Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Kadri Buçpapaj All 17,546,883.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 250,000 2021-12-24 2021-12-28 3521450012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Tropoje blerje stufas up 277 dt 05.11.2021 app dt 11.11.2021 ft 42 dt 09.12.2021 fh 40 date 21.12.2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 1,932,483 2021-11-10 2021-11-11 29521450012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Tropoje likujdim up 23 date 10.02.2021 app 07.06.2021 kontrate dt 22.06.2021 sit nr 2 date 28.10.2021 kontrate ft 40/2021 dt 28.10.2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 582,000 2021-09-29 2021-09-30 24021450012021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Bashkia Tropoje blerje orendii paisje zyre up 208 dt 31.08.2021 fat 39/2021 dt 19.09.2021 fh 29 dt 20.09.2021 app dt 13.09.2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 2,502,297 2021-07-27 2021-07-28 18621450012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Tropoje Mirembajtje objekteve nderyimre up 23 dt 10.02.2021 njof fit 07.06.2021 buletini 14 qershor 2021kontrate 22.06.2021 sit date 30.06.2021 ft 36/2021 dt 18.07.2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 689,000 2021-07-02 2021-07-06 15321450012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BAshkia Tropoje shpenzime per mirembajtje up 49 dt 03.03.2021 app dt 10.03.2021 situacion date 25.06.2021 ft 33/2021 dt 25.06.2021
  Gjykata e rrethit Tropoje (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 90,000 2021-06-24 2021-06-25 8010290392021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Gjykata Tropoje, furnizime dhe mater tjera zyre e te pergjithshme, urdher nr.31, date 02.06.2021, procesverbal date 22.06.2021, fat elektronike nr.32/2021, date 22.06.2021, situacion date 22.06.2021.
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 148,000 2021-05-26 2021-05-27 12321450012021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Bashkia Tropoje blerje printer laptop up 48 dt 03.03.2021 app date 10.03.2021 ft 30/2021 dt 15.05.2021 fh 15 dt 20.05.2021
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 382,000 2021-05-26 2021-05-27 11421450012021 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Bashkia Tropoje blerje orendi zyre up 44 date 01.03.2021 pv date 09.03.2021 ft 27/2021 dt 23.04.2021 fh 14 dt 07.05.2021
  Gjykata e rrethit Tropoje (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 83,333 2021-04-20 2021-04-21 5010290392021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Gjykata Tropoje, mirembajtje rreugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike,telefonike, procesverbal prokurimi date 14.04.2021, fat elektronike nr.24/2021, date 16.04.2021, situacion punimesh, date 14.04.2021.
  Gjykata e rrethit Tropoje (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 83,333 2021-04-20 2021-04-21 4910290392021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Gjykata Tropoje, mirembajtje pajisje gjeneratori, procesverbal prokurimi date 13.04.2021, fat elektronike nr.22/2021, date 16.04.2021, situacion punimesh, date 13.04.2021.
  Gjykata e rrethit Tropoje (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 50,000 2021-04-20 2021-04-21 4810290392021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore Gjykata Tropoje, mirembajtje lulishte, procesverbal prokurimi date 16.04.2021, fat elektronike nr.26/2021, date 16.04.2021, situacion punimesh, date 12.04.2021.
  Zyra Arsimore Tropojë (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 23,500 2021-04-08 2021-04-09 4410111202021 Kancelari Zyra Vendore Arsimore Tropoje, materiale zyre, up nr.2, date 06.04.2021, procesverbal prokurimi date 07.04.2021, fat elektronike nr.1, date 01.04.2021, flete-hyrje nr.4, date 07.04.2021.
  Komisariati i Policise Tropoje (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 33,600 2021-01-28 2021-01-29 510160552021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Komisariati Policise Tropoje, materiale pastrimi, diz,ngrohje, ndriçim, up nr.48, date 31.12.2020, procesverbal date 31.12.2020, deshmi dizinfektimi date 31.12.2020, fat tat nr.25, date 31.12.2020, seria nr.72880925.
  Gjykata e rrethit Tropoje (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 41,000 2020-12-15 2020-12-21 14610290392020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tropoje, furnizime dhe mat tjera zyre dhe te pergj. procesverbal emergjence, nr.4, date 09.12.2020, fat tat nr.23, date 09.12.2020, seria nr.72880923, situacion date 09.12.2020.
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 601,832 2020-11-12 2020-11-13 31821450012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BAshkia Tropoje marreveshje ne kuader situacion date 10.07.20 akt marrje adte 10.07.2020 ft 21 dat 11.11.2020 seri 72880921
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 2,391,146 2020-07-24 2020-07-27 20821450012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Tropoje likujdim miremabjte shkollash ndertesa etj kontrate me mareveshje ne kuader date 10.01.2020 preventiv,situacion date 30.06.2020 akt marrje date 10.07.2020 fature tatimore 5 dat 13.07.2020 seri 72880918
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 2,313,734 2020-06-17 2020-06-19 17121450012020 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Tropoje sherbim dizenfiktimi pandemia Covid-19 up 6 date 31.03.2020 kontrate dt 22.05.2020 app dt 28.05.2020 akt marrje date 10.06.2020 sit date 10.06.2020 ft 3 date 10.06.2020 akt marrje dorezim date 10.06.2020
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 491,200 2020-05-07 2020-05-08 13121450012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Tropoje blerje paisje zyre diference fature 37 date 12.06.2019 up 39 dt 17.05.2019 fh 37 dt 12.06.2019 app dt 29.05.2019
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 177,600 2020-05-07 2020-05-08 13321450012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave BAshkia Tropoje shpenzime miremabjtje up 42 dt 22.05.2019 app dt 23.05.2019 ft 12.06.2019
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 1,115,061 2020-03-05 2020-03-06 6821450012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BAshkia Tropoje miremabjtje shkollash marreveshje ne kuader situacion nr 3 kontrate dt 14.09.2018 ft 1 dt 03.01.2020,ft 2 dt 03.01.2020