Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRAKONSULT All 214,906,928.00 81 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,069,060 2022-04-29 2022-05-04 13910560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 F ZH SH 2022, lik ft sup pun , kontr ne vazhd GOA 2020/sh-172 dt 12.11.2020, ft nr 12/2022 dt 20.04.2022, sup nr 3 dt 28.08.2021-31.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 9,500,000 2022-04-05 2022-04-11 103121010012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane liksherb eksp DS4-5 NJ nr.4 UP33090dt29.09.20form ftes33090/19 dt27.10.20 pv29.10.20 pv29.10.20 rap 33090/26 dt12.11.20 fnjf 33090/52 dt13.11.20 kontr sherb 33090/52dt16.11.20pvmd08.03.21aut 795 fat4/22dt01.02.22
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 559,244 2022-03-23 2022-03-29 80521010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik mbikq obj 'Ndert shkll 9-vjec 16Shtatori' prakt ush 3211/21 kontr vazhd nr 4406/13 dt.12.02.21 fat nr 6/21 dt.24.02.2022
  Bashkia Tirana (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,304,902 2022-01-25 2022-01-26 532821010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje objekti ndertim i shkolles 9- vjcare 16 shtatori kont 4406/13 dt 12.21 sit 21.09.21 fat 13/2021 dt.29.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRAKONSULT Tirane 1,342,578 2022-01-11 2022-01-17 79810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-104 dt 07.