Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LAND & CO All 79,243,175.00 49 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2022-03-17 2022-03-18 4810870132022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013, ASIG , shpez per mirmb te rrjetit Albcors Shkurt 2022 , ft nr.7/2022 dt 3.3.2022 , kont nr.334/5 dt 11.11.2019
  Bashkia Kukes (1818) LAND & CO Kukes 174,000 2022-03-09 2022-03-10 17821250012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2125001 Bashkia dety prap nr 16219 Mbikqyres i punim te ndert Rik Shk 9-vj Mamez te K nr 59dt 19.09.2018 fat nr 18dt 25.07.2019 seri 71014774 relac i mbikqy nr 12/1dt 12.07.2019 PV perf te punim dt 10.07.2019 upr nr 345dt 10.09.2018
  Bashkia Kukes (1818) LAND & CO Kukes 405,600 2022-02-23 2022-02-24 14121250012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2125001 Bashkia dety prap nr 1913Mbikqyrje i punim te ndert Rehab i Rrug Rilindja te K nr 56 dt04.05.2021 fat nr 22.2021 dt 23.11.2021 PV -kolaudimi dt21.10.2021 ÇPMD nr 4784/1 dt 27.10.2021 upr nr 196dt 21.04.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2022-02-11 2022-02-14 3310870132022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013, ASIG , shpenzime mirembajtje rrjeti , kontr nr 334/5 dt 11.11.2019 ft rn 1 dt 31.01.2022 memo nr 9/1 dt 9.02.2022
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2022-01-28 2022-01-31 1310870132022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013, ASIG , shp mirembajtje rrjeti kontr vazhdim nr 334/5 dt 11.11.2019 ft rn 27 dt 31.12.2021 memo nr 9 dt 10.01.2022 raport pranimi sherbimi
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) LAND & CO Kruje 1,510,800 2021-12-22 2021-12-23 20510051122021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje paisje per studimin fushor kontrata nr 731 prot dt 22.11.2021 up nr 54 dt 23.09.2021 lik i fat nr 25/2021 dt 17.12.2021 fh nr 37 dt 21.12.2021
  Agjencia Shtetërore për Shpronësim (3535) LAND & CO Tirane 1,194,000 2021-12-21 2021-12-23 12410061872021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Agjensia Shteterore per Shpronesim , lik ft blerje pajisje (GPS), up nr 184 dt 01.12.2021, kontr nr 400/13 dt 16.12.2021, ft nr 24/2021 dt 16.12.2021, fh dt 16.12.2021, pv md dt 16.12.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-12-10 2021-12-13 24810870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik shpenzime mirembajtje kontr sherbimi 334/5 dt 11.11.2019 ft nr 23 dt 1.12.2021 memo nr 27/28 dt 9.12.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-11-17 2021-11-18 22410870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik shpenzime mirembajtje rrjeti , kontr 334/5 dt 11.11.2019 ft nr 21 dt 1.11.2021 memo nr 27/26 dt 10.11.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-10-12 2021-10-13 20410870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik mirembajtje rrjeti , kontr sherbimi 334/5 dt 11.11.2019 ft rn 20 dt 30.09.2021 memo nr 27/25 dt 11.10.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-09-17 2021-09-20 18510870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik shpenzime mirembajtje rrjeti , kont nr 334/5 dt 11.11.2019 ft rn 19 dt 31.08.2021 memo nr 27/23 dt 10.09.2021 raport
  Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 279,259 2021-08-24 2021-08-26 84821660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Kolaudim punime, up. 1601 dt 17.02.2021 pv. 26.02.21, fit. 26.02.2021, kont.2034 dt 26.02.21,fat 13 dt 20.07.21, sit. perf.05.03.2021, akt. kol dt. 05.03.2021
  Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 58,268 2021-08-24 2021-08-25 84521660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Kolaudim punime, up.4228 dt 21.04.2021 pv. 26.04.21, fit. 26.04.2021, kont.4633 dt 05.05.21,fat 15 dt 20.07.21, sit. perf.18.05.2021, akt. kol dt. 18.05.2021
  Bashkia Kamez (3535) LAND & CO Tirane 106,375 2021-08-24 2021-08-25 84721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Kolaudim punime, up.4226 dt 21.04.2021 pv. 23.04.21, fit. 23.04.2021, kont.4634 dt 05.05.21,fat 14 dt 20.07.21, sit. perf.01.06.2021, akt. kol dt. 01.06.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-08-16 2021-08-17 16010870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik shenzime mirembajtje rrjeti , kontr 334/5 dt 11.11.2019, ft 17 /2021 dt 2.08.2021 memo 6.08.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-07-21 2021-07-23 14210870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik miembajtje rrjeti , kontr 334/5 dt 11.11.2019 ft nr 8 dt 30.06.2021 memo nr 27/21 dt 8.07.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-06-11 2021-06-14 11310870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik shp mirembajtje kontr 334/5 dt 11.11.2019 nr ft 7 dt 2.06.2021 memo 27/20 dt 9.06.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-05-12 2021-05-14 9710870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik shpenzime mirembajtje kontr 334/5 dt 11.11.2019 ft nr 6/2021 dt 30.04.2021 memo nr 27/19 dt 7.05.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-04-16 2021-04-19 7410870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik shpenzime mirembajtje rrjeti kontr vazhdim nr 334/5 dt 11.11.2019 ft tat 5/2021 dt 31.03.2021 memo nr 27/18 dt 9.04.2021
  Autoriteti Shteteror per Informacionin Gjeohapsinor (ASIG) (3535) / Autoriteti Shteteror Gjeohapsinor (ASIG) (3535) LAND & CO Tirane 145,000 2021-03-11 2021-03-16 4610870132021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1087013,ASIG, Lik lik shp mirembajtje kontr 334/5 dt 11.11.2019 ft nr 26.2.2021 nr 4/2021