Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM All 151,176,920.00 50 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 1,150,075 2022-03-10 2022-03-18 66021010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje proj dhe zbatimi i punes per ndertimin e godines 15A (sekasioni3) zona zhvillimore 5 Maji kont vazh 36673/6 dt.28.10.20 fat 16/2021 dt.14.09.2021 (pjesa mbetur ) scan 3788/2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2022-01-14 2022-01-19 76610060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve MIE shpenzime inxh aeroporti i kukesit pages 11 shkres 30/12 dt 30.12.21 kontrat 599/8 dt 17/2/20vzh relacion memo fat 49/2021 dt 17/12/2021 situacin 11 periudh 17tetor-16 dhjetor raporte17tetor-16 dhjetor
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 160,625 2022-01-14 2022-01-18 81610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup kontr ne vazhd GOA 2020/sh-129 dt 02.10.2020, ft nr 55/2021 dt 29.12.2021, sup (26.04.2021-12.05.201)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 736,669 2022-01-11 2022-01-13 81210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup kontr GOA 2020/sh-187 dt 16.11.2020, ft nr 54/2021 dt 29.12.2021, sup nr 3 (04.12.2020-31.05.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 4,877,702 2022-01-06 2022-01-10 78910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft supervizion, kontr ne vazhd GOA /sh-272 dt 28.12.2020, ft nr 29/2021 dt 27.09.2021, sit nr dt 24.09.2021
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 57,130 2021-12-29 2022-01-06 139710100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Mbikqyr.punim.rikonstruk.shkoll.profesion.Antoni Athanas Sarande situac 1fat.Nr.22/2021,dt.20.09.21,memo nr.9383/13,dt.24.12.21,p.verb dt.15.12.21,shkr.Nr.9383/11,dt.22.09.21,kont.Nr.9383/9,dt.01.07.21,u.prok.nr.9383/1,dt.31.05.21,
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 686,468 2021-12-30 2021-12-31 141010100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Mbikqyr.punim.rikonstruk.shkoll.profesion.Antoni Athanas Sarande situac2,fat. Nr. 51/2021, dt. 23.12.2021, p.verb nr. 23155/1, dt.28.12.21, shkr. Nr.23155, dt. 23.12.21.21, relac teknik nr. 02, kont. Nr. 9383/9, dt. 01.07.2021
  Bashkia Kucove (0217) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Kuçove 127,769 2021-12-29 2021-12-30 121621240012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2124001 supervizim per ndertim ujesjellsi Luma Pellumbas etj kontr.472 dt.08.02.2021 fat.23 dt.20.09.2021
  Bashkia Tepelene (1134) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tepelene 1,000,000 2021-12-28 2021-12-30 66921420012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KONTRATE NR 44/12.01.2021 MBIKQYRJE PUNIMESH UJESJELLESI PROGONAT - SINANAJ ' FT NR 40/04.11.2021 UP NR 122/01.12.2020 BASHKI TEPELENE
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2021-11-12 2021-11-18 55810060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve Mie shpenzime inxhinier i pavarur aerop i kukes shkrese 29/10dt29.10.21 kontrate vazhd 599/8 date 17/2/20 relacion memo fature 35/2021dt 18/10/2021 situacion nr 10per 17gusht -16 tetor
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2021-11-11 2021-11-15 55710060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve Mie shpenzime inxhinier i pavarur aerop i kukes shkrese 823/13dt11.10.21 kontrate vazhd 599/8 date 17/2/20 relacion memo fature 10/2021dt 18/8/2021 situacion nr 9per 17qersh -16 gusht
  Bashkia Rreshen (2026) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Mirdite 150,479 2021-11-03 2021-11-04 125321330012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2133001Mbikeqyerje punimesh Ndertim ujsjellsi Qyteti Rrubik kontrate sherbimi nr 939/7 dt 07.07.2020 fat 37 dt 27.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 949,269 2021-10-29 2021-11-04 378821010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikq Hartim projekti god 15a 5 maji Kont ne vazhd 36673/6 dt 28.10.2020 autorizim 624 dt 13.07.21 sit 1 dt 31.08.21 dfat 16/2021 dt 14.09.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Berat 200,000 2021-10-26 2021-11-01 69821670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik 2167001, bashkia ure kontrate 2226/13 dt 16.10.2020 supervizim rjeti jashtem she brendshem njesia adm cukalat bashkia ure fat 24 dt 20.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 1,107,285 2021-10-18 2021-10-25 338521010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik mbikq objek"ndert godin tip ne Rsu nr.3(nr.1), Prak ush 4235, dt 20,Marv kua 27622/10,dt 30.09.20 fo Nj F 27622/49,dt 19.10.20,kontr 27622864,dt 27.10.20, Au 624,dt 13.07.21, sit1,dt11.08.21,Fat 15/2021dt 10.09.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 261,260 2021-10-14 2021-10-18 56010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft supervizion kolaudim, kontr GOA 2020/sh-217 dt 14.12.2020, ft nr 32/2021 dt 05.10.2021, aktkol dt 05.10.2021
  Bashkia Kucove (0217) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Kuçove 958,277 2021-09-27 2021-09-28 90221240012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2124001 superviz.ndertim ujesjell Lumas fat.23 dt.20.09.2021 kontrata 472 dt.08.02.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 716,054 2021-09-21 2021-09-23 45310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft supervizion, kontr GOA 2020/sh-187 dt 16.11.2020, ft nr 20/2021 dt 14.09.2021, sup nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 378,180 2021-09-17 2021-09-21 44710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft supervizion sist hyrje dalje pogradec, kontr goa 2020/sh 129 IVR dt 02.10.2020, ft nr 14/2021 dt 10.09.2021, superv 09.12.20-25.4.21
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I KONSULENCES NE NDERTIM Tirane 11,693,333 2021-08-25 2021-08-31 38210060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e aeroporteve MIE shpenzime inxhinierike ppp aeroporti i kukes pagesa 8 shkres 22/6 dt 22/6/21 kontrate 599/8 dt 17/2/20 relacion memo fat 5/2021 dt 18/6/21 situacion 17prill-16qershor