Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KUJTIM DRIZARI All 14,684,412.00 100 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 51,000 2021-12-30 2022-01-10 66610110012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MASR blerje karta aksesi hyrje MAS, Urdh prok 42 prot7157 dt 15/12/21,P.Verba mbi perzgje Operat ekonom dt 15/12/21,P.verba mbi zhvill e proced dt 28/12/21,fat nr 129/2021 dt 28/12/21,Fl hyrja 67 28/12/2021
  Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 116,400 2021-12-28 2021-12-31 15710120092021 Sherbime te tjera 1012009 Q K F 2021 pagese sherbim banera certifikate uprok nr 2 dt 17.05.2021 fat nr 119/6 dt 21.05.2021 fhyrje nr 13 dt 13.12.2021 pv marrje dorezim nr 119/7 dt 13.12.2021 kontr nr 119/6 dt 21.05.2021
  Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 80,400 2021-12-28 2021-12-31 29110111382021 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011138 Fak.Histori.Filologji 2021 botim up 17.11.21 ft of 18.11.21 ft 125/2021 dt 20.12.21 fh 24 dt 20.12.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (3737) KUJTIM DRIZARI Vlore 30,840 2021-12-29 2021-12-30 12421460142021 Libra dhe publikime profesionale mjete promocionale teatri 2146014 fat 130/2021 dt 28.12.2021 u.prok 9 dt 23.12.2021 ftes oferte
  Aparati i Akademise (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 33,600 2021-12-21 2021-12-23 59810220012021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1022001-Akademia Shkencave 602-Lik printime, Uprok 71 dt 13.12.21, FT of dt 13.12.21, Nj ft dt 14.12.21, FT 124/2021 dt 19.12.21, Amd dt 20.12.21, Fh 68 dt 20.12.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (3737) KUJTIM DRIZARI Vlore 21,360 2021-12-20 2021-12-21 10821460142021 Libra dhe publikime profesionale mjete promocionale teatri 2146014 fat 123/2021 dt 15.12.2021 u.prok 8 dt 09.12.2021 ftes oferte
  Aparati i Akademise (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 47,640 2021-12-16 2021-12-20 58010220012021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1022001-Akademia Shkencave 602-Lik printime, uprok 55 dt 10.11.21,ft of dt 10.11.21,njf dt 11.11.21, ft 122/2021 dt 14.12.21, akt md dt 14.12.21, Fh 66 dt 14.12.21
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 113,940 2021-12-09 2021-12-14 21610290482021 Libra dhe publikime profesionale 1029048Gj Admin Shk Pare,lik botime, up nr 7354/1 dt 06.12.2021, ft nr 119 dt 06.12.2021 fh nr 119 dt 06.12.2021, pv dt 06.12.2021
  Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 103,680 2021-11-08 2021-11-10 53710110012021 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR Blerje certifikata Olimpiade dhe Praktikat e punes (DAP), Urdh prok nr 23,prot.3883 dt 09/07/2021,P.Verb mbi zhvill e proced dt 19/10/2021,Fat nr 114/2021 dt 19/10/2021,Fl hyrja nr 50 dt 28/10/2021
  Akademia e Arteve (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 117,600 2021-11-05 2021-11-09 17710110472021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Universiteti i Arteve bl dokumente up 30.9.21 nr 1210 nj fit 30.9.21 ft 115/2021 dt 20.10.2021 fh 11 dt 20.10.21
  Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 22,440 2021-10-29 2021-11-02 30510171222021 Libra dhe publikime profesionale 1017122,reparti 6670, shpenzime shtypi dhe informacioni, up 162 dt 20.10.21, ft.oferte 20.10.21, nj.fitues 22.10.21, ft 116 dt 25.10.21, fh 3 dt 25.10.21, pvpm 25.10.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (3737) KUJTIM DRIZARI Vlore 21,360 2021-10-22 2021-10-25 7821460142021 Libra dhe publikime profesionale mjete promocionale teatri 2146014 fat 113/2021 dt 18.10.2021 u.prok 5 dt 01.10.2021 ftes oferte
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) KUJTIM DRIZARI Shkoder 34,800 2021-10-14 2021-10-15 41710111292021 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Universiteti Shkoder blerje kopertina up nr 2822 dt 21.09.2021,ftese oferte 2822/1 dt 21.09.2021 njof dt 23.09.2021 fat nr 112 dt 06.10.2021 fh nr 6 dt 06.10.201 pv dt 2822/4 dt 06.10.2021
  Aparati i Akademise (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 9,360 2021-10-05 2021-10-07 39210220012021 Sherbime te printimit dhe publikimit 1022001-Akademia Shkencave 602-Likujdim printime, Uprok 43 dt 16.9.21, Ft of dt 16.9.21, Njof Ft dt 17.9.21, Ft 111/2021 dt 23.9.21, Akt md dt 23.9.21, Fh 43 dt 23.9.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (3737) KUJTIM DRIZARI Vlore 38,376 2021-09-24 2021-09-27 6321460142021 Libra dhe publikime profesionale mjete promocionale teatri 2146014 fat 109/2021 dt 24.08.2021 u.prok 2 dt 18.08.2021 ftes oferte
  Qendra Ekonomike Arsimit (3737) KUJTIM DRIZARI Vlore 31,800 2021-08-12 2021-08-13 4121460142021 Libra dhe publikime profesionale mjete promocionale teatri 2146014 fat 105 dt 19.07.2021 u.prok 1 dt 09.07.2021 ftes oferte
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 15,680 2021-07-22 2021-07-27 63810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Shkurt, Mars 2021 (Xheni Leka) Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft nr.99/2021 dt.16.06.2021
  Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 57,360 2021-07-22 2021-07-26 12410111382021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1011138 Fak.Histori.Filologji 2021 botim up 26.5.21 ft of 27.5.21 ft 9.7.2021 nr 104 fh 9.7.21
  Bashkia Shkoder (3333) KUJTIM DRIZARI Shkoder 159,120 2021-07-15 2021-07-16 87221410012021 Sherbime te tjera 2141001 Bashkia Shkoder, sherbime perkthimi per projektin Dear, up 531 dt 07.06.2021, ftese oferte 8982/1 dt 07.06.2021, njoftim shpallje fit 8982/2 dt 15.06.2021, fat 102/2021 dt 18.06.2021, pcv marrje dorez 10353/1 dt 18.06.2021
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 82,200 2021-06-10 2021-06-11 31710160792021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Aparati DPP Shtetit shp tjera materiale up nr 10 dt 11.03.2021 fat nr 96 fh nr 5 dt 21.05.2021