Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All IGLI PELLET All 53,437,523.00 59 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) IGLI PELLET Tirane 1,128,960 2021-12-30 2022-01-06 65310130882021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' pellet vazhdim kontr 1/27 dt 07.04.2021 nj fit 1/22 dt 04.02.2021 ft 37/2021 dt 2712.2021 fh 1 dt 27.12.2021 pv 27.12..2021
  Materniteti Tirane (3535) IGLI PELLET Tirane 262,080 2021-12-29 2022-01-06 67610130502021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013050 SUOGJ.M.Geraldie pellet vazhdim kontr 981/8 dt 12.12.2020 ft 32/2021 DT 07.12.2021 fh nr 80 dt 07.12.2021
  Materniteti Tirane (3535) IGLI PELLET Tirane 210,600 2021-12-29 2022-01-06 67710130502021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013050 SUOGJ.M.Geraldie pellet vazhdim kontr 981/8 dt 12.12.2020 ft 29/2021 DT 30.11.2021 fh nr 79 dt 30.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) IGLI PELLET Tirane 210,600 2021-12-23 2021-12-31 65410130502021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013050 SUOGJ.M.Geraldie pellet vazhdim kontr 981/8 dt 12.12.2020 ft 24/2021 DT 26.11.2021 fh nr 78 dt 26.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) IGLI PELLET Tirane 210,600 2021-12-23 2021-12-31 65310130502021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013050 SUOGJ.M.Geraldie pellet vazhdim kontr 981/8 dt 12.12.2020 ft 23/2021 DT 22.11.2021 fh nr 74 dt 22.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) IGLI PELLET Tirane 210,600 2021-12-23 2021-12-31 65210130502021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013050 SUOGJ.M.Geraldie pellet vazhdim kontr 981/8 dt 12.12.2020 ft 21/2021 DT 16.11.2021 fh nr 73 dt 16.11.2021
  Bashkia Kukes (1818) IGLI PELLET Kukes 163,620 2021-12-28 2021-12-29 86921250012021 Sherbim per ngrohje Bashkia 2125001dety prap nr 42297 blerje peleti per cerdhe fat nr 18/2021 dt 11.11.2021 Fh nr 19dt 11.11.2021 te Kontr nr 19dt 11.11.2021 pvmd nr 5074/1 dt 09.11.2021 upr nr 603dt 22.10.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) IGLI PELLET Tirane 1,108,800 2021-12-23 2021-12-28 64310130882021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' pellet vazhdim kontr 1/27 dt 07.04.2021 nj fit 1/22 dt 04.02.2021 ft 34/2021 dt 16.12.2021 fh 42dt 16.12.2021 pv 16.12..2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) IGLI PELLET Tirane 967,680 2021-12-10 2021-12-14 57610130882021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' pellet vazhdim kontr 1/27 dt 07.04.2021 nj fit 1/22 dt 04.02.2021 ft 31/2021 dt 05.12.2021 fh 39 dt 05.12.2021 pv 05.12..2021
  Sp. Bulqize (0603) IGLI PELLET Bulqize 1,009,927 2021-12-09 2021-12-10 28910130652021 Sherbim per ngrohje SPITALI BULQIZE 1013065 likujdim blerje lende djegese Pellet, kontrata dt 24.11.2021, fat nr.28/2021 dt.29.11.2021, fh nr.73 dt 01.12.2021, pvmd dt.29.11.2021.Urdheri nr. 303 dt.26.11.2021
  Sp. Devoll (1505) IGLI PELLET Devoll 700,000 2021-12-10 2021-12-10 20510130672021 Sherbim per ngrohje SPITALI DEVOLL PAGESE PER SHERBIM PER NGROHJE NR KONTARTE 624 DT 07.10.2021 NTR FAT 19 DT 13.11.2021
  Spitali Korce (1515) IGLI PELLET Korçe 7,879,200 2021-12-09 2021-12-10 71210130192021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013019 SPITALI KORCE PELLET UR.PROK.NR.08 DT.18.08.2021,P.V DT.17.09.2021,MIRATIM PROC.TEND.DT.28.09.2021,KONT.NR.1368 DT.14.10.2021,FAT.NR.9,13,20,25,30/2021 DHE F.H.NR.11-15 DT.20,28.10.21,13,26.11.21,02.12.2021,M.KUADER,UB 41789
  Maternitet Nr.2T. (3535) IGLI PELLET Tirane 1,008,000 2021-11-23 2021-11-25 53810130882021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' pellet vazhdim kontr 1/27 dt 07.04.2021 nj fit 1/22 dt 04.02.2021 ft 22/2021 dt 22.11.2021 fh 37 dt 22.11.2021 pv 22.11.2021
  Drejtoria e shendetit publik Pogradec (1529) IGLI PELLET Pogradec 671,400 2021-11-18 2021-11-19 13910130412021 Sherbim per ngrohje 1013041 Nj.V.K.SH Pogradec,lik blerje pellet,kontrate nr.321/24 dt.22.10.2021,Fature nr.15/2021+FH nr.121+AMD dt.02.11.2021
  Bashkia Bulqize (0603) IGLI PELLET Bulqize 1,946,880 2021-11-11 2021-11-12 69821030012021 Sherbim per ngrohje BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Blerje lende djegese pelet, UP nr.4504 dt.16.09.2021, kontr.dt.11.10.2021, fat nr.7/2021 dt.17.10.2021,8/2021dt.20.10.2021, fh nr.14 dt.17.10.2021, 15 dt.20.10.2021.
  Drejtoria e Çerdheve dhe Kopshteve (3333) IGLI PELLET Shkoder 312,000 2021-11-09 2021-11-10 15921410312021 Sherbim per ngrohje 2141031 Drejtoria e Cerdheve dhe Kopshteve, BLERJE LENDE DJEGESE, UP NR 23 +FTS OF 835/1 DT 13.10.2021, KLAS PERF DT 15.10.2021 NJOF FIT APP DT 29.10.2021FT 10/2021 DT 22.10.2021 FH 12 DT 22.10.2021 PCV DT 22.10.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) IGLI PELLET Tirane 826,560 2021-11-05 2021-11-09 51210130882021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' pellet vazhdim kontr 1/27 dt 07.04.2021 nj fit 1/22 dt 04.02.2021 ft 14/2021 dt 01.11.2021 fh 29 dt 01.11.2021 pv 01.11.2021
  Qendra e Arsimit Lushnje (0922) IGLI PELLET Lushnje 278,834 2021-08-20 2021-08-23 2381290122021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2129012 Qendra e Arsimit LU, Sa lik Urdh.Prok.Nr.04,dt.28.01.2021 bl.lende djegese pellet per kaldajat e shkollave sipas fat fiskal.nr. 4 /2021,dt.08.02.2021 f.hyrje nr.03, dt.08.02.2021, pcv marr.dorez. dt.08.02.2021
  Materniteti Tirane (3535) IGLI PELLET Tirane 238,680 2021-05-24 2021-05-25 22510130502021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013050 SUOGJ.M.Geraldie biomase vazhdim kontr 981/8 dt 12.02.2021 ft 27 dt 03.05.2021 fh 46 dt 03.05.2021
  Materniteti Tirane (3535) IGLI PELLET Tirane 238,680 2021-05-20 2021-05-24 22010130502021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013050 SUOGJ.M.Geraldie pellet vazhdim kontr 981/3 dt 28.12.2020 ft 25 DT 23.04.2021