Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All L.T.E CONSTRUCTION All 80,938,626.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) L.T.E CONSTRUCTION Durres 14,317,230 2021-09-29 2021-09-30 160421070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIKONS. RRUGA SHKUMBINI, KONTR. 303/11 DT 6.5.21 LIK FAT 52/2021 DT 28.9.21, SIT NR 1/BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) L.T.E CONSTRUCTION Durres 9,661,098 2021-08-27 2021-08-30 146821070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK RRG DEMEVE RRASHBULL, KONTR. 2762/10 DT 3.6.21 , LIK FAT 19/2021 DT 10.8.21 SIT NR 1 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) L.T.E CONSTRUCTION Durres 3,733,200 2021-08-27 2021-08-30 146721070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK RRG DEMEVE RRASHBULL, KONTR. 2762/10 DT 3.6.21 , LIK FAT 18/2021 DT 9.8.21 SIT NR 1 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESRIT DURRES/ 0707
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) L.T.E CONSTRUCTION Tirane 10,161,633 2020-07-16 2020-07-20 19110051112020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005111-I.S.U.V.rikonstr i godines ekzistuese me 2 kt, up nr 1 dt 03.03.2020,kontr 241 dt 12.03.2020,ft 3 dt 30.05.2020,seri 51583203,njof lidhje kontr dt 12.03.2020 nr 244 prot,situacion dt 30.05.2020, vkm 750 dt 27.11.2019
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) L.T.E CONSTRUCTION Tirane 1,526,695 2020-07-16 2020-07-20 19510051112020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1005111-I.S.U.V. blerje ashensori, furnizim vendosje,kontr shtese 241/1 dt 15.05.2020,ft 5 dt 05.06.2020,seri 51583205,situacion dt 05.06.2020
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) L.T.E CONSTRUCTION Tirane 20,586,444 2020-06-05 2020-06-08 9710051112020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1005111-I.S.U.V. sipas tab min fin 231 Rikonstruks godine 2 kt , 1 kt bodrum,up 1 dt 03.03.2020,njof kontr 244 dt 12.03.2020, shtojce 19 dt 12.03.2020,sit nr 1 dt 28.04.2020,ft 46 dt 28.04.2020, seri 51583293, vkm 750 dt 27.11.2019
  Bashkia Delvine (3704) L.T.E CONSTRUCTION Delvine 1,900,000 2019-10-21 2019-10-22 52121040012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik fat nr 22 data 28.06.02019 up nr 15 data 14.03.2019 kontrat nr 1349 data 30.05.2019 ristrukturim rruge fshati Shijan,Stjar Bamatat bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) L.T.E CONSTRUCTION Delvine 4,906,735 2019-04-25 2019-04-26 18621040012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 12 data 31.10.2018 up nr 27 data 23.07.2018 kontrat nr 2075 data 11.09.2018 rik i fushes se futbollit bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) L.T.E CONSTRUCTION Delvine 4,906,735 2019-04-25 2019-04-26 18621040012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 12 data 31.10.2018 up nr 27 data 23.07.2018 kontrat nr 2075 data 11.09.2018 rik i fushes se futbollit bashkia Delvine
  Bashkia Delvine (3704) L.T.E CONSTRUCTION Delvine 4,619,428 2019-04-15 2019-04-16 17421040012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 11 data 06.10.2018 kontrat nr 2075 data 11.09.2018 up nr 27 data 23.07.2018 bashkia Delvine fusha e futbollit Delvine rikon.
  Bashkia Delvine (3704) L.T.E CONSTRUCTION Delvine 4,619,428 2019-04-15 2019-04-16 17421040012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik faturen nr 11 data 06.10.2018 kontrat nr 2075 data 11.09.2018 up nr 27 data 23.07.2018 bashkia Delvine fusha e futbollit Delvine rikon.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >