Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All K & N All 39,933,008.00 57 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 991,854 2021-11-09 2021-11-10 119621460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 12761 dt 15.09.2021 u.prok 181 dt 16.07.2021 fat 2 dt 26.10.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 600,000 2021-11-09 2021-11-10 119721460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia 2146001 kont 12619 dt 10.09.2021 u.prok 183 dt 16.07.2021 fat 3/2021 dt 26.10.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 595,220 2021-10-12 2021-10-13 105821460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 12761 dt 15.09.2021 u.prok 181 dt 16.07.2021 fta 1/2021 dt 17.09.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 330,290 2021-09-16 2021-09-17 92621460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2146001 BASHKIA VLORE MIREMBAJTJE DEKORI KONT NR 7774 DT 15.09.2020 GUSHT 2021 FAT NR19/2021 DT 24.08.2021, SITUACION
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-09-16 2021-09-17 92521460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2146001 BASHKIA VLORE MIREMBAJTJE VARREZASH KONT NR 7208 DT 01.09.2020 GUSHT 2021 FAT NR 17/2021 DT 24.08.2021, SITUACION
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-08-13 2021-08-16 86521460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 15 dt 22.07.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 350,000 2021-08-13 2021-08-16 86621460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 16 dt 22.07.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 350,000 2021-07-06 2021-07-07 73721460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 14/2021 dt 29.06.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-07-06 2021-07-07 73621460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 13/2021 dt 29.06.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 400,000 2021-06-08 2021-06-09 58221460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori maj bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 12/2021 dt 22.05.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-06-03 2021-06-04 58121460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 FAT 11/2021 DT 22.05.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 80,000 2021-05-10 2021-05-11 42521460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 491 dt 0.11.2020
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-05-10 2021-05-11 42621460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 9/2021 dt 21.04.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2021-05-10 2021-05-11 42721460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 10/2021 dt 21.04.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-04-07 2021-04-08 19621460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 7/2021 dt 31.03.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2021-04-07 2021-04-08 19721460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 8/2021 dt 31.03.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2021-03-12 2021-03-16 15321460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje dekori shkurt Bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 6/2021 dt 27.02.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-03-12 2021-03-16 15221460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza shkurt Bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 5/2021 dt 27.02.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 300,000 2021-02-11 2021-02-12 8321460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit dekori bashkia vlore 2146001 kont 7774 dt 15.09.2020 u.prok 150 dt 07.07.2020 fat 2/2021 dt 28.01.2021
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 791,740 2021-02-11 2021-02-12 8221460012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit mirmbajtje varreza bashkia 2146001 kont 7208 dt 01.09.2020 u.prok 148 dt 07.07.2020 fat 1/2021 dt 28.01.2021