Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 905,375,536.00 168 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioneri per Mbrojtjen nga Diskriminimi (3535) KASTRATI SHA Tirane 693,864 2021-10-08 2021-10-11 18410910012021 Karburant dhe vaj 1091001,KOM MBR DISKRIM lik karburant vaj fat nr 2605/2021 dt 30.09.2021 fhyrje nr 5 dt5 30.09.2021 kontr nr 1368/1 dt 28.09.2021 urdh prok nr 133 dt 22.09.2021
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,438,453 2021-08-31 2021-09-03 52510130012021 Karburant dhe vaj 1013001 Min Shend blerje karburant,kontrate ne vazhdim nr 973.4 dt 31.08.2020,fat nr 73 dt 31.05.21,flete hyrje nr 11 dt 31.05.21
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 5,123,261 2021-08-23 2021-08-24 10910100772021 Akcize karburanti i importuar 1010077-Rimbursim TVSh 2021- 703-rimb akcize, Udhez.Min Fin nr 21, date 17.11.2014, urdh 1242/1 dt 19.8.21
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 1,139,965 2021-05-28 2021-06-01 7110130032021 Karburant dhe vaj 1013003 DSHP, berat, pagese kontrata 84 dt 12.06.2019 fatuar 221 date 17.05.2021 flete hyrja 49 dt 17.05.2021 karburant
  Inspektoriati Qendror (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,799,909 2021-05-24 2021-05-25 4510870112021 Karburant dhe vaj 1087011,I Qendror , Lik blerje nafte u prok nr 45 dt 3.07.2020 marrv 45/12 dt 17.09.2020 nj fit 580/1 dt 23.10.2020 kontr 580 dt 22.10.2020 ft rn 59/2021 dt 19.05.2021 fh nr 18 dt 19.05.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 16,711,310 2021-05-17 2021-05-18 6610100772021 Akcize karburanti i importuar 1010077-Rimbursim TVSh 2021- 703-rim akcize, Udhez.Min Fin 17, date 6.07.2016, nr 21, date 17.11.2014, urdh 2261/1, dt 12.05.2021, nr 23702/1, dt 12.05.2021
  Sp. Tropoje (1836) KASTRATI SHA Tropoje 310,322 2021-04-20 2021-04-21 5210130872021 Karburant dhe vaj Sherbimi Spitalor Tropoje, karburant, up nr.10, date 25.02.2019, amendim date 13.11.2020, fat tatimore nr.151, date 07.04.2021, flete-hyrje nr.3, date 07.04.2021.
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 359,870 2021-03-10 2021-03-11 2510130032021 Karburant dhe vaj 1013003 DSHP, berat, pagese kontrata 84 dt 12.06.2019 fatura 42/2021 dt 09.02.2021 flete hyrja 8 dt 09.02.2021 proces verbal kolaudimi 09.02.2021 karburant
  Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 470,993 2020-12-24 2020-12-28 29221070132020 Karburant dhe vaj 21070132020 SHERBIME KOMUNALE NAFTE FAT NR 62 DT 23.12.2020 KOT 731 DT 1.11.2019
  Sp. Tropoje (1836) KASTRATI SHA Tropoje 899,889 2020-12-11 2020-12-14 19610130872020 Karburant dhe vaj Sherbimi Spitalor Tropoje karburant dhe vaj, amendim date 13.11.2020, up nr.10, date 25.02.2019, app date 10.06.2019, kontrate dt 18.10.2019, fat tat nr.98, date 20.11.2020, flete hyrje nr.10, date 20.11.2020.
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 5,999,982 2020-11-27 2020-12-01 28910060982020 Karburant dhe vaj 1006098 DREJT PERGJ DETARE KARBURANT FAT 17 KONT 404 DT 24.07.2020
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 52,551,050 2020-11-16 2020-11-17 14010100772020 Akcize karburanti i importuar Drejtoria e Pergjithshme e Doganave,rimbursim akcize, udh MIn Fin nr 21, dt 17.11.2014,urdh 18085/1, dt 13.11.2020, nr 20792/1, dt 13.11.2020, kerk 18085, dt 29.09.2020, nr 20792, dt 09.11.2020
  Sp. Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 1,173,894 2020-11-05 2020-11-06 33910130712020 Karburant dhe vaj SPITALI KARBURANT KONTRAT 487 DT 24.05.2019 SHK THES NR 53DT 25.02.2020 IK FAT NR82 SERI 89565582 DT 14.10.2020 HYRJE NR 37 DT 14.10..2020
  Sp. Tropoje (1836) KASTRATI SHA Tropoje 600,301 2020-11-03 2020-11-04 15910130872020 Karburant dhe vaj Sherbimi Spitalor Tropoje karburant dhe vaj tetor 2020, up 10 date 25.02.2019 app date 10.06.2019 kontrate dt 18.10.2019, fat tat nr.80, date 13.10.2020, flete-hyrje nr.7, date 13.10.2020.
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,396,908 2020-10-26 2020-10-27 4610150012020 Karburant dhe vaj Min Jashtme.lik karburant,autoriz lidhje kontr 443 dt 5.10.2020,kontrate 445 dt 5.10.20202,fat 66 dt 5.10.2020 seri 90630966,fl hyr nr 9 dt 5.10.2020
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) KASTRATI SHA Tirane 48,787 2020-10-26 2020-10-27 37010900012020 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Komisioni i Prokurimit Publik, 466-kthim i tr op ek, sipas UB 299, dt 23.05.2017, vkkp 284, dt 09.05.2017
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 284,188 2020-10-26 2020-10-27 64710150012020 Karburant dhe vaj Min Jashtme.lik karburant,autoriz lidhje kontr 444 dt 5.10.2020,kontrate 446 dt 5.10.20202,fat 67 dt 5.10.2020 seri 906309667,fl hyr nr 10 dt 5.10.2020
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 119,808 2020-10-20 2020-10-21 63310150012020 Karburant dhe vaj Min Jashtme.lik karburant,proc verb 57 dt 18.09.2020,fat 51 dt 22.09.2020 seri 90630951,fl yurje nr 8 dt 22.09.20
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 179,867 2020-10-08 2020-10-14 14610130032020 Karburant dhe vaj Njvk shendetsor 1013003,kontrata nr.84, dt.12.06.2020, fatur nr.59, dt.02.10.2020, ser.89565559, fh nr.22, dt.02.10.2020, ser.107119, pmd dt.02.10.2020, bl. karburanti
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,158,575 2020-09-28 2020-10-01 73110130012020 Karburant dhe vaj 1013001 Min Shend blerje karburant,kontrate ne vazhdim nr 973.4 dt 31.08.2020,fat nr 11 seri 89569511 dt 31.08.2020,flete hyrje nr 14 dt 31.08.2020,shkrese nr 973.3 dt 25.08.2020