Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MEGAPHARMA All 1,841,697,916.00 2,335 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 439,538 2022-05-05 2022-05-06 129410130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna mk 190/14 dt 17.03.2021 kont nr 417/5 dt 10.03.2022 fat nr 13877/2022 dt 11.03.2022 fh nr 20684 dt 11.03.2022
  Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 162,000 2022-05-05 2022-05-06 25210130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Spitali Shkoder,barna gjaku etj, kon vazhdim 120 dt 17.01.2022,ft 19959/2022 dt 12.04.2022,fh 1210 dt 13.04.2022,pcv md 13.04.2022
  Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 488,772 2022-05-05 2022-05-06 25410130232022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013023 Spitali Shkoder,barna antiinfektive etj, kon vazhdim 115 dt 17.01.2022,ft 19967/2022 dt 12.04.2022,fh 1211 dt 13.04.2022,pcv md 13.04.2022
  Spitali Lushnje (0922) MEGAPHARMA Lushnje 172,800 2022-05-04 2022-05-05 22710130222022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik blerje medikamente,fat.fisk.nr.14622 dt.15.03.2022,fh.nr.59 dt.15.03.2022,PV marrje dorezim dt.15.03.2022, kontr.nr.113 dt.25.01.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,610,325 2022-04-29 2022-05-04 127410130492022 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602- barna ,vazhd kontr nr 737/4 dt 10.03.2022 fat 16209/2022 dt 23.03.2022 ,fl hyr nr 20767 dt 23.03.2022
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tiran