Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KUPA All 1,425,360,740.00 160 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Tirane (3535) KUPA Tirane 42,682,552 2022-01-10 2022-01-13 821011522021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101152, UKTirane lik ft 310,311 dt 30.7.2020 seri 82292364.371 , kontr vazhdim nr 6068/9 dt 2.7.20, situacion 3.4 dt 13.7.20-30.09.2020, linje transmet depo uji yzberisht -katund - qytet nxens, mbajt 5% garanci
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Tirane (3535) KUPA Tirane 3,605,377 2022-01-10 2022-01-13 921011522021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101152, UKTirane lik ft 325 dt 28.10.2020 seri 82292379 , kontr vazhdim nr 6068/9 dt 2.7.20, situacion 5 dt 2.09.2020-31.10.2020, linje transmet depo uji yzberisht -katund - qytet nxens, mbajt 5% garanci
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KUPA Tirane 5,334,000 2021-12-29 2022-01-06 36021011552021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPRNricimit lik ft blreje hekur profile etj nr 64 dt 23.12.21, fh 29 dt 23.12.21 pvmd 23.12.21 kontr 2846/10 dt 3.12.21 u prok 2846/4 dt 20.10.21 pjese PBA , urdh kom 20.10.21, njoft 21.10.21, pvvl 15.11.21 fit 17.11.21 lik pjes f
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Tirane (3535) KUPA Tirane 41,478,543 2021-12-30 2022-01-06 721011522021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101152, UKTirane lik ft nr 306, pjesore dt 30.7.2020 seri 82292360, kontr vazhdim nr 6068/9 dt 2.7.20, situacion 2 dt 13.7.20-30.7.2020, linje transmet depo uji yzberisht -katund - qytet nxens proc pos 115 dt 24.4.20, mbajtur 5% garanci
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 4,888,320 2021-12-21 2021-12-31 142721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez, Rruga Sado Koshenko+Sali Murati ,kont. ne vazhdim dif. e pa paguar sit. 31.05.2019 fat 213 dt 30.05.2019 s 55593413 akt kol. 23.06.20219 shkr. 1147/1 dt 15.12.2021
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 5,637,900 2021-12-30 2021-12-31 151921660012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2166001 Bashkia Kamez, Rikons.i kopshtit Ahmet Zogu Kont. ne vazhdim nr. 3440 dt 01.04.2021 fat 41 dt 30.10.2021 situacion 2 dt 30.10.2021
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 12,819,505 2021-12-30 2021-12-31 152021660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez, Rikons.i kopshtit Ahmet Zogu Kont. ne vazhdim nr. 3440 dt 01.04.2021 fat 58 dt 22.12.2021 situacion 3 dt 22.12.2021 mbajtur 5% garanci punime
  Bashkia Kamez (3535) KUPA Tirane 8,204,775 2021-12-17 2021-12-31 142621660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021- Nd. Rr.Havzi Nela ,Ilia Kici , kont. ne vazhdim 3052 dt 05.06.2019 sit. dt 28.10.2021 fat 39 dt 28.10.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 54,318,082 2021-12-29 2021-12-30 9521070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,FAT 60/2021 KONTR 3971 DT20.07.2021RIK RRJETI EKZISTUES DURRES ZONA 13/2 DHE NDERTIMI I DEPOS 2./2 LOTI 1 BASHKIJA DURRES
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 49,689,749 2021-12-29 2021-12-30 10921070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES KONT NR 1520 DT 10.08.2020 FAT NR 01 FURNIZ ME UJE LGJ1 VARDALLE SUKTH
  Bashkia Durres (0707) KUPA Durres 912,481 2021-12-29 2021-12-30 214721070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) REHABILITIM DIGA E UJEMBLEDHESIT ARAPAJ, KONTR. 1641/9 DT 3.12.20, LIK FAT 66/2021 DT 28.12.21,SIT PERFUNDIMTAR, AKT KOLAUDIMI DT 2.12.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 30,641,400 2021-12-29 2021-12-30 12121070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES KONT NR 1922 DT 13.09.2019 NDERTIM UJSJELLSI LALEZ BIZE DRAC FAT NR 294 DT 02.04.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 31,181,918 2021-12-07 2021-12-09 8121070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,FAT 53/2021 KONTR 3971 DT20.07.2021RIK RRJETI EKZISTUES DURRES ZONA 13/2 DHE NDERTIMI I DEPOS 2./2 LOTI 1 BASHKIJA DURRES
  Bashkia Selenice (3737) KUPA Vlore 1,900,000 2021-12-02 2021-12-03 77421590012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2021 2159001 B SELENICE REHABILITIM I KANALIT HASOMAT, KONTR NR 1212, DT. 21.04.2021, UP NR 49, DT. 25.02.2021, FAT NR 14/2021, DT. 22.06.2021, SITUACION PERFUNDMTAR DT. 22.06.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 11,628,152 2021-11-01 2021-11-02 6121070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR1922 DT 13.09.2021 ND UJESJELLES FSHATI LALEZ BIZE DRAC SHETAJ NJ ADM ISHEM BASHKIJA DURRES FAT 294,CERT PERKOHESHME E MARRJES NE DOREZIM NR 1196/1 DT 21.04.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 26,371,848 2021-11-01 2021-11-02 5921070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR1922 DT 13.09.2021 ND UJESJELLES FSHATI LALEZ BIZE DRAC SHETAJ NJ ADM ISHEM BASHKIJA DURRES FAT 289
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 15,706,831 2021-11-01 2021-11-02 6321070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR1520 DT 10.08.2021 FURNIZIMI ME UJE NR 1 VADARDHE NJ ADM SUKTH BASHKIJA DURRES FAT 342 ND UJESJELLES FSHATI LALEZ BIZE DRAC SHETAJ NJ ADM ISHEM BASHKIJA DURRES FAT 289
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) KUPA Durres 22,293,168 2021-11-01 2021-11-02 6521070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR1520 DT 10.08.2021 FURNIZIMI ME UJE NR 1 VADARDHE NJ ADM SUKTH BASHKIJA DURRES FAT01/2021
  Bashkia Tirana (3535) KUPA Tirane 319,753 2021-10-22 2021-10-28 345121010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane garanci Nder ure Limuth Pv kolaudim 22.09.2016 pv perf 27.08.2021 pv kolad shtese 09.01.17 Kont me vazhd 534/4 dt 20.05.15 shtese kont 28822/6 dt 20.10.16
  Bashkia Tirana (3535) KUPA Tirane 3,928,966 2021-09-23 2021-09-29 310621010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane lik garancie ndert rrg nga Bashkim kodra,Shkreteve Shpetim Zajmi,Spahiu,Ali Shefqeti kontr 7291/5 dt 07.06.17 sit perf 07.03.18 pv kol 30.04.18 pv marr dorz 25.08.2021