Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KLARIDA SEMANJAKU All 19,521,645.00 35 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 391,440 2022-01-11 2022-01-12 30621110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q E A Fier 2111018, up 660 dt 23.12.20, njkont 660/3 dt 25.12.20, njfit 660/13 dt 17.02.21, kont 660/26 dt 23.02.21, fat 312021, fh 70 dt 31.12.21, pvmd dt 31.12.2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 636,394 2021-12-21 2021-12-22 28621110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q E A Fier 2111018, up 660 dt 23.12.20, njkont 660/3 dt 25.12.20, njfit 660/13 dt 17.02.21, kont 660/26 dt 23.02.21, fat 29/2021, fh 59 dt 26.11.21, pvmd dt 26.11.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 106,272 2021-12-16 2021-12-17 28121110182021 Shpenzime te tjera transporti Q E A Fier 2111018, up 8 dt 2.3.2021,fo dt 2.3.2021,njf dt 4.3.2021,kontrat 8/1 dt 5.3.2021,fd 30/2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KLARIDA SEMANJAKU Tirane 5,044,741 2021-12-01 2021-12-02 1591410100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik TVSH,kerkese per rimb 15914 dt 31.08.2021,njoft per miratim nr 15914/4 dt 26.11.2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 111,586 2021-11-11 2021-11-12 25121110182021 Shpenzime te tjera transporti Q E A Fier 2111018, up 8 dt 2.3.2021,fo dt 2.3.2021,njf dt 4.3.2021,kontrat 8/1 dt 5.3.2021,fd 28/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 672,115 2021-11-11 2021-11-12 24521110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q E A Fier 2111018, up 660 dt 23.12.20, njkont 660/3 dt 25.12.20, njfit 660/13 dt 17.02.21, kont 660/26 dt 23.02.21, fat 27/2021, fh 58 dt 29.10.21, pvmd dt 29.10.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 653,064 2021-10-13 2021-10-14 21821110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QEA 2111018, up 660 dt 23.12.20, njkont 660/3 dt 25.12.20, njfit 660/13 dt 17.02.21, kont 660/26 dt 23.02.21, fat 21/2021, fh 52 dt 1.10.21, pcv marr dorez1.10.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 105,170 2021-10-07 2021-10-08 21621110182021 Shpenzime te tjera transporti Q E A Fier 2111018 up nr 8 dt 2.3.2021,fo 2.3.2021,njf 4.3.2021,kontrat 8/1 dt 5.3.2021,fd 26/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 69,142 2021-09-07 2021-09-08 19021110182021 Shpenzime te tjera transporti QEA 2111018, up 8 dt 02.03.2021, fo 02.03.21, njfit 04.03.21, kont 8/1 dt 05.03.21, fat 20/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 127,008 2021-08-25 2021-08-26 17621110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QEA 2111018, ushqime up 660 dt 23.12.20, njkont 660/3 dt 25.12.20, njfit 660/13 dt 17.02.21, kont 660/26 dt 23.02.21, fat 19/2021, fh 45 dt 30.07.21, pcv marr dorez 30.07.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 422,628 2021-07-19 2021-07-21 15821110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QEA Fier 2111018, up 660 dt 23.12.20, njkont 660/3 dt 25.12.20, njfit 660/13 dt 17.02.21, kont 660/26 dt 23.02.21, fat 17/2021, pcv dt 30.6.21, fh 34 dt 30.6.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 105,494 2021-07-06 2021-07-07 15621110182021 Shpenzime te tjera transporti Q E A Fier 2111018 up nr 8 dt 2.3.2021,fo 2.3.2021,njf 4.3.2021,kontrat 8/1 dt 5.3.2021,fd 18/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 100,958 2021-06-24 2021-06-25 13321110182021 Shpenzime te tjera transporti Q E A Fier 2111018 up nr 8 dt 2.3.2021,fo 2.3.2021,njf 4.3.2021,kontrat 8/1 dt 5.3.2021,fd 16/2021
  Bashkia Fier (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 107,419 2021-06-21 2021-06-22 44921110012021 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Fier 2111001, up 50 dt 30.12.19, njkont 11285/2 dt 30.12.19, rap permbledhes 24.01.20, njfit 11285/4 dt 27.01.20, kont 853/3 dt 28.01.21, paqyre mujore e krye. se sherbimit, fat 12/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 627,543 2021-06-14 2021-06-15 12821110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QEA Fier 2111018, up 660 dt 23.12.20, njkont 660/3 dt 25.12.20, njfit 660/13 dt 17.02.21, kont 660/26 dt 23.02.21, fat 15/2021, pcv dt 31.05.21, fh 32 dt 31.05.21
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 552,996 2021-06-07 2021-06-08 12021110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q E A Fier 2111018 up nr 660 dt 23.12.2021,njk 660/3 dt 25.12.2020,njf 660/13 dt 17.2.2020,kontrat 660/26 dt 23.2.2021,fd 14/2021 ,fh 23 dt 30.4.2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 111,586 2021-05-27 2021-05-28 10821110182021 Shpenzime te tjera transporti Q E A Fier 2111018 up nr 8 dt 2.3.2021,fo 2.3.2021,njf 4.3.2021,kontrat 8/1 dt 5.3.2021,fd 13/2021
  Bashkia Fier (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 53,343 2021-04-21 2021-04-22 29121110012021 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Fier 2111001, up 50 dt 30.12.19, njkont 11285/2 dt 30.12.19, njfit 11285/4 dt 27.01.20, kont 11285/6 dt 28.01.20, pcv mujore, fat 10/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 557,911 2021-04-14 2021-04-15 7721110182021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q E A Fier 2111018 up nr 660 dt 23.12.2021,njk 660/3 dt 25.12.2020,njf 660/13 dt 17.2.2020,kontrat 660/26 dt 23.2.2021,fd 11/2021 ,fh 17 dt 31.3.2021
  Bashkia Fier (0909) KLARIDA SEMANJAKU Fier 109,057 2021-04-07 2021-04-08 23121110012021 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Fier 2111001,trasport i prod ushqimore. up 50 dt 30.12.19, njfit 11285/2 dt 27.01.20, kont nr 11285/6 dt 28.01.20, pasqyre mujore e kryerjes se shrebimit, fat 6/2021