Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KLODIODA All 155,495,621.00 33 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  <
  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KLODIODA Tirane 20,304,000 2022-01-10 2022-01-11 168910060542021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH "Studim Projektim Rikualifikim I Unazes Lindore, per Lotet 4, 5, 6" Shkresa Nr.11355/1 dt 31.12.2021 Sit Nr. 2 Fat Nr.10/2021 dt 14.12.2021 Kontrata nr.6235/7 dt 07.12.2020 VKT Nr.25 dt 15.07.2021,
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KLODIODA Tirane 3,533,600 2021-12-09 2021-12-14 134510060542021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH "Studim Projektim Rikualifikim I Unazes Lindore, per Lotet 4, 5, 6" Pag Dif Sit Nr. 1 Fat Nr.3/2021 dt 24.06.2021 Kontrata nr.6235/7 dt 07.12.2020 VKT Nr.15 dt 19.04.2021,
  Bashkia Tirana (3535) KLODIODA Tirane 9,530,773 2021-10-26 2021-10-28 359021010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane lik akt eksp per obj me demtime te renda jostrukt UP 33090 dt.29.09.20 p.v29.10.20 pv of 29.10.20fnj.f 33090/34 13.11.20kontr 33090/49 dt.16.11.20 aut 5 dt.15.01.21 pv marr dorz 09.03.21 fat nr 6/2021 dt.13.09.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) KLODIODA Tirane 10,000,000 2021-10-25 2021-10-28 117010060542021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH "Studim Projektim Unazes Lindore, per Lotet 4, 5, 6" Pag Pjes Sit Nr. 1 Fat Nr.3/2021 dt 24.06.21 Kontr nr.6235/7 dt 07.12.20 VKT Nr.15 dt 19.04.21, PV UP nr.157 dt 16.08.20 NjF nr.115 dt 07.12.20 NjLK 122 datë 21.12.20
  Bashkia Tirana (3535) KLODIODA Tirane 1,620,000 2021-09-16