Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MEGAPHARMA All 1,641,629,320.00 2,044 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Kukes (1818) MEGAPHARMA Kukes 41,400 2021-11-24 2021-11-25 54610130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Ditar 37973 Barna kont nr.661 dt 22.07.2021 fat nr.401808781 dt.28.07.2021 fh nr.104 dt.28.07.2021
  Sp. Pogradec (1529) MEGAPHARMA Pogradec 13,632 2021-11-24 2021-11-25 51110130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pg likujdon medikamente,Kontr.nr.83 dt.20.10.2021,Fatura nr.401825543+FH nr.164+PVMD dt.27.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 16,524,734 2021-11-23 2021-11-25 258210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- barna kont vazhdim nr 2458/4 date 28.09.2021 fat nr 401820671/2021 date 29.09.2021 fh nr 19436 date 29.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 2,922,500 2021-11-23 2021-11-25 258110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- barna kont vazhdim nr 190/79 date 05.10.2021 fat nr 401821994/2021 date 06.10.2021 fh nr 19488 date 06.10.2021
  Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 62,700 2021-11-24 2021-11-25 80910130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4647 DT 04.11.2021 FAT NR 401829596 DT 16.11.2021 F.H NR 386 DT 16.11.2021
  Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 157,450 2021-11-24 2021-11-25 81110130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4601 DT 01.11.2021 FAT NR 401827856 DT 08.11.2021 F.H NR 379 DT 08.11.2021
  Spitali Vlore (3737) MEGAPHARMA Vlore 142,406 2021-11-24 2021-11-25 81010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE BARNA KONT NR 4600 DT 01.11.2021 FAT NR 401827859 DT 08.11.2021 F.H NR 378 DT 08.11.2021
  Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 86,800 2021-11-23 2021-11-24 65810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B1 UR.P.41 DT.27.01.20,MAR.KUAD.457/68 DT.08.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 457/72 DT 08.06.20,KONTRATE NR.1142 DT 25.08.2021,FAT NR.401813009/2021 DT.25.08.2021 F.HYRJE NR.310 DT.25.08.2021,UB 42152
  Sp. Kruje (0716) MEGAPHARMA Kruje 37,800 2021-11-23 2021-11-24 51010130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Ilace kontrate nr 510 dt 22.08.2005 lik i fat nr 81 nr ser 4297682 fh nr 43 dt 11.11.2005 detyrim i prapambetur
  Sp. Kruje (0716) MEGAPHARMA Kruje 9,220 2021-11-23 2021-11-24 51110130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje ilace det i prapambetur kontrat nr 511 dt 22.08.2005 lik i fat nr 477 nr ser 4364627 fh nr 11 dt 28.03.2006
  Spitali Kukes (1818) MEGAPHARMA Kukes 109,502 2021-11-23 2021-11-24 54810130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes ditar nr.37890 barna kont nr.642 dt.19.07.2021 fat nr.401707781 dt.28.07.2021 fh nr.104 dt.28.07.2021
  Sp. Has (1812) MEGAPHARMA Has 27,080 2021-11-22 2021-11-23 27210130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.401826966/2021 dt.03.11.2021,kont nr.271/39 dt.02.11.2021 "Furnizimi i spitalit me ilace",flet-hyrje nr.97 dt.03.11.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 78,375 2021-11-22 2021-11-23 65410130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B1 UR.P.41 DT.27.01.20,MAR.KUAD.457/68 DT.08.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 457/72 DT 08.06.20,KONTRATE NR.1393 DT 18.10.2021,FAT NR.401824711/2021 DT.21.10.2021 F.HYRJE NR.381 DT.21.10.2021,UB 41795
  Spitali Korce (1515) MEGAPHARMA Korçe 139,175 2021-11-22 2021-11-23 65110130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE U.PROK.NR.07 DT.24.06.20,P.VERBAL DT 28.07.2020,NJ.FITUESI NR 1133 DT 05.08.20,MIRATIM PROC NR 1134 DT 05.08.20,KONTRATE NR.1392 DT 18.10.2021,FAT NR.401825960/2021 DHE F.HYRJE NR.401 DT.29.10.2021,UB 41797
  Sp. Mat (0625) MEGAPHARMA Mat 87,048 2021-11-22 2021-11-23 40510130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik.Blerje ilace e materiale mjekimi.Aut.M.Sh.Nr.457/72 Dt.08.06.2020.Marv.Kuad.Nr.457/69 Dt.17.06.2020.Kontr.Nr.64 Dt.19.10.2021.Fat.Fisk.Nr.401826371/2021 Dt.01.11.2021.Fl.Hyrje e Proc.verb.dorez.Nr.85 Dt.01.11.2021.
  Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 344,580 2021-11-22 2021-11-23 73910130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shko Blerje barna antiefektive ,asnestezi etj marr kuader nr 457/68 dt 05.06.20 marr kuader nr 457/69 dt 05.06.2021 auto kon 457/72 dt 08.06.20 kon nre 2579 dt 03.11.21 fat nr 401826849 dt 03.11.21 fh nr 963 dt 03.11.21 pv 03.11.21
  Spitali Shkoder (3333) MEGAPHARMA Shkoder 517,655 2021-11-22 2021-11-23 73610130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje barna gjaku ,lende kontrasti etj marr kuader nr 458/47 dt 17.06.2020 auto lidhje kon nr 458/48 dt 17.06.2020 kon nr 2550 dt 01.11.2021 fat nr 401827121 dt 04.11.2021 fh nr 969 dt 05.11.2021 pv dt 05.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 28,160 2021-11-18 2021-11-23 56710130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje medikamente up nr 458 dt 29.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 529/5 dt 31.08.2021 ft 401821961/2021 dt 06.10.2021 fh nr 108 dt 06.10.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,731,296 2021-10-22 2021-11-22 74010130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna up nr 157/4 dt 27.1.21.vend 157/16 dt 17.3.2021.kont 157/75 dt 08.04.2021.fat nr 401791583/2021 dt 28.4.21.,fh nr 137 dt 28.4.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,898,400 2021-10-29 2021-11-22 64310130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim i MSHMS nr 106/161 dt 23.06.2020 kont nr 106/161 dt 26.01.2021 ft 401771734/2021 dt 02.02.2021 fh nr 42 dt 02.02.2021