Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Hashim Dedolli All 1,266,000.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Hashim Dedolli Mat 749,000 2021-03-02 2021-03-08 20926540012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr.V.'19 'Shpenz. per mirmbajtjen e mjeteve'.Urdh.Prok.Nr.46 Dt.24.07.2019,Vlers.perf.nga sist.app.,Fat.Tat.Nr.72,72/1,72/2,72/3 Dt.26.08.2019,Situac.sherb.Dt.06.08-26.08.2019,Certtif.marre dorez.Dt.26.08.2019.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Hashim Dedolli Mat 339,000 2020-08-31 2020-09-02 98826540012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashk. Klos (2654001) Lik. Detyr. V.'19 'Shpenz. per Mirmbajtje automjetesh' Urdh.Prok.Nr.36 Dt.11.06.2019 Vlers.perf.nga sist.Fat.Tat.Nr.66,66/1 Dt.01.07.2019 Situac.sherb.Dt.19.06-01.07.2019 Proc.verb.marre dorez.Dt.01.07.2019.
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) Hashim Dedolli Mat 178,000 2019-05-20 2019-05-21 61426540012019 Pjese kembimi, goma dhe bateri B.Klos(2654001) Lik. Pjese kembimi, goma dhe bateri sipas fat. tat. nr. 57,57/1 dt. 08.04.2019 UP nr. 15/11.03.2019 Vl. perfund. Sistemi.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >