Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HMK - Consulting All 80,376,761.00 73 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes (3535) HMK - Consulting Tirane 210,154 2022-01-13 2022-01-17 66910110392021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Universitetii Tiranes Rektorati 2021 mbikqyrje punimesh kont 3009/2 dt 16.11.2021 ft 35/21 dt 29.12.21
  Bashkia Peshkopi (0606) HMK - Consulting Diber 3,876,000 2021-12-29 2021-12-30 103721060012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2106001 Bashkia Diber sherbim projektim objekti ndertim i rruges se Lures lik. perfund.up.nr.30/1 dt.23.07.2021kont.nr.30/10 dt18.11.2020,njoftim fit.sit.nr.02 dt.18.05.2021,fat.nr.10/2021 dt.18.05.2021,pv marje ne dorz.te projekti
  Bashkia Pogradec (1529) HMK - Consulting Pogradec 748,084 2021-10-22 2021-10-25 82621360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje e objektit Ujesjellesi i Mokres Faza e II-te,Kontrate nr.224/22 dt.13.04.2021,Fature nr.23/2021 dt.14.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) HMK - Consulting Pogradec 200,000 2021-10-22 2021-10-25 82821360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje punimesh per objektin ujesjellesi i Mokres Faza e I-re,Kontrate nr.276 dt.18.01.2021,Fature nr.22/2021 dt.14.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) HMK - Consulting Pogradec 1,489,387 2021-10-22 2021-10-25 82721360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2136001 Bashkia Pogradec,Mbikeqyrje e objektit ndertim i Ujesjellesi rajonal Cerrave dhe D