Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Jimi All 15,675,289.00 102 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Galeria Kombetare e arteve (3535) Jimi Tirane 26,800 2021-05-06 2021-05-10 8810120212021 Kancelari 1012021 Galeria Komb. e Arteve - pagese blerje materiale kancelerie fat nr 1 dt 03.02.2021 fhyrje nr 5 dt 03.02.2021 up nr 13 dt 19.01.2021 njoft fituesi nr 17/5 dt 02.02.2021 kontr nr 17/6 dt 02.02.2021
  Bashkia Selenice (3737) Jimi Vlore 215,880 2021-05-05 2021-05-06 314121590012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2021 2159001 B SELENICE GOMA E BATERI UP NR 8 DAT 16.03.2021 FAT NR 29 DAT 15.04.2021
  Bashkia Selenice (3737) Jimi Vlore 684,000 2021-05-05 2021-05-06 31421590012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2021 2159001 B SELENICE GOMA E BATERI UP NR 8 DAT 16.03.2021 FAT NR 29 DAT 15.04.2021
  Galeria Kombetare e arteve (3535) Jimi Tirane 200,000 2021-04-29 2021-04-30 7710120212021 Kancelari 1012021 Galeria Komb. e Arteve - pagese blerje materiale kanceleri fat nr 1 dt 03.02.2021 fhyrje nr 5 dt 03.02.2021kontr nr 17/6 dt 02.02.2021 up nr 13 dt 19.01.2021 likujd pjes
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) Jimi Tirane 155,880 2021-04-16 2021-04-19 7610290422021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjyk Pos.Krim Organ,lik pjese kembimi, ft nr 12/2021, dt 17.03.2021, fh nr 11, dt 17.03.2021, up nr 34, dt 03.03.2021, ft of nr 34/1, dt 06.03.2021
  Shkolla Hoteleri Turizem, Tirane (3535) Jimi Tirane 118,764 2021-04-15 2021-04-19 4410102662021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010266 Shkolla Hoteleri Turizem 2021, blerje vegla te vogla pune, urdh tit 31.03.2021, urdh kom 02.04.2021, ft nr 23, date 02.04.2021, fh 02.04.2021, pv 02.04.2021
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) Jimi Tirane 20,400 2021-04-14 2021-04-16 11210170372021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Reparti 3001 2020 te tjera mater.dhe sherbime speciale( kurora me lule), pv emergjence 1170/1 dt 7.4.21, ft 27/2021 dt 6.4.21
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) Jimi Tirane 119,880 2021-04-08 2021-04-09 4321011532021 Sherbime te tjera 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat -Materiale gjelberim ,up. 12 dt 24.03.2021 urdh .32 dt 06.04.2021 fat 22/2021 dt 01.04.2021 kerk. 22.03.2021 pv. marrje dorezim 01.04.2021
  Dega e Thesarit Has (1812) Jimi Has 119,664 2021-03-29 2021-03-30 2010100122021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1812.1010012.Sa likujdojme fat.elektronikr nr.21/2021 dt.29.03.2021 per "Blerje materiale mbrojtese nga Covid-19",sipas flet-hyrjes nr.02 dt.29.03.2021,proçes-verbali i marrjes ne dorezim dt.29.03.2021,.Dega e Thesarit HAS
  Shkolla "Hysen Çela" Durres (0707) Jimi Durres 117,600 2021-03-19 2021-03-23 1310102452021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1010245 SHKOLLA "HYSEN CELA" SHERBIM MATERIALE GRILA FAT NR 10 DT 16.03.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) Jimi Tirane 119,880 2021-03-05 2021-03-08 2321011532021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat -Materiale sportive, up. 8 dt 15.02.2021 urdh nr.26 dt 26.02.2021 fat 8/2021 dt 27.02.2021 lerk. 12.02.2021 pv. dorezim 26.02.2021 fh 8 dt 26.02.2021
  Qendra e zhvillimit Tirane (3535) Jimi Tirane 120,000 2021-03-05 2021-03-08 2221011532021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 2101153 Qendra e Zhvillimit Pellumbat -Sherbime MKZ , up. 7 dt 15.02.2021 urdh. 25 dt 26.02.2021 fat 7/2021 dt 27.02.2021 kerk. 02.02.2021, pv. marrje dorezim 26.02.2021
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) Jimi Tirane 133,200 2021-03-04 2021-03-05 11710170512021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017051,reparti 4001, shpenz.mirembajtje mj.transporti, up 131 dt 18.2.21, ft.of 1092/1 dt 18.2.21, nj.fituse 24.2.21, ft 6/2021 dt 24.2.21, fh 2 dt 24.2.21, pvpm 24.2.21
  Ndermarrja Rruga (0707) Jimi Durres 563,999 2021-03-03 2021-03-04 4121070142021 Sherbime te tjera SHERBIM PER PASTRIMIN E SHKARKUESIT NE REZERVUARIN ARAPAJ LIK FAT 1/2021 DT 15.2.21 UP 4 DT 8.2.21 / NDERMARRJA RRUGA / 2107014 / DEGA E THESARIT DURRES/0707
  Sp. Has (1812) Jimi Has 118,800 2021-02-22 2021-02-23 3010130702021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.4/2021 dt.17.02.2021,kod ft. 80,Shpenzime per mirembajtjen e pajisjeve te zyrave,situac.dt.16.02.2021,flet-hyrje nr.5 dt.17.02.2021,urdh blerje nr.2 dt.15.02.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) Jimi Korçe 196,668 2021-02-18 2021-02-19 2021220182021 Karburant dhe vaj 2122018 QENDRA REZIDINCIALE E ZHVILLIMIT KORCE KARBURANT E VAJ U P NR 43 E FT OFERT DT 15 12 2020 P V FOND LIMIT DT 15 12 2020 P V O DT 31 12 2020 FAT NR 33 E F H NR 37 DT 31 12 2020 U B NR 40339 DT 18 02 2021
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) Jimi Lezhe 84,000 2020-12-29 2020-12-30 26910110202020 Kancelari ZYRA VENDORE ARSIMORE LEZHE LIK FAT.23 DT.22.12.2020,URDH PROK NR.2 DT.26.11.2020,FHYRJE 14 DT.22.12.2020,FTESE PER OFERTE, BLERJE KANCELARI
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) Jimi Lushnje 148,200 2020-12-29 2020-12-30 20121290112020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2129011 Q.Kulturore dhe Kl.Sportit Lu. u.prok.nr.17 dt.10.12.2020 bl.kompjutera laptop, printer, ngrohes elektrik, fat.nr.s.69552727 dt.28.12.2020,f.hyrje nr.23 dt.28.12.2020,pc.vb.dt.28.12.2020
  Fakulteti i Mjekesise (3535) Jimi Tirane 119,200 2020-12-28 2020-12-29 19410111392020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Fakulteti Mjekesise materiale ndihmese per sistemin multimedial up nr 18 dt 14.12.2020 njoftimi nr 2458/3 dt 16.12.2020 fat nr 69552709 fh nr 11 dt 18.12.2020
  Shkolla "Hysen Çela" Durres (0707) Jimi Durres 60,000 2020-12-24 2020-12-28 10210102452020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MIREMBAJTJE RRJETI INTERNETI FAT NR 24 DT 17.12.2020 / SHKOLLA E MESME TEKNOLOGJIKE HYSEN CELA DURRES/ 1010245 / 0707/ DEGA E THESARIT DURRES