Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MAGNUM OPUS GROUP All 2,181,542.00 7 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MAGNUM OPUS GROUP Tirane 436,925 2021-11-08 2021-11-15 49110260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH Menaxh kimikat. shkrese drejt nr 7670.1 dt 04.11.2021, shk projk nr 7670 dt 29.10.2021, permb fat tatim tetor 2020 - gusht 2021
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MAGNUM OPUS GROUP Tirane 132,610 2020-12-10 2020-12-15 329110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate 2854 dt 14.04.2020, Fat nr 138 dt 08.05.2020 S 66885039 U-Sek Pergj nr 5401 dt 29.07.2020
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MAGNUM OPUS GROUP Tirane 132,610 2020-12-07 2020-12-14 397110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH projekti pyjeve Kontrate nr 2854 dt 14.04.2020, urdher SP nr 6472 dt 30.09.2020 fat nr 145 dt 09.07.2020 S 66885046
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MAGNUM OPUS GROUP Tirane 396,616 2020-12-10 2020-12-14 57610260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate 2854 dt 14.04.2020, Fat nr 148 dt 29.09.2020 S 66885049, U-Sek Pergj nr 8022 dt 04.12.2020
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MAGNUM OPUS GROUP Tirane 395,669 2020-12-10 2020-12-14 57710260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate 2854 dt 14.04.2020, Fat nr 153 dt 25.11.2020 S 66885054 U-Sek Pergj nr 8021 dt 04.12.2020
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MAGNUM OPUS GROUP Tirane 263,693 2020-12-10 2020-12-14 57810260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate 2854 dt 14.04.2020, Fat nr 155 dt 01.12.2020 S 66885056 U-Sek Pergj nr 8019 dt 04.12.2020
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MAGNUM OPUS GROUP Tirane 423,419 2020-11-16 2020-11-24 45510260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH shkrese nr 7119 dt 27.10.2020 permb faturave nentor 2020 shtator 2020, marv MTM dhe Agjens nderk Suedeze per zhvillim dt 03.07.2019, kont 22.10.2019 Anglisht- shqip
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >