Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INC S.P.A. All 749,171,060.00 15 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 46,900,096 2021-12-20 2021-12-22 69410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik financ kosto dhe tvsh per ft 58/2021 dt 16.12.2021, kontr CWC/ICB
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) INC S.P.A. Durres 71,339,508 2021-12-10 2021-12-14 7910060952021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1006095 HEKURUDHA SHQIPTARE TVSH PER ZBATIMIN E PROJEKTIT REHABILITIM I LINJES HEKURUDHORE DURRES TIRANE DHE LINJES SE RE NE AIROPORTIN E RINASIT DIFERENC FAT NR 28 DT 16.08.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) INC S.P.A. Durres 23,947,120 2021-10-29 2021-11-01 6410060952021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1006095 HEKURUDHA SHQIPTARE TVSH PER ZBATIMIN E PROJEKTIT REHABILITIM I LINJES HEKURUDHORE DURRES TIRANE DHE LINJES SE RE NE AIROPORTIN E RINASIT FAT NR 28 DT 16.08.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 66,921,162 2021-10-20 2021-10-28 57510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik tvsh dhe kosto lokale per ft nr 39/2021 dt 29.9.2021, sit nr 11 dt 29.09.09.2021, kontr CWC/ICB/2018/3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 448,214 2021-10-22 2021-10-25 57610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik kosto lokale , kontr CWC/ICB/2018/3 fat nr 39/2021 dt 29.9.2021, sit nr 11 dt 30.09.2021,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 49,597,097 2021-08-26 2021-08-30 39710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik financim kosto lokale, Kontrata CWC/ICB/2018/3 ft 35/2021dt 20.08.2021, sit 1 dt 21.07.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 117,452,459 2021-06-24 2021-06-28 27610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik tvsh dhe kosto lokale per ft nr 23/2021 dt 21.06.2021, sit nr 9, konmtr CWC/ICB 2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 21,014,315 2021-06-07 2021-06-09 21710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft financim tvsh dhe kosto lokale, kontr CWC/ICB/2018/3 ft nr 1/2021 dt 10.05.2021, sit nr 8 dt 10.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 35,825,902 2020-12-29 2020-12-31 54410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik financim tvsh dhe kosto lokale seri 88796115 dt 24.12.2020 kontr CWC/ICB/2018 dt 24.12.2020, sit nr 7
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 41,923,274 2020-12-23 2020-12-24 51010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh dhe kosto lokal per ft seri 88796114 dt 11.12.2020kontr CWC/ICB/2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 30,756,844 2020-11-18 2020-11-23 36610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh dhe kosto lokale per ft seri 88796110 dt 30.10.2020, sit nr 4, kontr CWC/ICB/2018-3 ,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 25,326,932 2020-10-12 2020-10-13 26710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik tvsh per ft seri 88796108 dt 30.09.2020, kontr CWC/ICB/201/8/3 sit dt 29.09.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 39,435,856 2020-08-25 2020-08-28 16910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik financim i kostos dhe tvsh ft seri 88796106 dt 31.07.2020, sit nr 2, kontr CWC/ICB/2018/3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 51,430,987 2020-07-27 2020-07-28 13410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik TVSH,Kosto lokale,Kontrate Kuwait,CWC/CB/2018/3,fat nr 2 dt 30.6.2020 seri 88796105,st nr 2 dt 30.06.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INC S.P.A. Tirane 126,851,294 2020-06-17 2020-06-18 8810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik TVSH,Kosto lokale,Kontrate bKuwait,CWC/CB/2018/3,fat nr 1 dt 30.5.2020 seri 88796101,st nr 1 dt 4.06.2020
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >