Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]l. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KROI MBRET ENERGJI All 106,526,940.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KROI MBRET ENERGJI Tirane 26,007,039 2021-04-20 2021-04-21 100210100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik rimb tvsh sipas formatit miratimit nr 1002/3, date 20.04.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KROI MBRET ENERGJI Tirane 21,975,472 2021-01-05 2021-01-18 1626910100392020 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH , sipas shkreses te miratimit 16269 dt 29.12.2020, kerkes rimb 16269 dt 3.9.19
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KROI MBRET ENERGJI Tirane 13,906,485 2019-09-30 2019-10-01 97010100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim tvsh sipas formatit miratimit nr 11032/4 dt30.09.2019
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KROI MBRET ENERGJI Tirane 15,082,013 2019-08-21 2019-08-22 69610100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 10/4dt 19.8.2019 shkresa kerkese rimb 10 dt 3.1.19
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KROI MBRET ENERGJI Tirane 29,555,931 2019-08-21 2019-08-22 64510100392019 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DPT, rimbursim TVSH sipas formatit miratimit 4262/5dt 19.8.2019 shkresa kerkese rimb 4262 dt 26.2..19
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >