazhdim nr14/20dt 11.6.2021.fat nr30/2021 dt6.10.2021.situacnr 4 per periudh shtator 21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 29,132,845 2021-09-27 2021-09-29 46910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rehabilitim, kontr GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, ft nr 25/2021 dt 22.09.2021, sit nr 8
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 180,036 2021-09-21 2021-09-23 215310130492021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT-lik sherb miremb impjantesh elekt sipas kont ne vazhdim nr14/20dt11.6.21.fat nr 23/2021 dt 9.9.21.sit nr 3per periudh 1.8-31.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 360,115 2021-09-15 2021-09-16 2062310130492021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT-602-miremb impjant elektronike sipas kont ne vazhdim nr 14/20dt11.6.2021.fat nr 9/2021 dt 3.8.21.sit nr 2 per periudh 1.7-31.7.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 39,929,362 2021-09-13 2021-09-14 42210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,lik ft rehabilitim lagje, kontr ne vazhd GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, ft nr 21/2021 dt 09.09.2021, sit nr 7
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 25,930,488 2021-08-12 2021-08-16 37410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,lik ft rehabilitim lagje , kontr ne vazhd GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, ft nr 10/2021 dt 03.08.2021, sit nr 6
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MELA. Tirane 509,215 2021-07-27 2021-08-02 166610130492021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT-602-Shp miremb impjantesh sipas kont nr 14/20 dt11.6.2021.MK 21/5 dt 5.5.2021.kerk DSHM 14/16dt18.5.21.fat nr7/2021 dt5.7.2021.sit nr 1 per periudh 11.6-30.6.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 24,581,385 2021-07-09 2021-07-12 29710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rehabilitim lagje, kontrb GOA2020/p-132 dt 13.10.2020, nrb ft 6/2021 dt 05.07.2021, sit nr 5
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 48,730,515 2021-06-17 2021-06-21 25210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rehabilitim lagje , kontr ne vazhd GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, ft nr 5/2021 dt 31.05.2021, sit ne 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 16,688,101 2021-05-06 2021-05-10 15910560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rehabilitim lagje , kontr ne vazhd GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, nr ft 2/2021 dt 30.04.2021, sit nr 3
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 71,280 2021-04-22 2021-04-23 56910110402021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative U.Politeknik Tirane pages riparim rrjeti elektr. shk 19.4.2021 pv 6.4.2021 fat 1-2021 dt 6.4.2021
  Biblioteka kombetare (3535) MELA. Tirane 72,000 2021-04-20 2021-04-21 8010120252021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1012025,Biblioteka Kombetare,lik garanci punimesh certifikat marrje ne dorezim nr 358/1 dt 15.04.2021 urdh nr 35 dt 16.04.2021 kontr nr 382/114 dt 12.10.2018
  Universiteti Politeknik (3535) MELA. Tirane 180,000 2021-02-22 2021-02-23 24210110402021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala U.Politeknik Tirane 5 % garanci punimesh urdher nr 10 dt 03.02.2021 akt kolaudim dt 13.11.2019 proces verbal marrje dorzim date 08.08.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) MELA. Tirane 28,434,336 2020-12-23 2020-12-28 51310560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rehabilitim lagje, kontr ne vazhd GOA 2020/p-132 dt 13.10.2020, seri 41753212 dt 21.12.2020, sit nr 2