Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KREATX All 120,154,224.00 76 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) KREATX Tirane 81,000 2022-03-24 2022-03-28 8510630012022 Sherbime te tjera 1063001 ILD - sherb programi ne Cloud, kontrate ne vazhd nr 4038/3 dt 25.11.2021, ft nr 28/2022 dt 25.02.2022, raport i sherb 26.11.2021-25.02.2022
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) KREATX Tirane 323,737 2022-02-21 2022-02-24 6510290012022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave KLGJ - mirembajtje prog fin kon ne vazhd nr 5966/10 dt 22.01.2021, urdher lik nr 25 dt 29.01.2021, ft nr 867/2022 dt 31.01.2022, pv dt 10.02.2022
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) KREATX Tirane 766,262 2022-02-11 2022-02-15 5610290012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes KLGJ - sherb mirembajtje sistemi men ceshtjeve, kontrate nr 99/31 dt 24.05.2021 ne vazhdim, raport zbatimi kontrates dt 25.01.2022, ft nr 838/2022 dt 26.01.2022, pv dt 25.01.2022
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) KREATX Tirane 5,504,338 2022-02-08 2022-02-10 3910290012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes KLGJ - mirembajtje sist men ceshtjeve, kon ne vazhdim nr 99/31 dt 24.05.2021 raport zbatimi dt 28.12.2021 dhe dt 25.01.2022 ft nr 838/2022 dt 26.01.2022
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2022-01-25 2022-01-26 176410060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 11993 dt. 31.12.2021 Sit Periudha Dhjetor 2021 Fat Nr. 658 dt. 22.12.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2021-12-29 2022-01-20 157210060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 11546/1 dt. 29.12.2021 Sit Periudha Nentor 2021 Fat Nr. 468/2021 dt. 23.11.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) KREATX Tirane 3,258,263 2021-12-29 2022-01-06 46510290012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave KLGJ lik miremb prog fin Cloud, up nr 84 dt 04.12.2020, kontrate nr 5966/10 dt 22.01.2021, urdher nr 25 dt 29.01.2021, ft nr 646/2021, dt 22.12.2021pv dt 06.12.2021
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) KREATX Tirane 3,238,286 2021-12-29 2022-01-06 47010290012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes KLGJ lik permires miremb sist, kon ne vazhd nr 99/31 dt 24.05.2021, raport zbatimi dt 30.11.2021, ft nr 589/2021 dt 15.12.2021
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) KREATX Tirane 2,193,660 2021-12-29 2022-01-06 48310290012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes KLGJ lik permires miremb sist, kon ne vazhd nr 99/31 dt 24.05.2021, raport zbatimi dt 30.11.2021-20.12.2021, ft nr 97/2021 dt 23.12.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2021-12-29 2021-12-31 156610060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 5958/1 dt. 29.12.2021 Sit Periudha Maj 2021 Fat Nr. 29/2021 dt. 21.05.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2021-12-29 2021-12-31 156910060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 5958/1 dt. 29.12.2021 Sit Periudha Gusht 2021 Fat Nr. 18/2021 dt. 19.08.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2021-12-29 2021-12-31 157110060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 5958/1 dt. 29.12.2021 Sit Periudha Tetor 2021 Fat Nr. 80/2021 dt. 20.10.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2021-12-29 2021-12-31 156810060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 5958/1 dt. 29.12.2021 Sit Periudha Korrik 2021 Fat Nr. 59/2021 dt. 19.07.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2021-12-29 2021-12-31 156710060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 5958/1 dt. 29.12.2021 Sit Periudha Qershor 2021 Fat Nr. 37/2021 dt. 21.06.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KREATX Tirane 122,400 2021-12-29 2021-12-31 157010060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Mirembajtje e Sistemit te Menaxhimit te Kontratave Shkresa Nr 5958/1 dt. 29.12.2021 Sit Periudha Shtator 2021 Fat Nr. 183/2021 dt. 20.09.2021 Kontrata ne vazhdim Nr.6809 dt. 03.12.2018
  Qendra Kulturore Tirana (3535) KREATX Tirane 92,000 2021-12-28 2021-12-31 20921011512021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101151, Q.K.TIRANA lik ft shpenz tjera proc fiskaliz nr 662 dt 23.12.21, pvbl vogel 778 dt 10.12.21, kontr sherb 786 dt 14.12.21
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) KREATX Tirane 1,593,680 2021-12-16 2021-12-21 7810061642021 Garanci të vitit në vazhdim për pajisje elektronike dhe zyre, Të Hyra 1006164 AEE, lik ft blerje pajisje tekn per projekte, kontr nr 315/11 dt 12.03.2021, ft nr 27/2021 dt 12.05.2021, fh dt 14.05.2021, pv md dt 14.05.2021
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) KREATX Tirane 91,000 2021-12-17 2021-12-21 7710061642021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006164 AEE, lik ft blerje pajisje tekn per projekte, kontr nr 315/11 dt 12.03.2021, ft nr 17/2021 dt 13.04.2021, fh dt 11.05.2021, pv md dt 11.05.2021
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) KREATX Tirane 3,358,286 2021-11-12 2021-11-16 40310290012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes KLGJ lik mirembajtje sistemi men. cesht. kon ne vazhd nr 99/31 dt 24.05.2021, ft nr 83/2021, dt 09.11.2021, raport zbatimi i kontraters dt 28.10.2021
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) KREATX Tirane 2,029,400 2021-10-19 2021-10-21 4210061642021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006164 AEE, lik ft blerje pajisje teknike per proc mbikqyrje, kontr nr 315/11 dt 12.03.2021, ft nr 17/2021 dt 13.04.2021, fh dt 11.05.2021, pv md dt 11.05.2021