Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JUPITER GROUP All 179,222,599.00 618 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Q.Form. Profes. Elbasan (0808) JUPITER GROUP Elbasan 39,750 2021-11-24 2021-11-25 18410102202021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010220 Drejtoria Raj e form Prof Elbasan,sherbim pastrimi, up 1 dt 12.1.2021, pv 24/2 dt 19.1.2021, kontrate 24/3 dt 20.1.2021, fature 361/2021 dt.23.11.2021
  Agjencia Rajonale e Ekstensionit Bujqesor Lushnje (0922) JUPITER GROUP Lushnje 34,000 2021-11-24 2021-11-25 28410051412021 Garanci të vitit në vazhdim për pajisje elektronike dhe zyre, Të Dala 10005141 Agjenc.Rajon.Ekstens.Bujqesor Lushnje, Sa clirim garancie mbajtur 5 perqind per Kont.nr.422,dt.27.05.2021 Bl. pajisje informatike sipas Pcv.verif.difekt.dt.19.11.2021, fat.fisk.nr.125, dt.27.05.2021,f.h.nr.10,dt.27.05.2021
  Bashkia Rreshen (2026) JUPITER GROUP Mirdite 1,120,000 2021-11-19 2021-11-24 135521330012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 2133001 Blerje kompjutera dhe paisje kompjuterike fat nr 350 dt 12.11.2021 up nr 112,113 dt 30.04.2021 sipas kontrates nr 1774/2 dt 30.04.2021
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) JUPITER GROUP Tirane 6,000 2021-11-23 2021-11-24 45110240012021 Libra dhe publikime profesionale 1024001-K.L.SH.602-likujd blerje banera, urdher nr 1082/5 dt 17.11.2021, kerkese nr 1082/4 dt 15.11.2021,ft nr 355/2021 dt 17.11.2021, pv dt 17.11.2021, fh nr 19 dt 17.11.2021
  Kuvendi Popullor (3535) JUPITER GROUP Tirane 1,140,000 2021-11-19 2021-11-22 86610020012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Kuvendi aparat foto , raport 2079/3 dt 1.11.2021 ft nr 305 dt 30.09.2021 fh nr 31 dt 29.10.2021 u prok42 dt 2.09.2021 ft of 1730/6 dt 29.10.2021 u prok nr 42 dt 2.09.2021 ft of 1730/6 dt 2.09.2021 nj fit16.09,kontr1730/7dt20.09.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Tirane (3535) JUPITER GROUP Tirane 580,000 2021-11-18 2021-11-22 53810160202021 Blerje dokumentacioni 1016020 DVP 2021 Lik blerje shtypshkrimesh,up 25 dt 23.9.2021,ft ofert 25/1 dt 23.09.21,njof fit dt 29.09.2021,fat nt 326/2021 dt 19.10.21,fh 35 dt 19.10.21,pv pranim malli dt 19.10.21
  Q.Form. Profes. Elbasan (0808) JUPITER GROUP Elbasan 39,750 2021-11-10 2021-11-11 17910102202021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1010220 Drejtoria Raj e form Prof Elbasan,sherbim pastrimi, up 1 dt 12.1.2021, pv 24/2 dt 19.1.2021, kontrate 24/3 dt 20.1.2021, fature 340/2021
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) JUPITER GROUP Tirane 240,000 2021-11-09 2021-11-11 71310160792021 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale Aparati DPP Shtetit shp blerje bisha vule ,up 46 dt 4.10.21,ft.of. dt 8.10.21,pv fituesi 12.10.21,fat. 321 dt 14.10.21,pvmd 14.10.21,fh 19 dtb 14.10.21
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) JUPITER GROUP Tirane 3,522 2021-11-09 2021-11-11 52110130482021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2021 ushqim per kafshet sipas kont ne vazhdim nr 185/8 dt 18.02.21.ft nr 286/2021dt 24.09.2021 fh nr 74 dt 24.09.2021 pv mar dorz nr 32 dt 24.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) JUPITER GROUP Tirane 3,522 2021-11-09 2021-11-11 52010130482021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2021 ushqim per kafshet sipas kont ne vazhdim nr 185/8 dt 18.02.21.ft nr 277/2021dt 17.09.2021 fh nr 71 dt 17.09.2021 pv mar dorz nr 31 dt 17.09.2021
  Qarku Kukes (1818) JUPITER GROUP Kukes 32,727 2021-11-08 2021-11-09 24120180012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Qarku 2018001sherbim pastrimi fat nr 380/2021 dt 29.10.2021te K nr prot 50/10dt 25.01.2021 upr nr 10dt 18.01.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) JUPITER GROUP Tirane 23,136 2021-11-05 2021-11-09 250110130492021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013049-QSUT- 602-blerje plasmasi sipas kont vazhdim nr 18/140 date 12.2.2021 fat nr345/2021 date2.11.2021 .fh nr 14 dt 2.11.2021
  Kuvendi Popullor (3535) JUPITER GROUP Tirane 91,037 2021-11-03 2021-11-04 78010020012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Kuvendi sherbim paisjeve kont nr 1365/6 dt 28.07.2021 fat nr 332 dt 25.10.2021
  Qendra Kombetare e veprimtarive Folklorike (3535) JUPITER GROUP Tirane 69,000 2021-10-29 2021-11-01 13010120122021 Te tjera transferime korrente 1012012 Q Komb Vep Folk 2021,pagese projekt marketing fat nr 327/2021 dt 19.10.2021 fhyrje nr 9 dt 19.10.2021 urdh prok nr 256 dt 21.09.2021 njoft fitues dt 24.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) JUPITER GROUP Tirane 3,522 2021-10-28 2021-10-29 49910130482021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2021 ushqim per kafshet sipas kont ne vazhdim nr 185/8 dt 18.02.21.ft nr 264/2021dt 03.09.2021 fh nr 65 dt 03.09.2021 pv mar dorz nr 29 dt 03.09.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) JUPITER GROUP Tirane 3,522 2021-10-28 2021-10-29 50010130482021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013048 I.SH.P. 2021 ushqim per kafshet sipas kont ne vazhdim nr 185/8 dt 18.02.21.ft nr 270/2021dt 10.09.2021 fh nr 67 dt 10.09..2021 pv mar dorz nr 30 dt 10.09.2021
  Aparati i Akademise (3535) JUPITER GROUP Tirane 29,400 2021-10-26 2021-10-28 44110220012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1022001-Akademia Shkencave - Printime materiale per konf, Uprok 38 dt 7.7.21, Ft of dt 7.7.21, Ft 328/2021 dt 18.10.21, Amd dt 18.10.21, Fh 51 dt 18.10.21
  Aparati i Akademise (3535) JUPITER GROUP Tirane 33,000 2021-10-26 2021-10-28 44210220012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1022001-Akademia Shkencave 600- Printime materiale per konf, Uprok 36 dt 1.9.21, Ft of dt 1.9.21, Ft 330/2021 dt 21.10.21, Amd dt 21.10.21, Fh 52 dt 21.10.21
  Bashkia Lac (2019) JUPITER GROUP Laç 104,915 2021-10-26 2021-10-27 151821260012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Kurbin paguarft ushqim eper cerdhen nr 272/2021 dt 10.09.2021 fh nr 47 dt 18.10.2021 kontrate nr 4316/6 dt 19.07.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) JUPITER GROUP Tirane 212,582 2021-10-20 2021-10-25 46910130882021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' shtypshkrime up 12 dt 30.03.2021,kont nr 17/7 dt 07.04.2021 ,njof fit nr 12/6 dt 06.06.2021,ft nr 107/2021 dt 14.05.2021 , fh nr 6 ft 14.05.2021