Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All IMI - FARMA All 4,228,414.00 59 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Kukes (1818) IMI - FARMA Kukes 144,111 2021-01-12 2021-01-14 74610130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Barna Detyrim nr.193070 Kont nr.62 dt.28.05.2012 fat nr.103845 dt.04.07.2012 fh nr.44 dt.04.07.2012
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 2,183,030 2021-01-11 2021-01-14 55610130482020 Karburant dhe vaj 1013048 I.SH.P. 2020 bl vaksina te rralla up 39 dt 11.11.2020 kontr 1312/7 dt 16.12.2020 ft 23059822 dt 29.12.2020 fh 29 dt 29.12.2020
  Sp. Mat (0625) IMI - FARMA Mat 10,682 2020-04-27 2020-04-28 10410130782020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Detyr. V.'19 per 'Blerje ilace dhe materiale mjekimi' Fat.Tat.Nr.109363 Dt.13.08.2019,Kontr.Malli Nr.113 Dt.13.08.2019 Aut.i M.SH Nr.1002/11 Prot.Dt.24.05.2019 Marrv.Kuader Nr.1000/21 Prot. Dt.23.05.2019.
  Spitali Lezhe (2020) IMI - FARMA Lezhe 17,092 2020-03-05 2020-03-06 9410130212020 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE LIK FAT.656948 DT.18.02.2020,FHYRJE 66 DT.18.02.2020 BLERJE ILACE EMERGJENTE KUNDRA CORONAVIRUSIT
  Sp. Sarande (3731) IMI - FARMA Sarande 14,955 2020-02-24 2020-02-25 7010130842020 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK NGA SPIT SR FAT NR 108127 DAT 15.07.2019,FL HYRJA NR 219 DAT 15.07.2019,KONTRATA NR 670 DAT 31.05.2019
  Sp. Kruje (0716) IMI - FARMA Kruje 7,691 2020-02-17 2020-02-18 3710130732020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073 Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje medikamente kontrata nr 1214 dt 30.12.2019 lik i fat nr 113771 nr ser 215154866 fh nr 169 dt 30.12.2019
  Spitali Korce (1515) IMI - FARMA Korçe 9,224 2020-02-14 2020-02-17 4910130192020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE UR.PROK.21 DT.12.12.18,MIRATIM PROC.TENDER NR 136 DT 22.01.19;M.KUADER NR.195 DT.28.01.19;KONTRATE NR.1209 DT.16.07.19,FAT NR.215149043 DHE F.HYRJE NR.296 DT.16.07.2019;UB 36570
  Spitali Diber (0606) IMI - FARMA Diber 32,047 2019-12-13 2019-12-16 32810130152019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013015 Spitali Diber Ilace dhe materiale mjeksore,kontrate nr 1002/12 dt 22.10.2019,up nr 144 date 13.02.2019,fh nr 108 date 15.11.2019
  Spitali Elbasan (0808) IMI - FARMA Elbasan 4,273 2019-12-13 2019-12-16 88110130162019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali i Rrethit Medikamente Kont.nr.1870 dt.9.10.2019 M.kuader fat.111697 seri 215152735 dt.9.10.2019 fh.nr.345 dt.9.10.2019
  Sanatoriumi Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 8,546 2019-12-13 2019-12-16 133510130512019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051-S.U.S.M."SH.Ndroqi" Tirane barna shkrese 1002/11 dt 24.05.2019 kontr 142/172 dst 11.11.2019 ft 215153727 dt 11.11.2019 fh 495 dt 11.11.2019
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 501,680 2019-12-10 2019-12-11 55610130482019 Karburant dhe vaj 1013048 ISHP 2019 blerje vaksina te rralla up nr 37 date 30.09.2019 njof fit 5.11.2019 fat nr 113186 date 03.12.2019 sr 215154271 fh nr 26 date 3.12.2019
  Sanatoriumi Tirane (3535) IMI - FARMA Tirane 4,612 2019-12-10 2019-12-11 121910130512019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051-S.U.S.M."SH.Ndroqi" Tirane barna up 181/4 dt 26.06.2018 kontr 220/23 dt 14.06.2019 ft 215147750 dt 17.06.2019 fh 308 dt 17.06.2019
  Spitali Diber (0606) IMI - FARMA Diber 151,860 2019-12-06 2019-12-10 266 10130152019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013015 Spitali Diber ilace Kontrate 570/5 dt 15.11.2017, fat 110902 dt 15.11.2017, fh 66 dt 20.11.2017
  Sp. Pogradec (1529) IMI - FARMA Pogradec 4,487 2019-12-05 2019-12-06 47910130822019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Drejtoria e Sherbimit Spitalor Pogradec lik Bl medikamente,UBNKMD nr.1 dt 03.01.2019,Autorizim i MSHMS lidhje kont nr.1000/18 dt 22.05.2019,Kont nr.86 dt 03.12.2019,fat nrs.215154266+fl hyrja nr.163+PVMDM dt 03.12.2019
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 128,190 2019-12-04 2019-12-05 285110130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 barna, sipas kontrates ne vazhdim nr 3450/4, dt 14.10.2019,. ft nr 112867, dt 19.11.2019, seri215153939, fh nr 15805 dt 19.11.2019
  Spitali Lushnje (0922) IMI - FARMA Lushnje 19,232 2019-11-20 2019-11-22 79710130222019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Lushnje, Sa likujdim Bl. medikamente sipas Kont.nr.1458/28,dt.29.03.2019,fat seri 215153612,dt.08.11.2019, f. hyrje nr.407, dt.08.11.2019, Pcv dt.08.11.2019
  Sp. Has (1812) IMI - FARMA Has 3,846 2019-11-20 2019-11-21 30610130702019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.nr.112163 seri 215153210 dt.24.10.2019 per Furnizimin e spitalit me ilaçe ,flet-hyrja nr.162 dt.24.10.2019,kont nr.243/2 dt.07.10.2019.Spitali HAS
  Sp. Has (1812) IMI - FARMA Has 3,846 2019-11-19 2019-11-20 30710130702019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.nr.110410 seri 215151408 dt.10.09.2019 per Furnizimin e spitalit me ilaçe ,flet-hyrja nr.120 dt.10.09.2019,kont nr.243/1 dt.27.06.2019.Spitali HAS
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) IMI - FARMA Tirane 42,730 2019-11-04 2019-11-05 250510130492019 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 2019 . -602 blerje barna.sipas kontrates nr 3450/4, dt 14.4.2019,MK 1000/21DT 23.5.2019.AMSH 1002/11 DT 24.5.2019.fat nr112010seri 215153055 dt 18.10.2019.fh nr 15576dt 18.10.2019
  Spitali Lezhe (2020) IMI - FARMA Lezhe 11,530 2019-10-02 2019-11-01 36310130212019 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.110718 DT.17.09.2019,FHYRJE 274 DT.17.09.2019 SIPAS KONTR.1067/8 DT.17.09.2019 BLERJE BARNA