Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KOSTA MAJKO All 1,489,846.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 140,280 2020-12-17 2020-12-18 114921150012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 Bashkia Gjirokaster . Pajisje nderlidhjeje(radio komunikimi). Fatura nr. 94,dt. 18.11.2020,nr.serie 40323597. Flete hyrje nr. 50,dt.18.11.2020, nr serie 07697.
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 11,500 2020-06-15 2020-06-16 8121150192020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115019 Shtepia e te moshuarve Gjirokaster.Blerje materiale,fatura nr. 67, dt. 08.06.2020, nr.serie 40323570.
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 10,000 2020-01-16 2020-01-17 3724520012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2452001, Bashkia Dropull.Mirembajtje e motoshares, fatura nr. 44, nr.serie 40323548, dt. 08.11.2019.Akt konstatimi.
  Shtepia e te moshuarve Gjirokaster (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 13,560 2019-11-13 2019-11-14 19421150192019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115019 SHMGJ,MATERIALE NDERTIMI, FATURA NR 182 DT 07.11.2019. FH NR 64 DT 12.11.2019
  Drejtoria e Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpetimin (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 99,500 2019-11-07 2019-11-08 18521150212019 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2115021 -Drejtoria M.Z.SH.GJ. Blerje materiale zjarrfikese, fatura nr. 40, nr.serie 40323543, dt. 24.10.2019. Urdher blerje nr. 10, dt. 14.10.2019. Akt marje ne dorezim dt. 24.10.2019.
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 107,760 2019-10-21 2019-10-22 60024520012019 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 2452001 2452001, Bashkia Dropull. Blerje pajisje per zjarrfikesen,fatura nr. 38, nr.serie 40323541, dt.14.10.2019. Flete hyrje nr. 841, dt.14.10.2019.
  Drejtoria e Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpetimin (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 72,000 2019-09-18 2019-09-19 15321150212019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2115021 -Drejtoria M.Z.SH.GJ. Blerje elektrik kokore,fatura nr. 37, nr.serie 40323540, dt. 18.08.2019. Flete hyrje nr. 10, dt.18.08.2019.
  Dogana Gjirokaster (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 137,880 2019-06-28 2019-07-01 9310100862019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010086 DOGANA. Vegla pune, fatura nr. 36,nr.serie 40323539, dt. 18.06.2019.
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 383,880 2019-06-12 2019-06-13 17021150032019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115003,Agjensia e mireqenies dhe kujdesit social. Materiale hidraulike, fatura nr. 35,35/1,35/2,35/3,35/4, dt. 22.05.2019. Flete hyrje nr. 30,31,32,33,34,dt. 22.05.2019.
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 300,066 2019-06-10 2019-06-11 16721150032019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 2115003,Agjensia e mireqenies dhe kujdesit social. shpenzime materiale per dyer dhe dritare, fatura nr 34 dt 15.05.2019, nr serial 40323532,23533, fh nr 27,28, dt 17.05.2019, pv marjes ne dorezim dt 17.05.2019
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 92,820 2019-03-11 2019-03-12 8221150032019 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 2115003,Agjensia e mireqenies dhe kujdesit social.SHPENZIME PER VEGLA PUNE, FATURA NR 28 DT 31.01.2019, NR SERIAL 40323520, FH NR 1 DT 31.01.2019
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) KOSTA MAJKO Gjirokaster 120,600 2019-01-23 2019-01-24 3021150032019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 2115003,Agjensia e mireqenies dhe kujdesit social. shpenzime materiale, dyer dritare,xhama, fatura nr 22 dt 19.12.2018, nr serial 40323520, fh nr 59 dt 19.12.2018 nr 522, pv marjes ne dorezim 19.12.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >